Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym dla was jest Aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
no jak milo widziec.. dobrze wiedziec ,ze zyjesz. Odpisz czasem na maila.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
sorry do wszystkich ze tak publicznie

Aiki bracie, ja odpisuje, ale to od Ciebie plaza i cisza...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?

A jeszcze raz powiedz o mnie "gorilla" paskudniku jeden to naprawdę przestanę być miła...


a bylas? ok juz nie napisze gorilla.

Tomek.. to chyba niemozliwe ale sprawdze. Jak dalem d.. to wysle ci krzynke guinessa w przeprosinami
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
Aikido to dla mnie "sztuka układania przeciwnika" tak jak origami "sztuka składania papieru" :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
origami aikido :-)

fajne :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
No, przefajne... 8)

A oto co na temat swojej sztuki walki mowil O Sensei Morihei Ueshiba:

"Kiedy bylem mistrzem w kilkudziesieciu rodzajach sztuk walki, zrodzily sie we mnie watpliwosci... Zwyciezac oznacza, ze ktoregos dnia powinnismy zginac. Dzisiejszy zwyciezca bedzie jutro zwyciezony. Za mlodu jestes silniejszy fizycznie, ale twoja sila ubywa z przybywaniem lat i niebawem pokona cie mlodszy. Dzis jestes w kwiecie wieku i potrafisz odczuwac radosc z pokonywania innych, ale z pewnoscia przyjdzie czas, kiedy sam bedziesz pokonany. Wygrywasz, poniewaz gubisz innych. Takie podejscie jest zwyciestwem wzglednym. Czy istnieje cos takiego jak zwyciestwo absolutne? Nawet mysl zwyciezyles i co ci to daje? Patrzac oczami natury, wygrac czy przegrac w swiecie ludzi bezwartosciowych nie wiecej znaczy niz przyplyw fal na wybrzezu. Mozesz pokonac innych, ale nie masz mozliwosci kontrolowania swego umyslu. Jesli nie mozesz pokonac swojego umyslu, pokonywanie innych nie przyniesie ci szczescia. Twoja pycha bedzie zaspokojona, ale jaka korzysc da to w ogole?"

I tak oto powstalo aikido
poklon poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
Taaak! To był kiedyś mój ulubiony fragment. 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
a teraz dorosles i juz nie jest :-)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
wlasnie sie zastanawiam czym jest dla mnie aikido.
Wiem czym bylo na poczatku. Bylo radosnym odkrywaniem samej siebie,odrodzeniem i mysla,ze wszystko jest mozliwe.
To bylo tworcze przezycie, tryskalam wtedy zarazliwym entuzjazmem,moi znajomi patrzac na mnie tez chcieli sprobowac tego owocu, przychodzili na treningi chcac sie przekonac co to za cudo te aikido.
Niestety maja naiwna ,wprost dziecieca radosc z ruchu,swojego przeobrazenia sciela sie z rzeczywistoscia,z ocenami,ambicjami,stosunkami feudalnymi,meskim szowinizmem,egzaminami,wspolzawodnictwem,zawistoscia,zazdroscia.
Nie pisze tego,bo mam jakies pretensje,czy zale.Tak bylo.
jakos sie znajduje w tym swiatku,ktory mnie troche rozczarowal i probuje znalezc sens tego co robie :)
Ciekawe czy ktos tu ceni szczerosc,nie oceniajac, nie zarzucajac banalnosci czy czegos innego.
(moze to byl temat na wesolo,a ja tu na powaznie :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?
Paskuda,
Ale przeciuez aikido , jako Budo, musi zawierac w sobie rzeczywistosc, nie moze byc wyidealizowana wyspa, jakim rajem. Ale my wojownicy :lol: nasze zadanie to cwiczyc a nie zajmowac sie bzdetami, nieprawdaz? Ja np nie przyjmuje do wiadomosci niczego poza cwiczeniem. Jak ludzi bawi zabawa w zawisc, rywalizacje czy inne brednie, no to maja problem :) Mnie interesuje wylacznie zjednoczenie z wszechswiatem. Co przy takim celu oznaczaja zawisci maluczkich egoistow...I do tej pory zachowalem dziecieca radosc z cwiczenia 8) :wink:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?

Niestety maja naiwna ,wprost dziecieca radosc z ruchu,swojego przeobrazenia sciela sie z rzeczywistoscia,z ocenami,ambicjami,stosunkami feudalnymi,meskim szowinizmem,egzaminami,wspolzawodnictwem,zawistoscia,zazdroscia.
jakos sie znajduje w tym swiatku,ktory mnie troche rozczarowal i probuje znalezc sens tego co robie :)


Mysle, ze Twoje rozczarowanie wynika stad, ze aikido cwiczymy z ludzmi, a ludzie sa niedoskonali. Ale sama zobacz, jak ladnie odrozniasz ziarno od plew, postawy aikidowe od nieaikidowych. To chyba oznacza, ze sie rozwinelas w aikido, prawda? I to nie tylko w aspekcie czysto technicznym. Trzymaj sie tych bardziej aikidowych postaw i duzo sie ruszaj. Zycze Ci odzyskania radosci z ruchu.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?


Niestety maja naiwna ,wprost dziecieca radosc z ruchu,swojego przeobrazenia sciela sie z rzeczywistoscia,z ocenami,ambicjami,stosunkami feudalnymi,meskim szowinizmem,egzaminami,wspolzawodnictwem,zawistoscia,zazdroscia.
jakos sie znajduje w tym swiatku,ktory mnie troche rozczarowal i probuje znalezc sens tego co robie :)


Mysle, ze Twoje rozczarowanie wynika stad, ze aikido cwiczymy z ludzmi, a ludzie sa niedoskonali. Ale sama zobacz, jak ladnie odrozniasz ziarno od plew, postawy aikidowe od nieaikidowych. To chyba oznacza, ze sie rozwinelas w aikido, prawda? I to nie tylko w aspekcie czysto technicznym. Trzymaj sie tych bardziej aikidowych postaw i duzo sie ruszaj. Zycze Ci odzyskania radosci z ruchu.


Mojego ducha cwiczylam przed aikido :wink: ,ale do zjednoczenia ze wszechswiatem,o ktorym pisze moj ulubiony Szczepan :) ,mialam beznadziejne cialo.
I w mysl "cialo jest swiatynia ducha" zaczelam cwiczyc aikido.Na poczatku tak bylam zajeta soba,poza tym cwiczylam w wyizolowanej ,specyficznej grupie,ze nie zauwazalam tych "plew".
Zaczelam sie przygladac zwyklym treningom malotatow (bez urazy malolaci :wink: ) i postanowilam,ze tez tak chce i wdzieralam sie tam krok po kroku :twisted: Jednak wszytko ma swoje dwie strony, ta druga ciagle trawie i staram sie w niej znalesc, mysle ,ze juz jestem o krok od stanu, o ktorym pisze Szczepan,w ktorym odczuwa sie dziecieca radosc z cwiczenia.Ale wlasnie sadze,ze laczy sie to z odizolowaniem od tej czesci rzeczywistosci,ktora nazywasz "plewami" :wink:
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym dla was jest Aikido?

niech sie nie robi..
Potraktuj uzytkowniow powaznie i zajrzyj najpierw do archiwum. Inczej bedziemy narażeni na notorycznie powtarzajace sie tematy.


A czy powtarzając temat ja kogos traktuje niepoważnie?
Chciałem się tylko coś dowiedzieć o was - czy tak trudno napisać te kilka słów, chba ze was to męczy więc przepraszam... - jesli komuś ma to przeszkadzac, to mi wystarczy chwilowa odpowiedz a potem mozecie usunąc cały ten temat...

Od żadnej osoby nie dostałem jeszcze konkretnej odpowiedzi więc kto tu jest poważny a kto nie?

Jeśli faktycznie by wam zależało to byście chociaż dla mało-obeznanego forumowicza linka z niby takim istniejącym tematem wysłali

Nie wiem czy to juz nie za pozno na odpowiedzi.Ale moze jeszcze ktos to przeczyta.
Najpierw odpowiedz sobie na podstawowe pytanie czego oczekujesz od AIKIDO.Dlaczego trenujesz?Wtedy po dluzszym czasie bedziesz mogl stwierdzic czy to AIKIDO dalo ci to czego oczekiwales.
Ja powiem otwarcie.Idac na AIKIDO bylem mlody,i oczekiwalem ze naucze sie bronic,oczekiwalem poczucia bezpieczenstwa,tak po prostu.A nie jakichs duchowych doznan.I po kilku latach treningu mocno sie rozczarowalem.Otworzylem oczy i zaczelem trenowac COMBAT56.
Ale napewno dalo mi AIKIDO leprze zdrowie (no moze poza kontuzjami stawow)I leprza koordynacje ruchowa niz wiekrzosc moich nic nie trenujacych kolegow.I nic mi wiecej nie dalo!A jakies duchowe doznania?To dobre dla entuzjastow lub dla staruszkow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024