Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny i parę ważnych pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny i parę ważnych pytań

Witam, mam 17 lat, 94kg, 180cm wzrostu cel: redukcja.  No i tutaj daję dietę do oceny jak i mam też parę istotnych pytań, więc pozwólcie że zacznę od pytań, a więc:

 

jak są białka szybko, średnio, i wolno (przyswajalne?) to jakim z nich będzie twaróg? bo gdzieś czytałem że chyba wolno, więc wtedy powinno się jeść go na noc? w sensie jako ostatni posiłek? a w takim razie jakim białkiem będzie kurczak? 

 

makaron: jem makaron lecz nie durum tylko taki zwykły najzwyklejszy no i pytanko czy to są dobre węglowodany na redukcję?

bo słyszałem że chyba na redukcję najlepsze to będą złożone, czy to prawda? i jeżeli tak to czy ten zwykły makaron ma te złożone węglowodany, czy jakieś inne do dupy?

 

jedzienie na noc: czytałem w internetach że nie powinno się jeść po 18 (bardzo stara reguła, wdłg mnie tylko mit) druga opcja to, to że powinno się jeść ostatni raz 30 min przed spaniem? 3 opcja: jesz kiedy chcesz (w sensie że możesz nawet w nocy) liczy się byle byś trzymał się kalorii i makroskładników?

 

no i drugie pytanko: zasadę układania diety zapożyczyłem za radą Grammatika i robię w ten sposób że: najpierw daję tyle białka ile tylko potrzebuję (w sensie w gramach) (no i jak najwięcej mogę to białka zwierzęcego a resztę mogę dodać np. twarogu) potem obliczam ile to kcal i resztę kalorii wypełniam węglami no i pytanko takie: jak mam około 1500 kcal dziennie i mam około 220g białka, około 140g węgli i 12g tłuszczy to dobrze? w sensie z tego co czytałem to proporcje powinny być takie: białko 40% węgle 40% tłuszcze 20%, a co w wypadku jeżeli białka mi wychodzi tam najwiecej a węgli mniej i tłuszczy mniej? czy jeżeli (a zwłaszcza tłuszczy) wychodzi mi mniej to tym lepiej dla mnie?

 

no i ile razy powinno się jeść dziennie? bo z tego co czytałem są 2 opinie: pierwsza: jak najwięcej posiłków rozłożonych na dzień (mało a często) a druga to: jedz kiedy chcesz i ile chcesz byle byś dziennie mieścił się w kalorial i makroskładnikach.

 

no i tutaj moja dietka, od razu mówię, wiem że nie ma urozmaicenia ale mi tam wcale ono nie potrzebne bo pieniędzmi, brzydko mówiąc, nie sram a dla mnie to nie problem, mogę jeść jak krowa dzień w dzień to samo :P

 

a więc:

 

dziennie: 1580kcal

białka: 220,4g 

węgle: 139,5g

tłuszcze: 11,4g

 

a oto składniki: 

 

twaróg: 500g: 335 kcal, białka: 61,5g, węgli: 20,5g, tłuszcze: 1g (normalnie robię z tego jakby shake " dodaję trochę wody i miksuję blenderem, wychodzi ala kefir" no i normalnie piję go z rana ale nie wiem czy prawidłowo...)

 

kurczak: 600g: 624 kcal, białka: 142,2g, węgle: 0g, tłuszcze: 6g

 

makaron: 100g: 371 kcal, białka: 5,2g, węgle: 81g, tłuszcze: 1,2g

 

warzywka 500g (mieszanka warzyw): 250 kcal, białka: 11,5g, węgle: 38g, tłuszcze: 0-1g


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

Takie banały a ty zamiast czytac co na forum w podwieszonych wisi pytasz i pytasz zamiast ruszyć żyć...

 

1. twaróg posiada kazeine któa wchłania sie bardzo długo i nadaje sie nie tylko na noc bo nie każdy je co 3h ;)

 

2. makaron biału ugotowany do miękkości ma to samo IG co biały cukier = syf, jedz durum lub razowy i al dente a nie rozciapany , tak wegle złozone powinny byc w każdym posiłku redukcyjnym moim i zdaniem wielu innych choc nie tylko redukcyjnym.

Kurczak jak i inne mięsa wchłonią sie odpowiednio szybko o ile nie złączysz ich z węglowodanami i tłuszczami w nadmiernej ilości dla przykładu kawałek kurczaka zaraz po trenie zastapi ci izolat serwatki którym każdy sie faszeruje a nie musi a z ryżem basmanti i surówka będzie stanowic idealny posiłek przez cały dzień. Albumina z jajek również wchłania sie szybko. Czasu w minutach ci nie podam bo to nie ma znaczenia i jest różne.

 

3. Ja preferuję po części zasadę 3 i 4 czyli jem nie wazne czy o 9 czy o 12 ostatni posiłek jak mi tak dzień wypada po prostu jak zjem i od razu ide spac to nie usne dlatego jem godzinke max przed snem i to wszystko, tak z jedzeniem po 18 to zajebisty mit ;) wazne co jesz a nie kiedy jesz.

 

4. jak zawsze pokręciłeś co ci tłumaczyłem..... na 1500kcal to ty szybko padniesz i nie będziesz miał siły nawet do kibla iśc to 1 a 2 że nie 12g tłuszczy a 100g dodaj, węgle i białko zostaną a lustro pokaże tak naprawde efekt, masz już jakiś? bo układałes "tą"dietę z dobre 10 dni temu...


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

czyli węgle i białko się zgadzają, a tłuszczy dodać? o.0 czy to nie jest trochę mijanie się z celem? (a jeżeli mam zrobić tak jak mówisz to od razu zapytam: to mam dodać (no np. w zapotrzebowaniu wyszło mi 50g tłuszczy) mam dodać do 50g tłuszczy (styka np. tyllko oliwa z oliwek?) i to mi podbije kaloryczność do około 2000kcal to wted już starczy?

 

hmmm nom można powiedzieć że efekty to: 0,5-1kg dlaczego? ponieważ dopiero zaczynam i z dietą eksperymentuję... najpierw przerwałem IF bo nie dawałem rady tyle wciągnąć w oknie czasowym... więc przeszłem do 6 mniejszych dziennie, no i też wyrabiałem się w 4-5 ale te 10 dni temu to miałem 250g makaronu a nie 100g... w dodatku wtedy nie liczyłem warzyw... a się okazało że mają sporo węgli... łącznie jakby podliczyć to węgli wcześniej miałem z 260g około... albo nawet i trochę więcej... a teraz wziąłem poprawki do diety obciąłem węgle i teraz mam około 140g węgli.. więc już powinno teraz lecieć szybciej... w dodatku w tym lub następnym tygodniu przychodzi paczka z zieloną kawą na spróbowanie czy chociaż trochę wspomoże... (podobno podkręca metabolizm itp. itd..)  w dodatku jak mówisz że ten zwykły makaron to syf i ma ig co cukier (chociaż słyszałem że ig to bzdura, lub obszernie mało dokładny) no ale hmm gdzie kupić taki makaron durum? :P muszę pochodzić po sklepach bo w moim (jakże ukochanym -_-) lidlu, tego nie ma :P widziałem chyba jakiś taki brązowy makaron Bio... więc to chyba był ten razowy

 

Edit: heee :D przejrzałem skład makaronu (takiego co znalazłem w szawce ale jeszcze go nigdy nie jadłem) i czytam skład i ma tak: na 100g: 359 kcal, białka: 14g, węglowodany (w tym cukry?) 69g/1g  tłuszcze: 3g a skład otóż taki: (po ang. bo w niem. mieszkam :P a wiecej raczej umie ang.) Ingredients: Durum wheat semolina, fresh egg (18%)

 

lul czyli to chyba ten makaron... :D czy się mylę? a co z tym 69g/1g? że jeden g cukrów na 69g węgli? o.0 dafaq? i tak wgl to on ma wyglądać jak zwykły makaron? :P bo wcześniej jadłem świderki i nie czytałem z czego był zrobiony ale zdaje mi się że zwykły a ten wygląda tak samo (względem koloru (bo kształt inny) no i pisze niby że durum a ja bym go w życiu nie odróżnił od innego :P no może ma taki bardziej wybladły i matowy żółty a nie taki ciemny...) 


Użytkownik Stivciu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

oliwa z oliwek do posiłków i styka organizm czerpie energie głównie z tłuszczy a węgle odkłada w tłuszcz . Każdy węglowodan jest cukrem .... ile razy mam ci to klepać? z tym że jeden jest złożony a 2 prostym a masz jeść złożone jak już jesz = makaron razowy lub z pszenicy durum a nie z pszenicy, rozumiesz ta subtelną różnicę?

 

Boisz sie warzyw? To jedz sałate, ogórki, pomidory, kapuste, pory... tam prawie sama woda bez węgli praktycznie a witaminy są


Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

no czaję czaję ;P jeszcze przed chwilą zaopatrzyłem się w większą ilość makaronu z pszenicy durum... tylko teraz dopiero to widzę :P bo w sumie dużo makaronów jest z durum... tylko w tym problem że tu niemcy i to się ukrywa pod jakąś niemiecką nazwą jakieś Heizblabla bla :D więc jak rozpoznać jak sie tego nie wie? niektóre makarony mają po angielsku i tam pisze: "Durum wheat semolina" i tego właśnie szukać trzeba :P

 

warzyw się nie boję bo nie ma czego się bać :D (chyba ^^) ale po prostu wcześniej ich nie liczyłem bo nie byłem uświadomiony że mają nawet sporo tych węgli :P a teraz policzyłem, obniżyłem węgle poprzez redukcję ilości makaronu z 250g na 100g :) no i tamten makaron jaki jadłem pierwszy to miał na 100g  miał 81g węgli i to był chyba zwykły makaron... a ten z durum przeważnie ma 69-71g węgli :) i właśnie taki mam i raczej wrócę do IF bo wcześniej problemem była jedynie objętość posiłku... a teraz jest wiele mniej i myślę że już nie będzie z tym problemu... jak zwykle: dziękuję ci Grammatik za cenne rady :)


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

Nie znasz języka chodź ze słownikiem do sklepu ;) bo jak inaczej rozpoznasz nazwy?


Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

znaczy ogółem język znam i wszystko kapuję... tylko wiesz... nie wszystkie nazwy są international.... czyli np. po ang. Durum, u nas Durum... większość durum... a w niemczech oczywiście jakieś bla bla bla :D bo np. jak masz pomidory to oczywiste że uczysz sie nazwy niemieckiej :D ale takie coś popularnego jak Durum wydaje ci się że to wszędzie tak samo się nazywa a nawet jeśli nie to nigdy nie potrzebowałeś tej nazwy :P tym bardziej że nie wiem jak w słowniku (leń w dupie i nie chce się zaglądać :D) no ale w tłumacz google to tego nie przetłumaczysz... :D


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Dezdov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:motoryzacja,kulturystyka,fajne dziewczyny
  • Staż [miesiące]:ponad 7 lat
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:66
  • Przysiad [kg]:ponad 150
  • Wyciskanie [kg]:ok 130
  • Martwy ciąg [kg]:ok 170
  • Waga [kg]:redukcja

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny i parę ważnych pytań

z tłuszczy polecam ci również olej lniany, węgle ogranicz  oraz wcinaj  różnorodne sałatki a także  ryby np.mintaj i raz na dzień jakiś jogurt naturalny( nie kupuj tych w których jest wielce napisane 0% tłuszczu bo takie jogurty są dużo gorsze od czystych naturalnych) tak żebyś jadł tyle wapnia ile powineneś jeść na dzień


Użytkownik Dezdov edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024