Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dość nietypowy trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dość nietypowy trening
Witam.

Ćwiczę od ok. 3,5 roku i w gruncie rzeczy wystarczy mi to co już wyćwiczyłem i teraz mam inny pomysł na siebie. Mianowicie chciałbym położyć nacisk głównie na klatkę, gdyż wg mnie jest za mała. Zawsze wszystkie partie rozkładałem na 3-4 dni w tygodniu. I tu jest właśnie mój problem. Jak ułożyć sobie plan i w jaki sposób ćwiczyć, żeby klatka rosła a reszta na tym nie ucierpiała. Bo wiadomo, mogę chodzić raz w tygodniu na siłownię...zrobić pożądnie klatkę i po 2 ćwiczenia na resztę...ale czy to ma sens? Tu potrzebuję opinii kogoś bardziej doświadczonego.

Ja mam taki pomysł:

Treningi 2 razy w tygodni
I dzień --> klatka 4-5 ćwiczeń, biceps 3 ćwiczenia, triceps 3 ćwiczenia
II dzień --> plecy 4 ćwiczenia, barki 3 ćwiczenia, kaptury 3 ćwiczenia i pomiędzy seriami na kaptury jakieś ćwiczenia na nogi.

No i często na w-f mam siłownię więc w tym czasie mogę robić klatkę po raz drugi

Z góry dzięki za jakieś rady. Pozdro

Użytkownik bartek9120 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Mr.Torpeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Balet ; przebieranie Barbi i kena ; robienie biżuterii i inne takie babskie zainteresowania:]
  • Staż [miesiące]:kilka dobrych lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:+80 ah te święta;/
  • Waga [kg]:rośnie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
Trening tak wielkiego mięśnia jak klatka piersiowa przy Twoim stażu to dla mnie głupota. W ostateczności byś mógł zrobić tak by jednego dnia ćwiczyć mięśnie klatki poprzez wyciskanie a innego tylko rozciągnąć ją za pomocą rozpiętek czy też kamizelki ale to marny pomysł. Możesz jeszcze zrobić tak że jednego dnia ćwiczysz katę, a drugiego robisz na triceps wyciskanie wąskim chwycie. Oba pomysły są dla mnie beznadziejne najlepiej jak byś zrobił tak jak ja czyli ćwiczę tą grupę mięśniową samą i w ten sposób nie muszę mieć rezerw energii na inna partie. Tylko znów to wyklucza chodzenie w ciągu 2dni, minimum 3:] Nie możesz zrobić 3dni? w tedy byśmy coś lepszego wymyślili co?
  • 0
i'm not here to win friends. I'm not here to look pretty. I'm not here 2 stare at some chick's ass. If u do not understand this would be better 4 u if u get the fuck out becouse u're just taking up space. My training is tough and demanding, can u handle it?

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
Z czasem jest ostatnio kiepsko i stąd ten pomysł na 2 dni...ale jakbym się uparł to może i 3 dni też się jakoś wygospodaruje. Co proponujesz na 3 dni? Nie ukrywam, że mógłbym robić tylko klatkę a resztę na jakiś czas olać, ale to jest dość wykręcony pomysł ;p
  • 0

Mr.Torpeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Balet ; przebieranie Barbi i kena ; robienie biżuterii i inne takie babskie zainteresowania:]
  • Staż [miesiące]:kilka dobrych lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:+80 ah te święta;/
  • Waga [kg]:rośnie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
By więcej wyciskać na klatę są potrzebne potężne tricepsy oraz przednie aktony barków:] więc nawet odradzam by tylko ćwiczyć cycki.
Na początek widzę że nogi nie są Tobie potrzebne co jest błędem ponieważ więcej organizm produkuje testosteronu jak się ćwiczy nogi-gdzieś tak kiedyś czytałem i wg mnie tak jest, od momentu kiedy ćwiczę nogi to mam więcej siły, ale bardzo możliwe że to moja podświadomość mnie okłamuje ale za to z jakim rezultatem:]
Skoro tak bardzo chcesz robić klatę na maxa to hmm
1. dzień zrób klatę samą
2 dzień zrób plecy z bicepsem i przedramionami
3. dzien zrób barki z tricepsem oraz nogami

Nogi napisałem ostatnie pomimo tego iż to największa grupa tylko dlatego że kolega chyba robi je profilaktycznie prawda?
  • 0
i'm not here to win friends. I'm not here to look pretty. I'm not here 2 stare at some chick's ass. If u do not understand this would be better 4 u if u get the fuck out becouse u're just taking up space. My training is tough and demanding, can u handle it?

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
Racja, nogi robię bardzo bardzo rzadko. Zawsze ćwiczyłem w ten sposób: I Klatka, triceps II Plecy, biceps III Barki, kaptury.

Tak naprawdę nie zależy mi na ciężarach, ćwiczę głównie po to żeby dobrze wyglądać :thumbsup:
  • 0

Mr.Torpeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Balet ; przebieranie Barbi i kena ; robienie biżuterii i inne takie babskie zainteresowania:]
  • Staż [miesiące]:kilka dobrych lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:+80 ah te święta;/
  • Waga [kg]:rośnie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
ale wiesz za sprawą siły więcej talerzy podnosisz a to wpływa korzystnie na rozwój mięśni i nie chodzi mi o tylko rozwijanie masy mięśniowej. Rób nogi systematycznie ale nie przesadzaj, ja np robię tylko przysiady z wykrokami, no dobra czasami na maszynę wchodzę i nogi ładnie wyglądają, nie są silne więcej wyciskam a ławce niż w przysiadzie. I nie nazywać mnie za to co napisałem sezonowcem;d
  • 0
i'm not here to win friends. I'm not here to look pretty. I'm not here 2 stare at some chick's ass. If u do not understand this would be better 4 u if u get the fuck out becouse u're just taking up space. My training is tough and demanding, can u handle it?

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
Dobra to biorę się za nogi! :) Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
  • 0

Kris UK
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Redditch
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:IT komputery Overclocking
    Średniowiecze
    Motoryzacja
  • Staż [miesiące]:bardzo dlugi ale z dużymi przerwami
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :48
  • Wyciskanie [kg]:6 x 140 obecnie ( nie rekord)
  • Martwy ciąg [kg]:3 x 280 ( rekord)
  • Waga [kg]:114 obecnie ( max 118, przeważnie 107kg)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
Chcesz mieć więkdzą klatę to zacznij więcej ćwiczyć z hantalmi , a mniej ze sztangą. Sztanga ok ale nie osiągniesz na niej takiego napięcia i rozciągniecia jak z hantlami. Kolejna kwestia to na sztandze bardzo mocno angażują się i przejmują ciężar tricepsy ( mniej z hantalmi).

Nogi ok dobre , ale jeśli masz 3 dni to MUSISZ dodać martwe ciągi - tu pobudzasz wszystko od klaty, po bicepsy, nogi plecy.

I skup się na podstawowych ćwiczeniach.
  • 0

bezwniku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Dość nietypowy trening
ćwicz nogi a klatka urośnie
wiem że to przeciwność i możesz się rozśmiać ale tak jest
góra może się wstrzymać poprzez mniejszej pracy dołem i nie chodzi tu żebyś nie wiadomo ile brał ale o to żebyś nogi systematycznie pobudzał, jak coś robić to do końca

a nie to ćwiczyć a tamtego nie
taki staż a taki pogląd, nie oceniam nie krytykuje, ale może warto spróbować inaczej? a nóż pomoże
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024