Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

kattttdess
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

aha co do odzywki to akurat tą polecił nam facet w sklepie stacjonarnym

 

ale tak jak pisałam, mąż nie wiczy, tylko pracuje fizycznie,

cały czas zalatany, więc czasami go ganiam, żeby coś zjadł, bo on sam o jedzeniu jakos zapomina

 

chodzi tylko o to, żeby pomóc mu chociaż troszkę przybrać na wadze, bo ma sylwetkę chłopaszka

a nie faceta a jakby nie patrzył przy fizycznej pracy co on zje to i tak po chwili spali,

przemianę materii też ma bardzo szybką

 

a jednak nie chodzi mi o to, żeby go "zbudować' itp.,

tylko żeby jednak poprawić jego zdrowie, wygląd, samopoczucie i w ogole


Użytkownik kattttdess edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Cóż od siebie mogę polecić odzywki typu Bulk gdzie masz dużą ilośc białka i węgli, a nie tylko same cukry ;) Z takowych produktów sprawdź:

Dorian Yates FORMASS
Olimp PROFIMASS

 

Oprócz tego preparat Jumbo (wersja zwykła i professional) jest naprawdę ciekawym suplementem, który warto spróbować.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Dobre opinie zbierają:

 

Olimp - Profimass

Trec - Hard Mass

Multipower - All in one

Dorian Yates - Formass

 

Względnie z gainerów albo Optimum Nutrition - Pro Complex Gainer, albo FA - Mass Core.

 

Wybierz tylko jedną odżywkę.

 

Pamiętaj jednak, że najważniejsza w zachowaniu masy mięsniowej lub w rozbudowie masy mięśniowej jest DIETA Z DODATNIM BILANSEM KALORYCZNYM, lub przynajmniej zerowym.

Twój facet musi poprostu więcej jeść chociaż odżywka typu gainer lub bulk mogła by być pomocna.

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2338g-2,p.html


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Czy wam też się wydaje, że mimo ciągłego powtarzania o diecie i treningach to tak naprawdę nikt tego nie słucha :D? Mam nadzieję, że z biegiem czasu ten schemat utrze się i nie będzie konieczny do wtórowania.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Użytkowniczce @kattttdess wydaje się, że nawet jak jej mąż będzie miał zbyt mało kaloryczną dietę to wystarczy poprostu wypić odżywkę i sprawa załatwiona.

Niestety tak raczej nie będzie.

 

Odżywki nie zastąpią dobrej diety, mogą ją jedynie trochę wspomóc.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

No niestety, ale ludzie nadal pragnąć chodzić na skróty. Niekiedy jest to opłacalne i możliwe, ale w przypadku ćwiczeń raczej nierealne do osiągnięcia. Swoje trzeba przemęczyć, by potem spoczywać na laurach ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam ponownie powoli kończę cykl na kreatynie jeśli chodzi o efekty to siła na seriach na tą chwilę po półtora miesiąca stosowania 15kg do góry a więc wydaje mi się że przyzwoicie natomiast jeśli chodzi o masę to słabo może z 1,5 kg w górę no chyba że jeszcze coś skoczy zostało może ze 130g kreatyny dietę trzymam powiem szczeze średnio i może dlatego chodź stosuje specjalnie dla mojej wagi z tego forum rozpisaną dla wagi 80kg no ale ważne że siła ruszyła i tak jak pisałem kończę cykl i chciałbym zacząć nowy i tu moje pytanie czy mogę od razu coś brać czy lepiej odczekać?nie chce już kreatyny i tu drugie pytanie co najlepiej zastosować po kreatynie ?myślałem nad aminokwasami czy lepiej coś innego ?Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Co do efektów masowych, to zależą one od 3 podstawowych rzeczy - od diety, od treningu i od regeneracji (minimum 7 - 8 godzin snu na dobę).

Kreatynę możesz pociągnąć do czasu aż minie 8 tygodni - po tym czasie robisz 8 - 12 tygodni przerwy od kreatyny w jakiejkolwiek formie lub nawet dłużej (im dłuższa przerwa od kreatyny tym lepiej, jeśli zrobisz dłuższą przerwę, to lepiej na Ciebie zadziała przy następnym cyklu).

Pamiętaj, że kreatyna jest bardzo często dodawana np. do niektórych gainerów i nieco rzadziej do innych odżywek.

Tak więc jeśli poza kreatyną stosujesz lub masz zamiar stosować jeszcze jakieś inne odżywki, np. gainera, to najlepiej aby była to odżywka bez kreatyny.

 

W przerwach pomiędzy jednym, a drugim cyklem kreatynowym możesz z powodzeniem zastosować Beta-alaninę w kapsułkach.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Czyli skończę za 2 tygodnie kreatyne i zakupie odrazu beta alaine i bez przerwy po kreatynie będę ją stosował na pewno nie zaszkodzi tak od razu ?, dzięki bardzo za odpowiedź tylko ile kapsułek zakupić żeby starczyło na pełny cykl ?
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam ponownie powoli kończę cykl na kreatynie jeśli chodzi o efekty to siła na seriach na tą chwilę po półtora miesiąca stosowania 15kg do góry a więc wydaje mi się że przyzwoicie natomiast jeśli chodzi o masę to słabo może z 1,5 kg w górę no chyba że jeszcze coś skoczy zostało może ze 130g kreatyny dietę trzymam powiem szczeze średnio i może dlatego chodź stosuje specjalnie dla mojej wagi z tego forum rozpisaną dla wagi 80kg no ale ważne że siła ruszyła i tak jak pisałem kończę cykl i chciałbym zacząć nowy i tu moje pytanie czy mogę od razu coś brać czy lepiej odczekać?nie chce już kreatyny i tu drugie pytanie co najlepiej zastosować po kreatynie ?myślałem nad aminokwasami czy lepiej coś innego ?Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

To jest Twoim zdaniem mało?!

Bardzo dobry wynik. Jak 15 kg w serii poszło musiało sporo mięśnia przyjść.


  • 0

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
2 cm w bicepsie a raczej więcej według mnie od strony tricepsa ale dziwne bo waga niby niecałe 2kg więc poszło chyba w suchy mięsień to jak z tą beta alaniną ?wystarczy 120 tabletek?myślę o firmie trec.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

@First - odnośnie Twoich efektów masowych na kreatynie, to @faluś ma całkowitą rację, że i tak osiągnąłeś bardzo dobre wyniki.

 

Bardzo możliwe, że zaszło u Ciebie zjawisko tzw. rekompozycji sylwetki, czyli jednoczesnego przyrostu masy mięśniowej i jednoczesnego ubytku tkanki tłuszczowej - to by wyjaśniało dlaczego pomimo tego, że Twoja waga wzrosła może o 1,5 kg Twój biceps urósł aż o 2 cm.

 

 

Co do Beta-alaniny:

 

Dawkowanie beta-alaniny najlepiej na początek zacząć jedynie od 2 do maksymalnie 3 gramów dziennie bezpośrednio przed treningiem, popijając obficie wodą.

Substancja ta winna być stosowana nieprzerwanie w dłuższych cyklach trwających minimum 4, a optymalnie około 8 (lub więcej) tygodni.

Czyli jeśli od kreatyny robisz conajmniej 8 tygodni przerwy, to przez conajmniej 8 tygodni, w które nie stosujesz kreatyny stosujesz beta-alaninę.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
A jak stosowAć beta alanine jeśli chodzi o tabletki ?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jeżeli chodzi o porę stosowania beta-alaniny to zależy od rozmiaru tabletki oraz jej struktury ;) Osobiście proponowałbym zacząć od czasu 20 minut przed planowanym treningiem. Wszystko też determinuje fakt, jaka jest przerwa między posiłkiem a ćwiczeniami.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam zakupiłem na drugi cykl po kreatynie którą brałem 8 tygodni .. : OSTROVIT EXTRA PURE BCAA 500g 100% XPLODE XTRA i Beta alanine 250g firmy Hi-Tec ,jak to stosować razem żeby uzyskać najlepsze efekty ?Z góry dzięki bardzo za odpowiedź.
  • 0

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Czytałem żeby tak to łączyć :raz dziennie 5g beta alaniny przed treningiem i BCAA dwa razy dziennie 10g przed i 10g po treningu.dobra połączenie ?
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Jakie suplementy polecacie na redukcje? Bedzie to pierwsza redukcja wczesniej byly tylko krotkie zeby masa lepiej szla. Cwicze prawie rok biore tylko kreatyne mam 15 lat. Diete i odpowiedni trening mam

Użytkownik Jasiu22 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Lasiu1984
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam. Kiedy brać kreatynę bo ile tematów to ty odpowiedzi. W dni nie treningowe to wiem że rano na czczo a w dni treningowe? Biorę też na czczo ale czy to ma sens jak wstaje o 6 rano, potem 8 godz w pracy głównie przy komputerze a trening dopiero koło godziny 20? Może lepszy efekt byłby jakbym brał przed treningiem?
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Czytalem ostatnio sporo bo tez kupowalem kreatyne i zaczynalem z tym przygode. W dni treningowe okolo 5g przed i po a w dni nietreningowe mozesz kiedy chcesz wprawdzie ale poleca sie rano wiec mozesz rano i tez dobrze
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Prawdę powiedziawszy w dzień treningowy najlepiej będzie stosować bezpośrednio przed jak i po zakończonych ćwiczeniach. Godzina treningu nie ma większego znaczenia, liczy się utrzymanie cyklicznej suplementacji. W dni wolne zazwyczaj stosowałem rano jakieś 20 minut przed śniadaniem. Wyprzedzając pytanie, najlepiej sypać proszek prosto do ust i popijać wodą (chyba, że stosujesz kaps/tabl). Dobrze też spożywać z sokiem winogronowym ze względu na obecność dużej ilości węglowodanów. Choć sam nigdy tak nie stosowałem ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024