Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

gregi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:copiraiting, psychologia, sport, muzyka, fotografia
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Bieganie
Witam

Otóż mam trochę tłuszczu na brzuchu i w żaden sposób nie mogę go spalić(żadne ćwiczenia nie pomagają) w związku z tym postanowiłem od listopada zacząć biegać trzy razy w tygodniu. W związku z moimi planami mam kilka pytań:
1.Obecnie wykonuje trening na masę (ważę ok 72kg) czy biegając nie spadnie mi znacząco masa? - bo tego to wole uniknąć, strasznie ciężko przyszło mi wypracować tą wagę co mam a chce jeszcze przytyć - tyle,żeby jeszcze ten brzuch zgubić
2.Planuje biegać trzy razy w tygodniu, kiedy biegać w dni treningowe? czy to już bez znaczenia?
3.Jak długo biegać (chodzi o czas w min)?
4.Jeszcze jedno, nigdy do tej pory nie biegałem a tym bardziej w takim okresie jak listopad, w związku z tym jak mam się ubrać? gruby sweter i czapka czy może jakaś kurtka?

P.S. Wiem,że tu na forum jest podobny temat ale nie ma w nim odpowiedzi na wszystkie moje pytania także napisałem swój.

Użytkownik gregi edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Witam,
co do pierwszego pytania wydaje mi się (mogę się mylić), że jeśli będziesz stosował marszobieg to najszybciej spalisz tłuszcz. Przejdziesz kilkanaście/dzisiąt metrów i sprint przez ok 10-15 sekund;
2. Moim zdaniem to bez znaczenia, ale kiedy ja biegłem (w lato) to bardzo dobrze mi się biegało tuż po treningu. Wychodziłem z siłowni zrobić sobie kilka "kółek" i zadowolony wracałem do domu.
3. Ja biegałem od 30min do godziny(w zależności jaką trasę obierałem)
4. Tutaj Ci nie pomogę, gdyż sam nie bardzo wiem, wydaje mi się że stosownym rozwiązaniem byłaby odzież termoaktywna ;) Ale bez czapki to bym nie wychodził z domu:)

*oczywiście mogę się mylić - jeśli tak, to poprawcie mnie :bye:
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Z tym marszobiegiem to chyba chodzi Ci o interwaly, ale sam nie wiem, moglbys wytlumaczyc. Ale ponoc interwaly najbardziej pala miesnie. No masa powinna spasc, na pewno nie znaczaco, ale zalezy to od diety i czy zabezpieczysz miesnie przed katabolizmem. Biegac najlepiej rano lub po treningu silowym, wtedy 30 minut to spokojnie wystarczy, mozesz na poczatku krocej i powoli zwiekszac. Jezeli nie bedziesz biegal w tych okresach to minimum 40 minut zeby cokolwiek tluszczu spalic.
  • 0

gregi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:copiraiting, psychologia, sport, muzyka, fotografia
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Dzięki, biegać będę wieczorami bo tylko wtedy mam czas. Jeszcze jedno co oznacza "zabezpieczyć mięśnie przed katabolizmem"? i co z tym ubiorem? jak się ubrać?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Zabezpeiczyć przed katabolizmem to znaczy dostarczyć odpowiednich składników, które zapobiegną katabolizmowi(rozpadowi) mięśni. Tymi składnikami są białka, spora dawka BCAA, oraz węglowodany, które pomogą w przyswojeniu białka, a po treningu zostaną przerobione na energie, przez co organizm nie przerobi na energię białka, które ma budować mięśnie.

Tak sie ubrać, zebyś nie zmarzł, żeby było ciepło, nie podowało dyskomfortu. czapka bluza, getry najlepsze, wszysto jak najbardziej przylegaące do ciała, nie polecam biegania w luźnych rzeczach
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

gregi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:copiraiting, psychologia, sport, muzyka, fotografia
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Jeżeli chodzi o białko to spożywam go jedynie w postaci diety nie stosuje odżywek, w BCAA mogę się zapatrzeć tylko jak to jeść? tzn w jakich ilościach i kiedy rano,wieczór czy przed bieganiem?
  • 0

kuba1000
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 8481 postów
  • Pomógł: 4
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Kiedy biegasz ? i kiedy masz trening siłowy ? Ile siana na bcaa ?

gregi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:copiraiting, psychologia, sport, muzyka, fotografia
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Trenuje 3 razy w tyg: poniedziałek,środa i piątek. Bieganie zaczynam od listopada,planuje biegać dwa lub trzy razy w tygodniu tyle,że wieczorami. Na BCAA mogę wydać jakieś 50zł.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024