Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawna dieta..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Patrykk17
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poprawna dieta..

Witajcie,

Jestem nowym członkiem na tym forum.

Mam na imię Patryk,mój staż treningowy to już z półtorej roku do dwóch.Z reguły wyglądało to tak że na początku nie brałem jakoś tej siłowni na poważnie chodziłem bo było mi po prostu dobrze i czułem jak spada mi zbędna masa tłuszczowa.Niestety przez kilka miesięcy piłem z kolegami piwa jakiś imprezy domówki itp i potem zaprzestałem tzw,melanżowanie i wziąłem się za treningi. 

Ważyłem wtedy prawie 97 kg przy wzroście 177 cm miałem dość duża nadwagę,do tej pory udało mi się zejść do 82 kilogramów i troszkę się już podbudować na masie mięśniowej,lecz ja to robię bez diety dlatego te efekty nie są jakieś za duże..

Dlatego chciałbym kogoś się poradzić jak dietę powolutku ułożyć by nie zrobić jakiś podstawowych błędów,nie mam w tym jakiegoś większego doświadczenia dlatego chciałbym trochę się poduczyć od osób które mają pojęcie.Nie stać mnie na jakieś drogie produkty typu kurczaki żeby codziennie jeść czy inna żywność która jest bardzo droga a moi rodzice niestety nie dadzą mi pieniędzy. Dlatego chciałbym jakieś podstawowe produkty np. Serek wiejski,płatki owsiane,jaja kurze,banany itp. 

 

 

 

Więc tak,napiszę jak ja sobie wyobrażam Sobie tą dietę i jeżeli ktoś może to niech oceni i poprawi,z góry dziękuje za wszelką pomoc :) 

A więc tak:
Śniadanie(Teraz czas wakacji więc różnie się wstaje i różnie chodzę spać) (godz.9-11)

1.Płatki owsiane na mleku (100g) 

2. 2-3 jaja kurze

 

Obiad(Godz.13-14) 

Jakieś mięso typu schab,może kurczak,albo mięso mielone. Nie jestem w stanie podać tego w gramach bo raczej nie bd tego ważył tak ok. ze 100-150 g. 

Do tego kasza bądź ryż. + jakieś warzywo(sałatka) 

 

 

Kolacja(16-17):

Chleb razowy 2-3 kromki

Serek wiejski(100-200g) 

 

 

 

Przed treningiem(trening mam o 20...):

Godz. 18-19

Ryż(100-200g) 
Serek wiejski

 

 

 

Tak sobie to wyobrażam lecz te posiłki są w niewielkich odstępach,mam raczej wolny metabolizm więc to trochę trwa.. Nie wiem jak ocenić to jakiej budowy mam ciało więc nie jestem w stanie czegoś więcej powiedzieć.. 

Coś więcej o mnie:

Lat: 17

Wzrost 178cm. 

Waga: Wacha się między 80-83 kg. 

 

Zapotrzebowanie kaloryczne 3900 kalorii --->

Białko: 198 g

Węglowodany: 545

Tłuszcze: 110 g

To co napisałem w swojej diecie to stanowczo za mało..ale nie mogę nic wymyślić co dodać co ująć itp. 

Jeżeli chodzi o treningi to 5 razy w tygodniu po 2 godziny,trening na masę.

Prosiłbym bardzo o pomoc jakieś porady co dodać gdzie i ile...To jest dla mnie ważne w końcu chce powiedzieć przed samym Sobą jak stanę przed lustrem "Chłopie odwaliłeś kawał dobrej roboty",pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc z góry dziękuje :) 

 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawna dieta..

3900kcal ci wyszło? jakim cudem? skoro jesteś a raczej byłes otyły to metabolizm masz raczej slimaczy, wątpię abyś też trenował 7x w tygodniu żeby te 3900kcal spalać, oblicz to poczciwie nie żadnym kalkulatorze... tylko z kilku wzorów a wyniki które ci wyjdą różne bo zawsze tak wychodzą wyśrodkuj.

 

PS dieta którą wypisałeś to ma góra 1800kcal i jest dla 50kilowego chłopca ;) który nic nie robi

 

Kto normalny robi trening na mase 5x w tygodniu nie będąc kulturystą? 

Poczytaj o treningu w dziale trening a o dietach w dziale dieta bo tam sa gotowce pod dane wagi i wiele mysleć nie trzeba a trzeba tylko minimum zaangażowania i chęci żeby to przeczytać... wiem ze nie lubicie czytać ale my za was tego nie będziemy czytać bo juz to wiemy ;)


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


Patrykk17
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawna dieta..

Rozumiem,nie sugeruje się kalkulatorami zapotrzebowania kcal tych internetowych dlatego mam pytanie odnośnie Białka węgli i tłuszczu.. 

 

Przy mojej masie 83 kg i wzroście 177 cm to jaki ma być stosunek tych wartości odżywczych?

Białko 2g na kilogram ciała? Dało by to 166g białka

Węgle 5-6 na kilogram ciała? ok.500g węgli

Tłuszcz 1 g na kg ciała?  83 g tłuszczu.. 

Czy taki stosunek tych wartości byłby odpowiedni ? 

 

Liczyłem zapotrzebowanie kaloryczne masa ciała razy 24h wyszło mi coś koło 2000kcal.. a w tych internetowych kalkulatorach wyszło mi 3300 kcal.. ;/ 

1 węgiel to ile kalorii ?

1 białko ile to kalorii?

1 tłuszcz ile to kalorii?

Może to trochę nie na miejscu pytanie ale chce Sobie ustalić mniej więcej tak by zgadzało się z tym zapotrzebowaniem 


  • 0

Patrykk17
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawna dieta..

Posiedziałem i to wyliczyłem wszystko tak jak napisałeś,moje dzienne zapotrzebowanie spadło do 3155.7 kcal więc ok. 700 niej niż z kalkulatorem internetowym. 

 

Teraz jak to rozłożyć na węgle białko i tłuszcz? 

Czego więcej na przybranie masy ? i mniej więcej w jakich proporcjach do mojej masy ciała? 


  • 0

--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawna dieta..

1g węgli - 4 kcal

1g białka - 4 kcal

1g tłuszczy - 9 kacl


  • 0

x6m8bq.jpg




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024