Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening bez przyrządów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

tomakeo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Trening bez przyrządów
Witam jestem tu nowy. Potrzebuje aby ktoś sporządził mi jakiś plan treningowy. Moim założeniem jest przybranie na masie ale uwaga, nie mam żadnych przyrządów do ćwiczeń, a na siłke nie zawsze znalazły by się pieniądze. Czy jest to w ogóle możliwe, żeby w domu, bez żadnych przyrządów osiągnąć jakiś efekt ? Proszę o rozkład ćwiczeń i jakieś "domowe sposoby" :thumbsup:

Z góry dzięki

@ Przepraszam, za 3 takie same tematy ale sam nie wiem czemu tak się stało. To nie moja wina i proszę o usunięcie dwóch pierwszych

Użytkownik tomakeo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

tomakeo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
Dobra to tak. Na dniach dojdą do mnie hantle (2x7kg). Do tego zrobiłem sobie prowizoryczny "przyrząd" do ćwiczenia przedramion - plecak obładowany książkami, sznur i uchwyt do zwijania. Słyszałem też, że można robić każdy rodzaj pompek z plecakiem i to ma podobno większy wpływ na rozwój tkanki mięśniowej. Dodatkowo zmodyfikowałem ćwiczenia z "treningu domatora" np. przysiady na jednej nodze zamiast dwóch, pompki z różnym naciskiem ( jedna ręka przejmuje prawie cały ciężar ciała i odwrotnie ).
Pytanie do was - jakie ćwiczenia mogę robić z hantlami ? Zaznaczę znowu, że zależy mi najbardziej na zwiększeniu obwodu przedramienia i bicka.

I jeszcze proszę o modyfikacje mojego zestawu ćwiczeń. Dzisiaj zastosowałem niezmodyfikowany zestaw:

1. Pompki na płasko - 2 serie po 20 pompek
2. Pompki na podniesieniu (nogi oparte na wysokości 40 cm)- 2 serie po 15 pompek
3. Pompki boczne - 2 serie po 15 pompek
4. Pompki przy ścianie - 2 serie po 20 pompek
5. Pompki w podporze tyłem - 2 serie po 15 pompek
6. Przysiady - 2 serie po 50 przysiadów
7. Wspięcia na palcach - 2 serie po 50
8. Zwijanie drążka (masakra dla przedramion :D) - 2 serie po 5 powtórzeń
9. Brzuszki - 2 serie po 30 brzuszków

Jestem początkujący i dopiero zaczynam moją zabawę w ćwiczenia. Dawno nic nie robiłem, więc proszę o jakieś racjionalne zestawienie zwracając uwagę na wprowadzane przeze mnie modyfikacje.

Z góry wielkie dzięki


@edit i offtop Do pana u góry - świętujemy urodziny w tym samym dniu :thumbsup:

Użytkownik tomakeo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

tomakeo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
@odświeżam :thumbsup:
  • 0

Kamil15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :38
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
[www.kulturystyka.pl/atlas/] ;] Na samym dole jest lista partii mięśni,klikasz co chcesz ćwiczyć i są ćwiczenia i gify;] napewno znajdziesz tego co szukasz
  • 0
Pomogłem? postaw [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Staraj się przekraczać swoje granice a nie czyjeś. Ja staram się pokonać siebie samego a nie kolegę obok.

tomakeo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
I jeszcze jedno pytanie. Mam ćwiczyć dzień w dzień, czy robić treningi co 2 dni ? Słyszałem, że mięśnie rosną podczas odpoczynku i nie wiem ile to tym prawdy :thumbsup:
  • 0

Kamil15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :38
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
Tak to prawda mięśnie rosną podczas odpoczynku ponieważ go potrzebują nie możesz np zrobić we wtorek i środę bica bo mięśnie potrzebują odpocząć. Tak więc wybierz sobie na początek z 3-4 dni ćwiczące w tygodniu i rozłóż na partie mięśni. NP. poniedziałek [trening], wtorek [odpoczynek], środa [trening], czwartek [odpoczynek], piątek [trening], sobota i niedziela [odpoczynek].
  • 1
Pomogłem? postaw [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Staraj się przekraczać swoje granice a nie czyjeś. Ja staram się pokonać siebie samego a nie kolegę obok.

tomakeo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów
Tzn teraz jadę zmodyfikowaną wersię Treningu Domatora i nie ćwiczę na przyrządach poza jednych skonsturowanym przeze mnie. Ćwiczę z obciążeniem na plecach w postaci plecaka obładowanego książkami (15-17kg) i próbuję używać mięśni na przemian (np. bardziej obciążam jedną rękę i później drugą). Niedługo powinny dojść do mnie hantle więc będę mógł wdrążyć je do swojego treningu. I tu pytanie, czy stosując trening domatora muszę go jakoś podzielić, czy też mogę jechać wszystko w jeden dzień i na drugi dzień odpoczywać ? Tu zamieszczam to co aktualnie robię.

1. Pompki na płasko - 2 serie po 20 pompek
2. Pompki na podniesieniu (nogi oparte na wysokości 40 cm)- 2 serie po 15 pompek
3. Pompki boczne - 2 serie po 15 pompek
4. Pompki przy ścianie - 2 serie po 20 pompek
5. Pompki w podporze tyłem - 2 serie po 15 pompek
6. Przysiady - 2 serie po 50 przysiadów
7. Wspięcia na palcach - 2 serie po 50
8. Zwijanie drążka (masakra dla przedramion ) - 2 serie po 5 powtórzeń
9. Brzuszki - 2 serie po 30 brzuszków


  • 0

MłodyJeszczePaker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka, Siłownia,Hackerstwo,Piłka Nożna.
  • Staż [miesiące]:3
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:79

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening bez przyrządów

Tzn teraz jadę zmodyfikowaną wersię Treningu Domatora i nie ćwiczę na przyrządach poza jednych skonsturowanym przeze mnie. Ćwiczę z obciążeniem na plecach w postaci plecaka obładowanego książkami (15-17kg) i próbuję używać mięśni na przemian (np. bardziej obciążam jedną rękę i później drugą). Niedługo powinny dojść do mnie hantle więc będę mógł wdrążyć je do swojego treningu. I tu pytanie, czy stosując trening domatora muszę go jakoś podzielić, czy też mogę jechać wszystko w jeden dzień i na drugi dzień odpoczywać ? Tu zamieszczam to co aktualnie robię.



Dałem w tej zakładce dosyć dobry trening domatora,wydaję mi się, że ci pomoże .. :thumbsup:
Temat nosi nazwę : Trening bez sprzętu .
Trening domatora powinieneś robić w każdy dzień..
Gdy robisz np. A6W nie możesz tego przerwać. :D
To jest trening z obciążeniem własnego ciała , nie na siłowni ..
Pozdro, skorzystaj i postaw + :thumbup:
  • 1
,,Ja nie ulegam groźbą wychodzę ci naprzeciw,
Ty sam przyniesiesz linę bym wziął i cię powiesił.
Nic ponad moje siły, nic mnie nie ogranicza,
Mam pierdolony upór, jebaną wole życia.
Wciąż na ulicach, posłuchaj co ci powiem,
Zrób listę za i przeciw, spuść głowie, w ciszy odejdź
Przecieram oczy i idę przez to życie
Rzeczywistość to suka, witamy się o świcie."


Setka ludzi walcząca ramię w ramię liczy się o wiele bardziej niż milion osób trzęsących się ze strachu..



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024