Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

MKeyy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kykokushin, siłownia, muzyka,motoryzacja
  • Wzrost [cm]:181
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Dzięki :D ale mam jeszcze jedno pytanko bo słyszałem że lepiej nie przesadzać z tym i od czasu do czasu powinno się to na jakiś czas odstawić, ale jak to tak na prawdę wygląda?


  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

aminokwasów nie przedawkujesz. ich działanie również nie zmniejsza się z długością brania. możesz je spokojnie włączyć do stałej suplementacji. robi tak wielu zaawansowanych sportowców.


  • 2

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jak napisał kolega wyżej, przedawkowanie aminokwasami to równie abstrakcyjna sytuacja jak wiadomość że kreatyna to steryd :). Wszelkiego rodzaju preparaty z grupy "amino" są w 100% bezpieczne dla organizmu!


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Ziom93
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Myśle zacząć jakiś cykl na masę. Jakie połączenie było by najlepsze, myślałem o:
Kreatyna
BCAA
AAKG
Beta alanina
Dibencozide Force.
Do tego gainer i białko.
Co o tym myślicie? A może coś innego?
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Na masie (kiedy jest się na dodatnim bilansie kalorycznym) suplement typu BCAA jest zupełnie zbędny - co innego na redukcji, w okresie redukcji jest niemalże niezbędny.

 

 

AAKG - jest suplementem dla conajmniej średniozaawansowanych lub nawet zaawansowanych ćwiczących.

 

 

Beta alanina - to samo co AAKG, z tym zastrzeżeniem, że Beta alaninę najlepiej jest stosować POMIĘDZY cyklami kreatynowymi, czyli wtedy kiedy nie stosuje się kreatyny.

 

 

Dibencozide Force - sam w sobie nie powoduje przyrostu mięśni jednak może podnosić apetyt w okresie kiedy się go stosuje, więc w sam raz na okres budowania masy.

 

 

Kreatyna - powinieneś mieć skończone conajmniej 16 lat aby ją brać i minimum 6 miesięcy ciągłego i nieprzerwanego stażu na siłowni.

 

 

Białko WPC lub WPI - stosuj od 1 do 2 razy dziennie, np. jedna porcja rano, a druga przed treningiem.

 

 

Gainer - raz dziennie, 30 - 60 minut PO TRENINGU siłowym, tylko w dni, w które trenujesz.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Ziom93
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Staż mam dosyć długi, około 2 lata z małymi przerwami, mam 23 lata. Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz, a może by coś jeszcze dodać?
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Kreatyna- jeden z niewielu działających suplementów. Przyspiesza wzrost siły jak i masy, moim zdaniem warto.

BCAA- przyspiesza czas regeneracji, przy odpowiednim dawkowaniu również pomaga uniknąć "zakwasów", jednakże przy bardzo dużej podaży białka (kwestia indywidualna; w moim przypadku 3,5-4g z pożywienia) nic nie wniesie. Ogólnie dawkowanie okołotreningowe i trzeba dawać dużo większe dawki niż na pudełku by cokolwiek poczuć co drogo wychodzi, Efekty też nie są widoczne jak po kreatynie, raczej dla pasjonatów lub osób nie mających nadmiar pieniędzy.

AAKG- środek na pompę, chcesz bierz, nie to nie. Ogólnie po za większą pompą na treningu nic więcej Ci nie da.

DF- na apetyt ok, w sumie wszystko co na Ciebie podziała i podnosi apetyt jeśli masz taką potrzebę jak najbardziej tak ;)

Białko i gainer wg braków w diecie, jednak pamiętaj że białko z pożywienia ma dużo większą wartość biologiczną.

Beta alanina- w widoczny sposób podnosi wydolność, kolejny jeden z niewielu działający suplement


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Tak jak napisał Faluś i tak jak ja wcześniej, z małym zastrzeżeniem odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi, bo napisałem:

 

 

Białko WPC lub WPI - stosuj od 1 do 2 razy dziennie, np. jedna porcja rano, a druga przed treningiem.

 

Prawda jest taka, że jak nie ważysz dużo, to z powodzeniem wystarczy jedna porcja odżywki białkowej dziennie, np. z samego rana, albo np. tylko raz dziennie przed treningiem.

Większe ilości białka wcale nie muszą się przełożyć na większe przyrosty.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Nie ma sensu powielać pytania z innego wątku, w którym i tak zostały podane odpowiedzi. Efektem tego jest potem bałagan na forum.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam wracam na siłownię wcześniej miałem okres że cwiczyłem praktycznie 5 lat bez większych przerw zjadłem parę puszek kreatyny. Tym razem zamierzam połączyć kreatyne Activlab monohydrat 500g z aminokwasami ACTIVLAB STB BCAARBS 1000g AMINOKWASY XTRA BCAA czy to dobre połączenie? Jeśli Tak to jak stosować żeby najlepiej weszło ,razem czy z jakimiś odstępami? z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Kamil.
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

W jakim celu chcesz dodać aminokwasy?

Kreatyna rano i po treningu, w dnt tylko rano. Aminokwasy okołotreningowo może być przed, w trakcie lub po treningu- jak Ci wygodniej z tym że bcaarbs tylko po treningu, zresztą ten produkt jest kiepski to bcaa z cukrem za który słono płacisz XD jeśli nie kupiłeś jeszcze bierz samo bcaa. Dawkowanie byś poczuł różnicę w regeneracji jest sporo wyższe niż na pudełku tak więc w ogóle zastanów się czy warto i czy jest sens bo dużo zapłacisz a jakiś specjalnych efektów nie odczujesz.


  • 0

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Rozumiem więc jakie aminokwasy dodać by odczuć lepszy efekt niż te co pisałem ?porostu zwykle BCAA? Zastanawiam się jeszcze nad ACTIVLAB BCAA 1000 XXL 120tab a pytałeś dlaczego aminokwasy :chciałbym mieć lepszy efekt dodając do kreatyny no chyba że z czymś innym połączyć kreatyne ? polecasz coś? Jutro chciałbym zrobić zakup ...
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

BCAA tylko poprawią delikatnie regeneracje nic więcej czyli możesz trochę częściej i ciężej trenować. Nic więcej. Jako tako widocznych efektów miał nie będziesz.

Sama kreatyna i będzie git. Szczerze większość supli nie działa XD


  • 0

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Ok tylko którą kreatyne wybrać monohydrat? Brałem to już kilka razy, a na przykład jabłczan będzie mocniejszy ?nigdy go nie brałem
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Możesz spróbować.

Obadaj orotan kreatyny, ponoć najmocniejsza wersja ;)


  • 0

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
A nitrobolon2 ?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

zacznij od monohydratu, a potem wejdź sobie na jakiś stack pokroju BSN Nitrix, Dorian Creagen albo Universal Storm. Zobaczysz, że efekty będą naprawdę niezłe pod warunkiem, że trening i dieta będą dopięte na max. Co do aminokwasów, mam inne zdanie. Suplementuje je od samego początku i uważam, że to jedyny suplement który zawsze powinien znaleźć się u osób ćwiczącyh. Jak wiadomo, ile osób tyle opinii ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

zacznij od monohydratu, a potem wejdź sobie na jakiś stack pokroju BSN Nitrix, Dorian Creagen albo Universal Storm. Zobaczysz, że efekty będą naprawdę niezłe pod warunkiem, że trening i dieta będą dopięte na max. Co do aminokwasów, mam inne zdanie. Suplementuje je od samego początku i uważam, że to jedyny suplement który zawsze powinien znaleźć się u osób ćwiczącyh. Jak wiadomo, ile osób tyle opinii ;).

Ile dawkujesz i jakiego składu? Jakie efekty czujesz?

Ja cośtam czułem dopiero powyżej 20g okołotreningowo a najlepiej 0,4-0,5g na kg masy ciała i to czystego bcaa bez jakiś glutamin czy innych śmieci. Efekty też nie były takie jak po kreatynie, że naprawdę dają Ci jakieś widoczne przyrosty tylko zmniejszenie (w przypadku 0,5g/1kg pozbycie się do 0 obojętnie co bym robił, pod warunkiem brania okołotreningowo) "zakwasów" i ogólna poprawa regeneracji. W dawkowaniu polecanym przez producenta w ogóle go nie czułem. W antykatabolizm na redukcji też nie ma co wierzyć, jak ktoś za mało energii dostarcza z pożywienia bcaa i tak nic nie da. Jak ma odpowiednią miskę też nie ważne czy da bcaa czy nie mięsa minimum poleci. Dla mnie bardziej środek na masę i ciężkie treningi.

Tak czy inaczej suplementacja nim drogo wychodzi tymbardziej przy dawkowaniu opisanym przeze mnie. Jak dla mnie w kategorii cena/efekty nie warty swojej ceny.

Jako ciekawostkę dodam, że jak dostarczałem 3,5-4g białka z pożywienia w diecie (zaznaczam z pożywienia, 0 supli) w ogóle nie czułem bcaa jakiejkolwiek dawki. Ta ilość białka zapewniła mi odpowiednią regenerację. Zaobserwowałem to nie tylko u siebie więc żaden efekt placebo ;)


  • 1

First
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Dzięki Panowie za pomoc ☺reasumując kupiłem kreatyne zawsze brałem Vitalmax monohydrat ale teraz sskusiłem sie na Activlab kreatyna super powder też monohydrat 500g tylko pytanie czy mam w jednym cyklu zjeść całe 500g ?nie za dużo? W treningowe 2×5g przed 30min i po treningu a w dni ntr 5g rano będę ćwiczył 4 razy w tygodniu bo nie wiem czy dam radę 5 pracuje zmianowo ...
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Kreatynę stosuj 1g na 10kg masy ciała. 500g monohydratu to standardowe opakowanie także nie ma obawy co do zjedzonej ilości.

Faluś - ja wychodzę z założenia, że pozyskiwanie BCAA z białka trochę mija się z celem bo po obróbce trawiennej część zostaje spożytkowana na zupełnie inne reakcje w naszym organizmie. Jak wspomniałem w innym temacie, każdy ma inne zdanie na temat skuteczności aminokwasów. Ja stosuje od zawsze i uważam je za podstawowy punkt suplementacji - oczywiście zgadzam się, że bez prawidłowego jedzenia nie ma co liczyć na efekty :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024