Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania o K-1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Pytania o K-1
Z moich niezbyt długich obserwacji turniejów K-1 wynika,ze większość uczestników rekrutuje się z Muay Thai i kicka. Jest też trochę karateków, bokserów, no i Bobek z NFL :) . Pytanie jest następujące, czy udzielają się w K-1 taekwondocy czy np. goście z vvd (tych chciałbym zobaczyć najbardziej jak robią Bobkowi nożyce :) , a może techniki "powietrzne" są niedozwolone)?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania o K-1
1) Muay-thai i kick - oczywiste -bo są najbardziej użyteczne. Nawet kick bardziej niż thai - bo w K1 nie ma łokci... (a lowki to wielu kick-boxerów też trenuje)

2) Goście z TKD startują... Np.

TAEKWON-DO VS K1

Rok: 2002

Gdzie: Koloseum Ariake , JAPONIA - więcej wyników tego turnieju

Kto z kim: Genki Sudo kontra Kim Jingwu (medalista Tae Kwon Do ) przez KO w drugiej rundzie (0:16)

Plik: sudo_taekwon.wmv 9,64 MB, 5.02 minuty

Odsyłam do:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) Z VVD - nie wiem - nie widziałem...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania o K-1
Dzięki Combat, na Ciebie zawsze mozna liczyć. :-) Co do tych łokci, to przynajmniej w Eurosportowych (czyli niekoniecznie wiarygodnych) komentarzach usłyszałem kiedyś, że łokcie są dopuszczalne, natomiast nie stosuje się ich w określonych turniejach ze względu na wymogi stacji telewizyjnych je transmitujących na danym terenie i podobnie jest z kolanami.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania o K-1

Dzięki Combat, na Ciebie zawsze mozna liczyć. :-)


:)

Co do tych łokci, to przynajmniej w Eurosportowych (czyli niekoniecznie wiarygodnych) komentarzach usłyszałem kiedyś, że łokcie są dopuszczalne, natomiast nie stosuje się ich w określonych turniejach ze względu na wymogi stacji telewizyjnych je transmitujących na danym terenie i podobnie jest z kolanami.


Eee - ja sądzę że dawniej łokcie były dopuszczone - a potem to znieśli, wprowadzili wiele zakazów etc. (to samo co z UFC i podejrzewam PRIDE).

Obecnie, oficjalne reguły K1:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

The following are defined as fouls:

Using the head to deliver a blow. (z główki)
Using the elbow.
(łokcie - na drugim miejscu listy!!)
Attacking the opponent in the groin (attacks to the groin with knee kicks or hand techniques shall be considered as low-blows and will be ruled as fouls). - "jaja"
Using techniques from wrestling or judo such as throwing or submission techniques. "rzuty, wejścia etc."
Thumbing, choking or biting on the opponent. (gryzienie, duszenie etc.)
Attacking the opponent while he is down or in the process of getting up.
Attacking the opponent while the referee is intervening to separate the fighters.
Holding the ropes to attack the opponent, or to avoid the attack from the opponent. However, this is not applicable in the situation in case the referee determines that it is inevitable to hold the ropes.
Using offensive or insulting language.
Attacking the back of the head with a punch (the side of the head and the area around the ears are not considered as the back of the head and are valid target areas).
Attempting to cause the opponent to fall out of the ring.
Voluntarily exiting the ring during the course of a match.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania o K-1
W K-1 łokcie są zabronione. W sumie przepisy wyglądają jak kickboxing z low-kickiem i kolanem (na ogół dozwolone jest tylko jedno udzerzenie kolanem w zwarciu, potem akcję przerywa sędzia). Chyba najbardziej do walki pod te przepisy są przygotowani kickbokserzy - bo zwarcie jest praktycznie szczątkowe.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania o K-1

Using offensive or insulting language.


To mi się najbardziej podoba. Ciekawe jak podczas turnieju w Paryżu weryfikują, czy np. Mirko nie bluzga po chorwacku na jakiegoś Japończyka a ten mu się nie odwdzięcza po swojemu. Decyzją sędziów wygrywa Mirko ale loża lingwistów podjęła decyzję o dyskwalifikacji :)
Mogliby też Bobka zdyskwalifikować za robienie groźnych i "offensive looking" min.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024