Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Czy suplement taki jak Hi-Tec Nutrition - Testoplast (wyciąg z kozieradki pospolitej) rzeczywiście wpływa na poprawę wrażliwości insulinowej, a co za tym idzie np. na to, że w okresie budowania masy przybywa mniej tłuszczu, a w okresie redukcji, że łatwiej jest zredukować tłuszcz ??


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jeżeli mam być szczery to wszelkiego rodzaju kozieradki i buzdyganki traktowałbym z dużym dystansem. Efekty pojawiają się po bardzo długim czasie stosowania, a co więcej nie zawsze pojawiają się u każdego. O wiele lepiej jest dopieścić dietę i zainwestować w aminokwasy z dodatkiem dużej ilości antyoksydantów ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Anielski_orszak
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

W tym temacie można zadawać pojedyncze, krótkie pytania w dziedzinie suplementacji i pytania o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bez tworzenia nowych tematów :)

Witam. Czy można jednocześnie zjeść Animal Cuts i M-Stak? Wiem że, to mocne suple... (czy będą razem odpowiednio działać, a może odwrotnie?)Jestem w trakcie 3 puszki Cuts"a, nadal pomaga w redukcji, ale mięśnie już przestały rosnąć, nadmieniam że, do tego daje CM3, HMB, BCAA i białko od SCIMX Dietprotein. Zastanawiam się, czy na razie nie wrzucić Nitrobolon, a po nim M-Stak.... Pozdrawiam.


  • 0

Anielski_orszak
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Co do diety to, trzymam lekko ujemny bilans, ale jem stosunkowo dużo białka. Węglowodanów niewiele, tyle co z jakiegoś owocu, samego cukru nie używam. Jeśli chodzi o tłuszcze to, trochę orzechów itp.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam. Czy można jednocześnie zjeść Animal Cuts i M-Stak? Wiem że, to mocne suple... (czy będą razem odpowiednio działać, a może odwrotnie?)Jestem w trakcie 3 puszki Cuts"a, nadal pomaga w redukcji, ale mięśnie już przestały rosnąć, nadmieniam że, do tego daje CM3, HMB, BCAA i białko od SCIMX Dietprotein. Zastanawiam się, czy na razie nie wrzucić Nitrobolon, a po nim M-Stak.... Pozdrawiam.

Animal Cuts jest spalaczem tłuszczu, a więc typowo redukcyjnym suplementem jednak należy go stosować dopiero pod koniec redukcji.
Natomiast nieporozumieniem jest brać 3 puchy Animal Cutsa pod rząd (jedna po drugiej) - o wiele lepiej jest wziąć jedną puszkę, czyli przez 21 dni, potem zrobić conajmniej 21 dni przerwy i znów 21 dni brania.

BCAA, to też suplement polecany na redukcji - bierz 1g na każde 10 kg masy ciała przed i tyle samo po treningu.

Odżywka białkowa od SCIMX może być - stosuj od 1 do 2 razy dziennie, np. jedna porcja rano jako dodatek do pierwszego śniadania i druga porcja krótko po powrocie z siłowni (następnie jakiś czas po tym normalny posiłek).

 

Natomiast CM3 (kreatyna) jest suplementem polecanym głównie w okresie budowania masy mięśniowej, podobnie Nitrobolon - tak więc CM3 i Nitrobolon narazie sobie odpuść (stosuj w okresie budowania masy).

M-stak też sobie narazie odpuść (zastosujesz w okresie robienia masy).

 

Natomiast HMB jest niedziałającym suplementem - szkoda na niego hajsu (jeśli już kupiłeś, to sprzedaj komuś na allegro, bo Tobie się nie przyda).

 

Ogólnie, to odnoszę wrażenie, że zbyt duże nadzieje pokładasz w suplementacji (suplementach i odżywkach) - pamiętaj, że dieta, to 50 - 70% sukcesu, a suplementacja przełoży się na efekt końcowy maksymalnie w 10%, reszta (trening i regeneracja), to 20 - 40 %.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Anielski_orszak
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Dzięki :)

Co do Cutsa, to zjadłem jak pisało na puszce i forum, 3 tyg. na i tydzień przerwy itd... BCAA tak jak Ty napisałeś. Przyznam, że pierwsza pucha zrobiła na mnie dobre wrażenie jeśli chodzi o redukcję, energię i ogólnie motywacje na treningu. Druga już sporo gorzej, ale też działa.

Teraz zacząłem 3 puchę (4-ty dzień) szału nie ma, ale na treningu czuję że jest więcej mocy.

 

Faktycznie w dużej mierze liczę na pomoc suplementów ;) Zaczęło się w sumie od tego Cutsa,

 

Po zastanowieniu stwierdzam że, odpuszczę sobie teraz Cuts ( bo dopiero zacząłem puszkę ). Sporo zrzuciłem przez ostatnie pięć miesięcy treningów.  Zrobię sobie teraz 5-6 tygodni siłowego treningu na M-Staku i dojem tę kreatynę.

 

Myślę również, że ( Jeśli chodzi o moje ostatnie zamiłowanie do supli :) ) dorzucę do M-Stak Granat lub np. Napalm, boję się że w okresie budowania masy znów mnie uleje. Stąd to zapytanie o połączeniu M-Stak i Cuts.

 

Czy warto do M-Stak ( mam go już jakiś czas) kupować pszedtreningówkę? Zależy mi na suchej masie mięśni. Z obaw o przyrost tłuszczu na ten okres dorzucę trochę kalorii do bieżącej, ale nie za dużo.

 

Kolejne pytanie dotyczy kreatyny: są dwie szkoły jeśli chodzi o okres przyjmowania. Jedni twierdzą że po przykładowo 5 tygodniach na trzeba zrobić tyle samo przerwy, drudzy że można "jechać" na Kreatynie non-stop i ciągle będzie działać. Co o tym Ty sądzisz?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Przede wszystkim redukcję powinieneś pociągnąć do czasu uzyskania płaskiego brzucha (płaskiego bez wciągania), natomiast co do M-Staka możesz stosować jak najbardziej ale w okresie budowania masy.

Nie zabieraj się za robienie masy jeśli masz jeszcze nadmiar tkanki tłuszczowej.

 

Natomiast co do kreatyny _Knife_ z forum Body-Factory pisał swego czasu, że:

 

JAK BRAĆ MONOHYDRAT?

Zwyczajnie, przez 6-8 tygodni:

* 5 g rano (łyżeczka od herbaty), po treningu kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Drugi wariant dawkowania:

* 5 g przed treningiem (łyżeczka od herbaty), po tr. kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Po 2 tygodniach suplementacji można wejść na mniejszą dzienną dawkę kreatyny 5-7 g (a nawet 3-5 g dziennie).

Później (po zakończeniu 6-8 tygodniowego cyklu) koniecznie ~ 1.5 - 2 miesiące przerwy w braniu jakichkolwiek produktów zawierających jakąkolwiek kreatynę (im dłuższa przerwa, tym lepiej; jest to związane z nasyceniem mięśni przez kreatynę).

UWAGA: większa dzienna ilość kreatyny wcale nie musi przełożyć się na efekty, a małe, dzienne dawki pozwalają na kilkumiesięczną, ciągłą suplementację (wtedy bierzesz 0,03 g na kilogram masy ciała - co daje dla 100 kg osoby 3 g kreatyny dziennie).

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

 

Jeśli zaś chodzi o przyrost tłuszczu na diecie masowej - kulturysta-weteran Waldemar Nol ważący ok. 110 kg twierdzi, że nawet w okresie masy ogranicza on węglowodany do kilkudziesięciu gram w każdym posiłku, bo jak zjadał więcej węgli, to go podlewało tłuszczem.

Można powiedzieć, że niektóre osoby aby ich nie zalewało potrzebują dajmy na to 30 g białka i od 30 do 60 g węglowodanów w jednym posiłku, przy czym najlepsza pora na to aby ewentualnie zjeść więcej węglowodanów niż 60 g, to pora potreningowa.

 

Inne rozwiązanie, to tzw. rotacje węglowodanowe.

Pamiętaj też, że nie można przesadzić z wysokością nadwyżki kalorycznej, bo zbyt duża nadwyżka kaloryczna może spowodować zamiast szybszego przyrostu masy mięśniowej poprostu otłuszczenie organizmu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam, czy mial ktoś przyjemność stosować superior whey core?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Patrząc na skład wydaje się zwykłą odżywką białkową, wzbogaconą dodatkowo o L-glutaminę. Osobiście nie testowałem, firma wydaje się być młoda dlatego lepiej zainwestować w produkty sprawdzonych producentów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Czyli jakie białko polecisz?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Ja osobiście od dłuższego czasu stosuję Weider 80plus. Smak oraz konsystencja białka są po prostu rewelacyjne. Do tego na wodzie smakuje równie dobrze jak i na mleku co jest bardzo rzadkie wśród odżywek ;). Oprócz tego bardzo dobrymi pozycjami, które testowałem są Syntrax Matrix 5.0, Olimp Whey Protein Complex (smak sernik cytrynowy zabija!), BSN Syntha-6 oraz Dorian Tempro (droższe, ale zapewniam że takiego smaku czekolady nie znajdziesz nigdzie - po prostu tak jakbym pił rozpuszczoną czekoladę milka ;o :) ).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


marika123
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam, robię badania do pracy mgr na temat odżywek białkowych, zbadałam zawartosc białka w suplementach trzech producentów oraz zawartość soli w tychże białkach. Zostały mi do przeprowadzneia badania ankietowe. Jeśli mógłby ktoś poświęcić chwilę na wypełnienie, będę bardzo wdzięczna. W końcu dużo tutaj osób które stosują odżywki białkowe, więc Panowie  pomóżcie :) z góry wielkie dzięki!

zamieszczam link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Już wypełniam ankietę.

Jeśli jest możliwość wklej nazwy białek i wyniki badań, na pewno nie jedna osoba skorzysta ;)


  • 0

marika123
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Badania białek firmy Trec Ultimate protein: podal zawartośc białka na opakowaniu 67,5g w 100g mi wyszło średnio 68,42 g bialka w 100 gramach, czyli wiecej niż podaje producent i dobrze w sumie. Sól: 0,57 g w 100 g bialka- nie ma wzmianki o soli.

 

Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate: podaje 77g w 100g, natomiast mi wyszlo 70,42 g w 100g suplementu. Zawartość soli podana 0g w 100g, mi wyszło 0,67 g w 100 g .

 

I ostatni Fire Snake Deli Whey: podaje ze w 30g jest 24g białka czyli w 100 g powinno być 80g. Mój wynik to 71,16 g w 100 g bialka , sól: najmniej 0,415 w 100 g bialka- w opisie nie doszukałam się wzmianki o soli.


Użytkownik marika123 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Niestety, ale w większości przypadków ta przewidywana ilość biała różni się w rzeczywistości. Niekiedy na plus (jak w przypadku Treca), a niekiedy na minus (pozostałe firmy). Dobrze wiedzieć o takich rzeczach bo dzięki temu możemy dokonac jeszcze lepszego wyboru w trakcie zakupów ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Margaretka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Ja jedynie mogę się wypowiedzieć na temat suplementów z olimpu. Moj facet brał w redukcji therm line man i rzeczywiście efekty były bardzo dobre + zero efektów ubocznych. jeżeli chcecie coś wiecej wiedzieć to zapraszam do pytań. 


  • 0

janko
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

A ja się zastanawiam nad jedzeniem tej odżywki TREC SOLID MASS. czy to ma sens? Chcę robić masę, ale rzeźbę też, ale te węglowodany mnie trochę straszą. Czy powinienem jeść dużo czy mało węglowodanów?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Przede wszystkim nie da się jednocześnie robić masy i rzeźby -  to dwa zupełnie odrębne cele, które są podyktowane całkowicie odmiennymi czynnikami. Co do odżywki, Solid Mass to rasowy gainer który ma na celu podbicie kaloryczności diety. Jeżeli chcesz masować to jak najbardziej. Choć dla mnie lepszym rozwiązaniem z supli są odżywki typu BULK.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


MKeyy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kykokushin, siłownia, muzyka,motoryzacja
  • Wzrost [cm]:181
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam mam pytanie odnośnie dawkowania przed treningówek Universal Beef Aminos. Na kfd pisali że po 2 między posiłkami 3 razy dziennie na pudełku jest po 3 ale maksymalnie 6-9 znajomy którzy już dłużej ćwiczą mówią znowu że lepiej tylko przed treningiem i ewentualnie mniejszą ilość po. Mam to od paru dni i obecnie stosuje 3 tabletki przed treningiem Kyokushin (2godziny) a godzine po treningu biorę 3 tabletki przed siłownią czy to jest prawidłowe czy jednak lepiej zastosować się do tego co piszą na etykiecie? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Moim zdaniem możesz zostać przy obecnej suplementacji. Więcej, dodałbym po zakończeniu obu treningów (czyt. po siłowni która jak mniemam poprzedza trening sztuk walki) 2 tabletki.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024