Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta, spalacz, trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Dieta, spalacz, trening

Witam,

 

założyłem ten temat ponieważ postanowiłem zrobić coś ze swoją sylwetką. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy moje plany przyniosą dobry efekt.

 

Zacznę może od krótkiego opisu. Mam 176cm wzrostu, 80kg wagi i 22 lata. Jestem dość dobrze zbudowany ponieważ kiedyś często ćwiczyłem na siłowni. Mam jednak problem z brzuchem, niestety zalega na nim warstwa tłuszczu której chciałbym się pozbyć.

 

Postanowiłem więc coś z tym zrobić. Proszę o poradę w tym temacie, czy środki które podjąłem przyniosą dobry efekt.

 

Dieta:

podczas diety bazuję głównie na rybach, serkach, drobiu, oraz wodzie.

 

Ćwiczenia:

głównie bieganie, jazda na rowerze, oraz rolki. Dodatkowo a6w na brzuch.

 

Spalacz:

black mamba.

 

Proszę wypowiedzcie się czy to wystarczy. Liczę na Waszą pomoc, oraz dobre rady. 

 

Pozdrawiam :)


  • 0

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

jak będzie dobra dieta i dużo aerobów to nie potrzebny ci żaden "spalacz" czyli chemia... nie potrzebnie chcesz się faszerować...


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Pytanko odnośnie diety. Jak mam dawkować? Jeść mało? normalnie? Dużo? nie wiem co lepsze bo chcę przy tym żeby rosły mi mięśnie brzucha.


  • 0

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

to się zastanów czy chcesz żeby rosły czy chcesz zgubić tłuszczyk :)  bo jak chcesz schudnąć to musisz być na deficycie kalorycznym... czyli mięśnie nie rosną... a jak chcesz żeby rosły to musisz być na plusie czyli jeść więcej niż potrzebujesz czyli tłuszczyku przybędzie :)


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

pierwsze co, to: 

http://forum-kulturystyka.pl/topic/22848-ekto-mezo-endo-czyli-typy-budowy-cia%c5%82/

potem: 

http://forum-kulturystyka.pl/topic/23326-oblicz-dzienne-zapotrzebowanie-na-kcal/

do tego fajna stronka: 

http://potreningu.pl/kalkulatory

jak jesteś endo to w BMR daj praca siedząca 

 

tu masz przykładowe diety: 

http://forum-kulturystyka.pl/topic/23211-przyk%c5%82adowe-diety-na-redukcj%c4%99/

a tu polecam kanały youtube które mi pomogły i w półtora miesiąca schudłem 10kg:

http://www.youtube.com/user/WarszawskiKoks
http://www.youtube.com/user/kulturystyki100pro

oglądnij wszystkie filmiki od warszawskiego koksa i kulturystyki100pro i myślę że już będziesz w 100% wiedzieć co robić ze sobą :)

 

Jeżeli pomogłem daj pozytywa do komentarzy moich ;)


Użytkownik Stivciu edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Ekstremalny Paweł
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening
Na brzuch dosyć skuteczna jest dieta IF, lecz to nie jest dobra dieta dla kulturystów!
Jednak to, co wymieniłeś (dieta z dominacją białka i aeroby) teoretycznie powinno starczyć, żebyś osiągnął cel.
  • 1

skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Nie da się połączyć diety tak żeby tracić tłuszcz ale żeby jednak podczas ćwiczeń mięśnie rosły, może bardziej rzeźbiły się? Nie chce zostać suchym leszczem. Chyba że lepszą opcją byłoby zgubić tłuszcz a później zacząć z jakimś białkiem żeby dowalić masy mięśniowej bez tłuszczu? 


  • 0

Ekstremalny Paweł
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening
Nie, nie lepiej, bo to robota głupiego. Spalaj dalej jak spalasz i wyhamuj katabolizm jakimś dobrym BCAA. Wtedy będziesz tracił tłuszcz, a mięśni prawie nie.
  • 1

skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Czyli przy tym trybie moje a6w nic nie da?


  • 0

Ekstremalny Paweł
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening
Ćwiczeniem mięśni brzucha nie pozbędziesz się oponki. Ćwiczenia w miejscu nie sprawdzają się dobrze aby spalić tłuszcz. Stosuj aeroby i dietę. Jeśli jednak chcesz, aby spalony z brzucha tłuszcz coś sensownego odsłonił, to nie rezegnuj z a6w.
  • 1

skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

O to mi chodziło, chcę redukować tkankę przy pomocy diety i aerobów. A a6w robię po to żeby mieć coś na brzuchu po redukcji.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

a6w jest najgorszym sposobem na brzuch - jedynie co po nim tobie zostanie to problemy z plecami

jeśli stopniowo bedzie obcinał kalorie to waga bedzie szła powoli i dół to spalać bedzie sie tłuszcz a nie popalisz mięśni


Użytkownik 23Viper23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

TKWM


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

omg skowron wiem, jesteś tutaj nowy dlatego jeszcze nie wiesz, ale: paweł to taki (nawet nie powiem co bo szkoda słów) i niedługo powinien dostać bana... za te głupoty co wygaduje... 

 

 

a więc poprawię jego bzdury: IF jest dobry sposób (sam jestem i w półtora miecha 10kg) i gówno prawda że dobra na brzuch... bo żadna dieta nie działa na konkretną partię ciała... tylko na każdą... a brzuch przez jakiś tam hormon (nie pamiętam nazwy) u mężczyzn schodzi jako ostatni... jakoś ja jestem na IF dwa miechy i z brzucha to mi akurat najmniej ubyło bo właśnie schodzi jako ostatni...  

 

IF nie dobry dla kulturystów? właśnie bardzo dobry! dobry dla każdego, oczywiście zależnie od sytuacji jeżeli kulturysta redukuje (czyli chce schudnąć) to nie ma problemu... problem się pojawia jak jest się na masie, dlaczego? nie dlatego że to nie dobry sposób tylko dlatego że (zależnie od kulturysty) muszą jeść dajmy na to 4.000 kcal dziennie... a IF polega na tym żeby najlepiej zejść do czasu 4h w których możesz zjeść całe zapotrzebowanie, wiadomo 4.000 kcal ciężko jest zjeść w 4h... ale na redukcję to jest jak najbardziej dobry sposób nawet dla kulturysty! ;)

 

 

"jednak to, co wymieniłeś (dieta z dominacją białka i aeroby) teoretycznie powinno starczyć, żebyś osiągnął cel. " - nie teoretycznie, tylko na pewno, jeżeli dobrze sobie wyliczysz zapotrzebowanie, i makro :) ja tak zrobiłem i w półtora miesiąca 10kg mniej ;)

 

 

"Nie da się połączyć diety tak żeby tracić tłuszcz ale żeby jednak podczas ćwiczeń mięśnie rosły, może bardziej rzeźbiły się? Nie chce zostać suchym leszczem. Chyba że lepszą opcją byłoby zgubić tłuszcz a później zacząć z jakimś białkiem żeby dowalić masy mięśniowej bez tłuszczu? " - no to właśnie ćwiczysz żeby się wyrzeźbiły, urosnąć nie urosną ale będą twardsze (to napewno) :) no i tak, lepiej zgubić tłuszcz a potem przejść powoli na masę i jak będziesz przechodzić powoli to się tak tłuszczem nie zalejesz... mówię, wszystko masz w tych filmikach: 

http://www.youtube.com/user/WarszawskiKoks

paweł: "Nie, nie lepiej, bo to robota głupiego. Spalaj dalej jak spalasz i wyhamuj katabolizm jakimś dobrym BCAA. Wtedy będziesz tracił tłuszcz, a mięśni prawie nie. "  -- gówno prawda (po raz kolejny :) ) bo to nie robota głupiego tylko właśnie mądrego... prosta matematyka przykład dajmy mnie osobiście: jakiś rok temu ważyłem 104kg byłem zalany tłuszczem w chuj i dajmy na to najpierw schudłem (tak jak właśnie ja robię) jak najwięcej się da żeby mieć jak najmniej tłuszczu i wtedy przechodzę powolutku na masę żeby się nie zalać i dajmy na to na tej masie przytyję 10kg z czego (to tylko przykład) 7kg to nowe mięśnie i do tego 3kg tłuszczu... i teraz chce zgubić te 3kg tłuszczu no i (zawsze, oczywiście można to jak najbardziej się tylko da, powstrzymać, ale zawsze się trochę mięśni zgubi na redukcji) no i dajmy na to zgubiłem te 3kg tłuszczu i 1kg mięśni i zostało mi wtedy 6kg nowych mięśni na czysto... a dajmy na to odwrotną sytuację: ważę te 104kg mam około 20-30kg nadwagi tłuszczu! no i zamiast spalić tłuszcz to od razu przechodzę na masę: i dajmy na to przytyłem 10kg z czego dajmy znów że 3kg to tłuszcz a 7kg to nowe mięśnie no i teraz chcę schudnąć (nie dość że przez tą masę od początku to się człowiek oszpeci to jeszcze jest ryzyko że tak przytyje że potem jak schudnie to będzie mieć rozstępy albo zwisającą skóre...) no i dajmy na to chce schudnąć i mam te dajmy na to 27kg nadwagi tłuszczu i 7kg nowych mięśni... no i schudłem te 27kg tłuszczu i dajmy na to przy tym poleciało 6kg mięśni... (jak nie więcej... ale to tylko przykład) jaki wniosek? jeżeli od razu poszedłbym na masę to nie dość że jeszcze bardziej bym się oszpecił, to jest możliwość że potem mógłbym przy chudnięciu mieć rozstępy albo calkiem wiszącą skóre... a potem już nic prócz operacji plastycznej... no i trudniej jest zrzucić 27kg tłuszczu niż najpierw np. 20kg tłuszczu a potem po masie: 3kg tłuszczu...    i jaki kolejny wniosek? jeżeli od razu poszedłbym na masę straciłbym tylko, czas i zdrowie...  więc naprawdę radzę ci najpierw zgubić tłuszczyk a potem powolutku i z głową na masę :) 

 

 

gówno prawda, nie trać kasy na żadne BCAA bo ci chuja jest potrzebne...  wystarczy dużo białka w diecie (ja np. mam go około 180g dziennie) i najlepiej jak najwięcej białka zwierzęcego czyli z kurczaka czy cokolwiek :P najlepiej kurczak :)  ja tak robie, sprawdziłem na sobie i wcale nie potrzeba żadnych supli... jedz dużo białka i ćwicz siłowo również (nie tylko aeroby) ale również siłowo podnoś normalnie żelastwo :P wtedy powstrzymasz mięśnie przed katabolizmem a w dodatku nie dość że ich nie stracisz to w dodatku nawet ci się będą wydawać większe (ja tak mam) ale to tylko optycznie ponieważ tłuszcz się spali i będą bardziej widoczne :) no i jak będziesz siłowo też ćwiczył to będą twardsze :)

 

 

Paweł: "Ćwiczeniem mięśni brzucha nie pozbędziesz się oponki. Ćwiczenia w miejscu nie sprawdzają się dobrze aby spalić tłuszcz. Stosuj aeroby i dietę. Jeśli jednak chcesz, aby spalony z brzucha tłuszcz coś sensownego odsłonił, to nie rezegnuj z a6w. "  -- hmmm może jedyny jego post w którym po części miał racje... (ale tylko po części) okej a więc: tak naprawdę: każdy ma sześciopaka... nawet ja mam mimo że mam jeszcze z 10-15kg za dużo wagi... i go w ogóle nie widać... nawet grubas ważący 200kg ma sześciopaka... tylko pod tłuszczem.. bo sześciopak to nie jest coś co musisz wyrobić z powietrza tylko on już jest... bo to są po prostu mięśnie brzucha których używasz :P więc one są ale musisz je odsłonic... także musisz schudnąć i tkankę tłuszczową mieć na poziomie 7-10% no i wtedy będzie ci wszytskie mięśnie ładnie widać łącznie z sześciopakiem..  ćwiczeniami mięśni brzucha nie pozbędziesz się oponki b to nie ćwiczenia ( w tym przypadku a6w) nie spala tłuszczu tylko z brzucha tylko z całego ciała...  tłuszcz gubisz dietą i aerobami... a na redukcji (czyli żeby schudnąć) to a6w robisz żeby mięśnie były twardsze i wytrzymałościowo... bo twardsze się napewno zrobią i w dodatku po jednym pełnym cyklu a6w i dajmy na to będziesz już mieć 6paka i będziesz chciał na masę to przehcodzisz powolutku na masę no i a6w nie będzie dla ciebie takim strasznym problemem jakby było gdybyś robił to pierwszy raz... a tak to pierwszy raz masz za sobą i jesteś już trochę na to gotowy i przygotowany...   spalony tłuszcz nie odsłoni nie wiadomo czego tylko po prostu sześciopaka... a potem przejdź powoli na masę (sześciopak zaleje się tłuszczem jako pierwszy) ale nie rezygnuj... tylko pociągnij tyle ile będziesz chciał najlepiej to robić przez jesień i zimę bo wtedy się nie rozbierasz na plaży :P) a potem na wiosnę szybciutko redukcja żeby na wakacje odsłonić nowo zbudowane mięśnie ;)

 

 

a właśnie to co napisał Viper: tak to prawda (chociaż sam przy a6w nie zauważyłem bólu pleców ani żadnych problemów) ale np. brzuszki tak powodują ból pleców i problemy mogą być ale na to jest sposób:

http://www.youtube.com/watch?v=urqsFyGgRYM&hd=1

a tu masz wszystko co ważne o tłuszczyku na brzuchu:

http://www.youtube.com/watch?v=NtwyzWI47WU&hd=1

więc albo rób a6w jeżeli chcesz albo to z tego filmiku :)

myślę że już chyba poprawiłem wszystkie te bzdury które napisał paweł...  jeżeli pomogłem daj pozytywa ;)


Użytkownik Stivciu edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Dlatego zostaję przy swoim. Najbardziej się obawiam że zrobię coś źle z dietą, że schudnę za szybko bo będę jadł bardzo mało. Podam przykładowe menu mojego dziennego jedzenia:

śniadanie - dwie kromki chleba razowego, do tego z 50g szynki drobiowej, oraz 50g sera białego chudego. Popijam to herbatą czerwoną.

między śniadaniem a obiadem jakieś musli, kupne oczywiście, potrzebuję przecież błonnik.

z racji tego że obiad mam o godzinie 17 zjem między czasie jeszcze jakiś owoc.

obiad - najczęściej pół piersi z kurczaka w jakiejś panierce lub rybę. Do tego sałatka grecka lub jakaś inna.

kolacja - najczęściej dwie kromki chleba razowego, jakiś serek wiejski lub jajecznica.

 

Czy to jest dobra dieta?


  • 0

Ekstremalny Paweł
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening
Dieta jest dobra, tylko niestety ja bym na tej diecie umarł z głodu. Poczytaj o diecie IF, tylko nie to, co napisał Stefciu, bo on nie wie.
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

nie to nie jest dobra d ieta ! jedzenie mało to nie dieta . poczytaj o redukcji


  • 0

TKWM


skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Kurde to już nie rozumiem za bardzo. Jak Ty to robiłeś? Jestem najedzony jak to zjem


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

stivciu juz tobie napisał. pierw musisz policzyć zapotrzebowanie kaloryczne itp, zobacz diety

 

pierwsze co, to: 

http://www.fabrykasily.pl/topic/22848-ekto-mezo-endo-czyli-typy-budowy-cia%c5%82/

potem: 

http://www.fabrykasily.pl/topic/23326-oblicz-dzienne-zapotrzebowanie-na-kcal/

do tego fajna stronka: 

http://potreningu.pl/kalkulatory

 

 

tu masz przykładowe diety: 

http://www.fabrykasily.pl/topic/23211-przyk%c5%82adowe-diety-na-redukcj%c4%99/


  • 0

TKWM


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

no dokładnie :) 

 

"obiad - najczęściej pół piersi z kurczaka w jakiejś panierce lub rybę. Do tego sałatka grecka lub jakaś inna.

kolacja - najczęściej dwie kromki chleba razowego, jakiś serek wiejski lub jajecznica." -- ale w jakiej panierce? w sensie smażone na oleju? bleee kurczak możesz z nim cokolwiek robić ale nie smażony na oleju... jak już to na troszeczkę oliwie z oliwek... oleje odkładasz całkowicie... jak już to oliwia z oliwek ale ona do smażenia średnia bo mała temperatura i się jara :D (tak prawie codziennie mam mieszanie w dymie xd ale już trochę się nauczyłem inaczej robić)  a jak do smażenia to olej z pestek winogron


  • 1

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


skowron0700
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, spalacz, trening

Fajnie, czytam to i czytam i nic z tym nie potrafię zrobić. Kurde potrzebował bym konkretnej diety. Pracuję od 7 do 17, nie mam czasu na  to wyliczanie. na aerobach codziennie spalam ok 700kcal. Kurde Panowie zapłacę za gotową dietę, pomocy. Na tej mojej w 3 dni zjechałem dwa kg. Nie czuję w ogóle głodu.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024