Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ronnie Coleman radzi jak trenować klatkę piersiową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Ronnie Coleman radzi jak trenować klatkę piersiową
Jeżeli jesteś początkującym kulturystą celem twym powinno być zbudowanie możliwie największej masy mięśniowej. Czas na kształtowanie mięśni przyjdzie później. Im większe ciało, tym bardziej radykalnie można je ukształtować i uzyskać głębszą rzeźbę umięśnienia. Zaprezentuje trening klatki, który przyniósł mi największe postępy w czasach, kiedy byłem na waszym poziomie. Ta koncepcja jest przeciwieństwem sposobu, w jaki obecnie ćwiczę. Zamiast tego, że wszystko nieustannie się zmienia, tu z kolei wszystko jest ściśle określone. Za każdym razem, kiedy przychodzisz do klubu, aby trenować klatkę, twój trening powinien być taki sam. Chcąc uzyskać maksimum korzyści z danego ćwiczenia musisz nauczyć się jak je wykonywać, aby najlepiej pracował ćwiczony mięsień. Tej sztuki możesz nauczyć się tylko poprzez doświadczenie. Pozostań więc przy prezentowanych tu ćwiczeniach do czasu, aż każde z nich w pełni opanujesz. Wprawa objawia się zdolnością do zmęczenia określonego mięśnia zanim padną mięśnie pomocnicze. Nie zakładaj jednak, że kiedy już osiągniesz taki poziom, to czas zmienić trening. Wręcz przeciwnie. Teraz musisz jeszcze bardziej udoskonalić każdy ruch, aż stanie się on perfekcyjny. Początkującym i średnio zaawansowanym nie polecam zmieniać niczego, oprócz zwiększania własnej siły, przez przynajmniej pół roku, a najlepiej cały rok. Zanim przejdziemy do ćwiczeń, musicie poznać kilka zasad.

- rozrost mięśni jest wprost proporcjonalny do siły; zawsze starajcie się więc zwiększyć siłę, próbując wykonać jedno powtórzenie więcej, niż na poprzednim treningu lub podnieść większy ciężar w takiej samej serii

- stosuj zawsze pełny zakres ruchu, a nie tylko jakąś jego część; jestem przekonany, że im mięśnie piersiowe są bardziej rozciągnięte i naprężone, tym lepiej się rozrastają i dlatego opuszczam ciężar jak najniżej i wyciskam najwyżej.. jak tylko pozwalają na to moje ręce

- w czasie wykonywania każdej serii twoje ciało musi być napięte, aby podczas opuszczania ciężaru mięśnie były tak samo naprężone, jak przy wypychaniu go do góry.
Na początek musisz wykonać dokładną rozgrzewkę, tylko ona da ci pewność, że nie nabawisz się kontuzji. Wykonaj trzy serie rozgrzewające z mniejszym obciążeniem.
WYCISKANIE SZTANGI W SKOSIE - stosuj dość szeroki uchwyt, większy od rozstawu barków. Kiedy byłem w okresie budowania masy mięśniowej, w pierwszej serii wykonywałem 20 powtórzeń, w drugiej 12, w trzeciej 10 i 8 w czwartej. Jest to typowy ruch siłowy dlatego pozwól gryfowi przy opuszczaniu kierować się tam gdzie chce.
WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ - zaczynaj od jednej serii dla wyczucia ruchu, a potem stosuj tę samą sekwencję jak przy wyciskaniu w skosie; w czasie wykonywania tego ćwiczenia staraj się także napinać mięśnie najszersze grzbietu - to spowoduje większą efektywność ćwiczenia.
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI NA ŁAWCE POZIOMEJ - technika ruchu jest bardziej skomplikowana więc musisz być skoncentrowany w czasie wykonywania rozpiętek. Mięśnie piersiowe powinny być cały czas napięte. Stosuj ruch płynny, nie zatrzymuj gwałtownie sztangielek.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024