Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta w SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW
Od raku nie jem czerwonego mięsa, dzięki temu organizm lepiej przyswaja kreatynę. Miałem rozpisaną dietę całą przez dietetyka z klubu. Na poczatku jakos w to nie wierzyłem, ale potem naprawdę lepiej się czułem i teraz już w ogóle wieprza nie tykam. Nie wiem czym to jest spowodowane, podejrzewam ze te biedne świnki są karmione jakimiś odpadami zwłaszcza w ubojniach i potem to wszystko trafia do organizmu z posiłkiem :?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW
tiana, bardzo ciekawie i dostepnie to opisalas. robie rozpiske dla mamy co ma mi gotowac :wink:
jeszcze jedna rzecz - mozesz dopisac, ile powinno byc gr bialka/tluszczu/wwd na kg ciala?
bo liczenie kalorii to dla mnie za duzo klopotu, ale chcialbym znac proporcje, w jakich nakorzystniej jesc.
a ze chodze do szkoly (wysilek umyslowy :wink: ) i codziennie cwicze a wage mam stabilna to dalej kaloriami przejmowac sie nie bede. (a i tak wychodzi mi kolo 3000kcal)

Proporcje:
Białka – 2g /kg wagi ciała
Węglowodany – 4,2g /kg
Tłuszcze – 0,75g /kg

cos takiego moze byc? kierowalem sie tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW
Bialko od 1,5 do 1,8g na kazdy kg wagi
Weglowdany do 6g na kazdy kg wagi
Tluszcze do 2g na kazdy kg wagi

Dlaczego tak a nie inaczej, przeciez slyszalam ze nalezy jesc 3-4g bialka bo bialko buduje miesnie -->:lol: to mit , bialko powoduje przyspieszenie metabolizmu i jest najmocniej termogene ze wszystkich makro skladnikow(dobrze sie na nim chudnie ) a nadmiar bialka w organizmie jest wydalany przy okazji obciaza watrobe i nerki , co moze prowadzic do anemi, a po zaty ilosci powyzej 2,5g na kg wagi stanowia zrodlo energi nie trzeba dodawac ze nie ekonomicznej.
Rowniez nie nalezy przesadzac z iloscia ww gdzyz te powoduja wzrost poziomu insuliny(kierowany wzrost jest pozytywny,nadmierny juz nie ) i najwazniejszy mit ww nie oszczedzaja bialek miesniowych.
Nastepne w kolejce sa tluszcze (mowie o zdrowych tluszczach) bardzo dobre zrodlo energi, NNKT sa bardzo waznym czynikiem wplywajacym na regeneracjie, zdrowie organizmu i wzrost masy miesniowej wiec powino sie go znajdowac w Twojej diecie odpowiednio duzo.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW
dzieki za korekte. tamte proporcje byly dla trenujacego zawodnika, a ja je zmienilem troche na hybil - trafil.

ale to, ze bialko buduje miesnie to nie jest mit? po prostu mitem jest wiecej bielka=wiecej miesni?

i po przeczytaniu tej listy okazalo sie, ze w domu jadamy nie tak zle. dzieki temu, ze sam od dziecka nie jadam czerownego miesa i rodzina jesc przestala, namowilem ich jakis czas temu do zmiany na ciemne pieczywo ucze ich teraz picia czerwonego wina :D no i kasz i ryzu sporo teraz jem. musze tylko wiecej warzyw i owocow..

no, to dzieki za info i czekam na dalsze jakies rady :D
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW
Dokładnie tak, nie inaczej.

Rady? Zacznij od konkretnych pytań jeśli jeszcze jakieś masz :wink:

Gruss- Ti.
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w SW

Dokładnie tak, nie inaczej.

Rady? Zacznij od konkretnych pytań jeśli jeszcze jakieś masz :wink:

Gruss- Ti.



Powyzsze pisałam ja[Tiana],
cynik mi sie jak zwykle nie wylogował jak skonczył pisać teksty :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024