Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Podstawa to miska na redukcji, nie pomoże odstawienie słodyczy i napojów słodzonych.

A co do coffeiny przed treningiem możesz dać spokojnie ;) nie gryzie się to a wręcz przeciwnie bo taki miks jest prawie w każdej przedtreningówce.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam :)
Jestem tutaj pierwszy raz i mam kilka pytan, prosze o wyrozumialosc ;)

Mam 18 lat, 190cm, 90kg.
Biore przed treningami beta alanine, i jabłczan kreatyny. Cce do tego dodac kofeine. Co o tym myslicie? Idzie to wszystko w parze, czy srednio?

Chcialbym zgubc brzuch, jakies krdio cos na pewno, odlozylem slodycze i tylko woda zamiaat kolorowych napojow.

Moze jeszcze jakies suplementy, zeby wszystko wyrzezbic? Jakies propozycje?

 

Zacznij przede wszystkim od odpowiedniej diety. Potem bez problemu możesz wjechać z suplami. Odstaw kreatynę i do beta-alaniny dołóż glutaminę wraz z BCAA. Pod koniec redukcji zakup jakiś fajny spalacz, teraz na stronie Fabryki Siły możesz poczytać o dwóch nowych termogenikach :)

 

Co do wcześniejszego pytania o preworkout - od siebie polecam stosowane od dłuższego czasu:

 

Controlled Labs White Flood

 

Alri Industries N-Gorge

 

Dorian Yates NOX Pump 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Damian16
  • Nieaktywowany(a)
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Lepiej kupic czystą kreatyne (monohydrant) czy z dodatkiem Tauryny ?



fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

lepiej kupowac wszystko osobno I jesli jest potrzeba samemu sobie robic miksa, wtedy masz pewnosc ze jest wszystko w ilosciach jakie chcesz.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Mimo, że może to wyjść kilka złotych drożej to też jestem przychylny ku robieniu miksów z tzw. bazowych suplementów. Jak wspomniał fmx, masz przynajmniej pewność co do użytych ilości i sprawdzenia ich realnego wpływu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Stosował ostatnio ktoś Game Day,potrafi to jeszcze kopać i telepać jak 2-3 lata temu?
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Stosował ostatnio ktoś Game Day,potrafi to jeszcze kopać i telepać jak 2-3 lata temu?

 

Ja ostatni raz stosowałem chyba 2 lata temu i powiem tak: kopać kopało, ale jak dla mnie efekt był niesatysfakcjonujący. Na treningach pompa znacznie przewyższała "efekt motywacji i chęci do ćwiczeń", w niektórych momentach nawet musiałem złapać chwilę by zebrać się po zakończonej serii. Do tego proszek szybko uległ zbryleniu, a smak stał się mniej wyraźny. Polecam wybrać jakąś z pozycji, które podałem kilka postów wcześniej ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


KingpinPL
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam w mojej dziecię na redukcje mam 2400kalc białko-98,3 tłuszcze-114,4 węglowodany-248,65 i nie ważne czy to dzień na treningowy czy nie, moje pytanie jak zwiększyć ilość białka tak żeby nieznacznie zwiększyć ilość kalc ?
  • 0

rkn
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

W tym temacie można zadawać pojedyncze, krótkie pytania w dziedzinie suplementacji i pytania bez tworzenia nowych tematów :)

jak z odzywkami w wieku 15 lat? mam 175cm i promblemy z przytyciem, a słyszalem od paru osob ze z moją wagą (ok 50 kg) bedą mi potrzebne, jesli chce widziec efekty szybciej niz za 1,5 roku


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Skup się na diecie oraz treningach, z suplementów kup jedynie kompleks witamin i minerałów. A te osoby niech lepiej douczą się z teorii zamiast pleść głupoty ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Do wagi 80 kg lub większej można z powodzeniem dostarczać składniki odżywcze z samego pożywienia i to zarówno jeśli chodzi o białko jak również jeśli chodzi o węglowodany i tłuszcze.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

adamaranth
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Cześć, dostałem plan suplementacji od FS i mam zacząć stosować CLA. Jestem oczywiście na redukcji. 187cm wzrostu, 129kg wagi. Moglibyście doradzić jakieś dobre CLA? Nie znam się na tym, a nie chcę kupować czegoś, co nie będzie optymalne. I jeszcze jedno pytanko. Kupiłem sobie BCAA High Speed firmy Trec. Dobry produkt, czy go wymienić?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

BCAA wybrałeś moim zdaniem dobry i nie ma sensu ich zamieniać na nic innego natomiast co do CLA, to zostało o nim napisane przez _Knife'a_ na forum:

 

  1. CLA (nikła skuteczność, kontrowersyjne rezultaty),

Narazie wystarczy Ci w zupełności dobre BCAA, a jak masz więcej hajsu, to możesz sobie ewentualnie zakupić Olimp Gold Omega 3 i do tego Olimp Chela-Mag B6.

Do tego trening siłowy 3 razy w tygodniu i 2 razy w tygodniu trening aerobowy (aeroby po kilku - kilkunastu tygodniach zamieniasz na interwały).

Najlepiej trening aerobowy na początku uskuteczniaj na rowerze stacjonarnym z regulacją siły nacisku na pedały lub na ergometrze wioślarskim lub na orbitreku ?

 

Dlaczego ? Ponieważ masz ok. 40 kg nadwagi, a bieganie lub skakanie na skakance przy tak dużej nadwadze mogłoby zaszkodzić Twoim stawom kolanowym i nie tylko.

Z doświadczenia wiem, że jazda na rowerze stacjonarnym jest o wiele mniej obciążająca stawy kolanowe niż bieganie/skakanka.

 

Optymalne tętno przy treningu aerobowym dla osób totalnie początkujących, które miały siedzący tryb życia wynosi 110 - 130, potem optymalne tętno wynosi 130 - 150 uderzeń na minutę.


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Również jestem zdania, że we wstępnym etapie lepiej wybrać jedynie BCAA i skupić się na stopniowym wzroście aktywności w swoim życiu. Tak jak napisał RychuP, duża nadwaga stanowi zagrożenie dla kolan oraz układu sercowego. CLA wrzuć sobie w późniejszym etapie, gdy zgubisz nadmierną ilość wody i zacznie się prawdziwe spalanie tkanki tłuszczowej ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Dzikidzik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam.
Już jakiś czas temu zacząłem ćwiczyć na siłowni, zażywam kreatyne 6,5g dziennie, BCAA Olimpu 20:1:1,i standardowo proteinki. Moje pytanie to, czy warto i powinno się dorzucić do tego Tribulus? Dodatkowo jakieś kwasy omega i witaminy?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Zamiast tribulusa lepiej wrzuć kup dobry kompleks witaminowy, a do spania polecam ZMA. Kwasy omega polecam. Co do tych proteinek, jak masz możliwość to uzupełniaj białko z diety aniżeli suplementami :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam.
Już jakiś czas temu zacząłem ćwiczyć na siłowni, zażywam kreatyne 6,5g dziennie, BCAA Olimpu 20:1:1,i standardowo proteinki. Moje pytanie to, czy warto i powinno się dorzucić do tego Tribulus? Dodatkowo jakieś kwasy omega i witaminy?

Tribulusa można stosować, ale niekoniecznie w temacie budowania mięśni tylko bardziej jako środek wspomagający potencję.

Nie wiem, czy wiesz, ale suplement diety Permen oprócz standaryzowanego wyciągu z żeńszenia zawiera również wyciąg z tribulusa.

 

Jeśli już chcesz brać kreatynę, to pamiętaj, że dawkę 6,5 g dziennie można stosować cyklicznie, tzn. dwa miesiące on, dwa miesiące off.

Co do BCAA, to branie ich w okresie robienia masy nie zaszkodzi ale nie jest niezbędne - BCAA są niezbędne albo jeśli ktoś robi redukcję, albo jeśli ktoś oprócz siłowni ma dużo innego wysiłku w tygodniu, np. aeroby/interwały, albo uprawia jakiś inny sport, np. sztuki/sporty/systemy walki.

 

Co do odżywek białkowych, to podaż białka z odżywki nie powinna przekraczać 1/3 dostarczanego przez Ciebie białka, a 2/3 powinieneś dostarczać z pożywienia.

Ogólnie branie samego białka jest ok, ale jeśli masz problem z budową masy na Twoim miejscu wybrałbym odżywkę typu BULK i stosował ją w dni treningowe ok. 30 - 60 minut od skończenia treningu.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Dzikidzik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Dzięki wielkie za odpowiedzi
  • 0

Dzikidzik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Jeszcze jedno pytanko.
Czy mogę dawkowac w jakiś sposób monohydrat dekstrozy w czystej postaci?
  • 0

elmonewzg
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Mam bcaa, kreatynę , białko i gainera kiedy to wszystko jeść i czy warto to łączyć ? ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024