Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rdzeniowy zanik mięśni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rdzeniowy zanik mięśni
Mam 20 lat, 40kg wagi i rdzeniowy zanik mięśni. Gdy byłem młodszy lekarz powiedział mi, że sterydy bardziej by mi zaszkodziły niż pomogły, ale ja już się tak źle czuje, że postanowiłem cokolwiek z tym zrobić, cokolwiek co chociaż minimalnie by mi pomogło... Nie obchodzi mnie czy za 5-10 lat sterydy spowodują, że będę miał rozwaloną wątrobę, serce itp. Nie obchodzi mnie ich szkodliwość w dłuższym okresie czasu bo tego i tak pewnie nie dożyje. Bardziej bałbym się, że teraz mógłbym dostać od nich zawału, udaru itp. Coś tam sobie poczytałem o sterydach, odżywkach itp. ale i tak nic na ten temat nie wiem, dlatego chciałem się Was zapytać czy Waszym subiektywnym zdaniem powinienem brać jakieś sterydy? mocne, słabe? Czy może chociaż jakieś odżywki? Kreatynę? Może coś jeszcze innego?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz :D
  • 0

kikkk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:~180 ??
  • Biceps [cm] :41
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:obecnie 91
  • Udo [cm]:62
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:redukcja z 96. obecnie 88

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
hmmm bardziej odywki niz sterydy. nie wiem czy ma to jakis sens 'leczyc' sie sterydami. nawet jesli cos by ci pomoglo i dobil bys do 50kg to i tak nie cofnie choroby, a w twoim przypadku po co sobie bardziej szkodzic?
wydaje mi sie ze ciezko ci bedzie co kolwiek z tym zrobic, to jednak genetyka... nie ma zartow.
nikt z nas tu nie jest lekarzem itp wiec ciezko stwierdzic cokolwiek. ciekaw jestem opinii innych, tymczasem jestem na NIE
  • 1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Xandar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Francja (Nimes)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motocykle/Sporty silowe/Imprezy
  • Staż [miesiące]:Około 4 lata
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni

Mam 20 lat, 40kg wagi i rdzeniowy zanik mięśni. Gdy byłem młodszy lekarz powiedział mi, że sterydy bardziej by mi zaszkodziły niż pomogły, ale ja już się tak źle czuje, że postanowiłem cokolwiek z tym zrobić, cokolwiek co chociaż minimalnie by mi pomogło... Nie obchodzi mnie czy za 5-10 lat sterydy spowodują, że będę miał rozwaloną wątrobę, serce itp. Nie obchodzi mnie ich szkodliwość w dłuższym okresie czasu bo tego i tak pewnie nie dożyje. Bardziej bałbym się, że teraz mógłbym dostać od nich zawału, udaru itp. Coś tam sobie poczytałem o sterydach, odżywkach itp. ale i tak nic na ten temat nie wiem, dlatego chciałem się Was zapytać czy Waszym subiektywnym zdaniem powinienem brać jakieś sterydy? mocne, słabe? Czy może chociaż jakieś odżywki? Kreatynę? Może coś jeszcze innego?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz :D


sluchaj stary, tutaj nikt ci nie pomoze z ulozeniem cyklu z uzyciem sterydow czy ph tym bardziej biorac pod uwage fakt co powiedzial ci lekarz. Nikt nie wezmie na siebie takiej odpowiedzialnosci. "cos tam sobie poczytalem" to poczytaj jescze wiecej i zoaczysz wtedy ze sam koks gowno da. Potrzeba ostrego treningu, diety, odzywek, zdrowia :D i samozaparcia zeby lapac sie za koks.


to nie dla ciebie
  • 1
Jeżeli laska powie ci że jesteś twardzielem, wyjeb jej. Nie jesteś twardzielem, ty jesteś kurwa niezniszczalny.

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Część, dziwne że lekarz sam Tobie nie zaproponował cykli z udziałem suplementów i sterydów. Wybierz się do innego lekarza i zapytaj o poradę.
Znam przypadek gdzie dziecko posiada zanik mięśni i używa rozpisane przez lekarza suplementy i hormony tu masz cykl ( dla dziecka ).

BCAA Complex - 3x dziennie jedna tabletka pół godziny przed jedzeniem
L-Glutamina - 3x dziennie jedna tabletka pół godziny przed jedzeniem
Kreatyna - 3x dziennie jedna tabletka pół godziny przed jedzeniem

Rozpisanie cyklu dla Ciebie jest bardzo trudne ponieważ musiałbyś używać hormonów cały czas. Małe dzieci do supli mają podawany Prednisolon w PL ten lek jest pod nazwą ENCORTON. Jest dużo materiałów na Google.
Pozdrawiam

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
wkońcu jeśli sterydy i suple powodują duże wzrosty u zdrowych ludzi dlaczego miały by nie pomóc przy takiej chorobie,zawsze to jakaś deska ratunku,lepsze to niż patrzenie jak człowiek sam się wykańcza.
  • 0
Dołączona grafika

Pes4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Nidzica
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24m- przerwa 12m -i powrot 8 :)
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:nie wiem xd
  • Udo [cm]:64
  • Wyciskanie [kg]:125kg
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
troche poczytałem o twojej chorobie i ja też na twoim miejscu bym wział sie za jkis doping>
A mozesz chodzic na silownie tak wogole?
  • 0

shogun555
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
16
Neutralna
  • Lokalizacja:...:::INTERNET:::...
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :41
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
mam kolege który genetycznie jest bardzo chudy nie jest wysoki ale ma 26lat i same kosci. BYł z tym nie raz u lekarza i własnie polecalu mu rózne suplementy. W pożniejszym czasie zastanawiał sie nad koksami. Nie spraerdzyli u nigo zadnej chorby no ale ma głupia genetyke. Brał suple potem chciał cos z SAA ale po co mu to wszystko skoro on chce przytyć alen ie chce mu sie chodzic na siłownie. Brac koksy bez cwiczeń to nie ma sensu. Wiec pierw zacznij chodzić na siłownie jeśli choroba Ci na to pozwala no i musi Ci to sie spodobac bo treningi robione aby zeby go odwalić no to reczej przyrostów nie daja.
  • 0
Jeśli ktoś z forum pomógł Ci odpowiadając na Twój post
Podziękuj mu Kliknij na plusika przy jego wypowiedzi

S.O.S.

    CMAZ-WPADS/3m GZW

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 832 postów
  • Pomógł: 0
21
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraina 1000 jezior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rozkrecam sie po kontuzji :D
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :?
  • Klatka piersiowa [cm]:?

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Najlepszym rozwiazaniem bedzie wizyta u jakiegos specjalisty, ktory zna sie na takich chorobach, ale najlepiej isc prywatnie ze wzgledu na kolejki i wiadomo jak prywatnie to "bardziej" sie zaineteresuje, wiem to ze swoich doswiadczen :D
  • 0
Bóg dał Ci ciało Teraz buduj z niego zbroje...
Dołączona grafika
Kiedy spojrzysz w oczy pięknej dziewczynie
nie odmowisz mi tych slow, ze jest zycie pozytywne...

Jedyne granice są w Twojej głowie !

Nie potrzebuje plusików, wazne jest to, że mogłem pomóc.

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Najlepiej udać się do lekarza on jeśli stwierdzi że jest możliwość kuracji sterydowej to ci ją zaplanuje i będzie ją nadzorował,najlepiej umów się z naszym lekarzem DR.Mac406
  • 0
Dołączona grafika

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Dzięki każdemu za odpowiedz :D (każdy z Was dostanie plusa ale trochę później bo nie wiedziałem ze można dać jedynie dwa na dzień :D )

W każdym z takich tematów które można znaleźć w Góóglach jak i w tym piszecie "pogadaj z lekarzem" i OKEJ macie racje, ale ja to wiem i pewnie tak zrobię, ale na razie chciałem tak tylko orientacyjnie zapytać ludzi którzy maja o tym jakieś pojecie czy jest w tym jakikolwiek sens. Więc proszę nie piszcie "idź do lekarza" bo to już wiem :D

"A mozesz chodzic na silownie tak wogole?"

Właśnie nie i o to też chciałem zapytać, czy jest sens brać jakieś sterydy gdy nie ma się już siły na dźwiganie nawet lekkich ciężarków? Ale ten wysiłek który Wy macie na treningach ja mam w życiu codziennym przy najprostszych czynnościach :D Zresztą MaC406 pisał o cyklu dla dziecka a dziecko pewnie nie chodzi na siłkę i nie pakuje tak jak Wy a mimo to musi mu to coś dawać, poza tym w tym linku który podał MaC406 jest kilka materiałów w których napisano ze podawanie Kreatyny i Encortonu (Prednisolonu) pomaga, więc może chociaż z tymi dwoma rzeczami bym spróbował?

A słyszeliście może coś o miostatynie albo ACE-031?

Gdyby ktoś mi powiedział ze biorąc sterydy lub cokolwiek innego mam 99% szans ze mi to zaszkodzi i 1% ze mi chociaż odrobinkę pomoże to bardzo chętnie bym spróbował...
  • 0

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
jest taki środek jak megace on pomaga złapać dodatkowe kilogramy.
  • 0
Dołączona grafika

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Łał, lek na nowotwór sutka, którego skutkiem ubocznym jest wzrost wagi? W dodatku takie coś pewnie zwiększyło by mi tylko masę tłuszczu a nie masę mięśni. Dla Was może to jest dobre bo Wy poćwiczycie i zrobicie z tego masę mięśniową. Ale czytając w necie o tym megace trafiłem na "GAINER", to może coś takiego bym mógł brać?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
gainery to suplementy diety zastępujące posiłki, więc to da taki efekt jakbyś więcej jadł. Skoro zwykłe ruchy męczą twoje mięśnie, to może kup ciężarki takie fitness 0,5kg i 1kg, i nimi sobie pomachaj, albo nawet bez nich? Jeżeli przy 10-12 ruchach, nawet mniej, będziesz czuł palenie mięśni, to jest szansa na jakiś rozwój masy
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni

mam kolege który genetycznie jest bardzo chudy nie jest wysoki ale ma 26lat i same kosci. BYł z tym nie raz u lekarza i własnie polecalu mu rózne suplementy. W pożniejszym czasie zastanawiał sie nad koksami. Nie spraerdzyli u nigo zadnej chorby no ale ma głupia genetyke. Brał suple potem chciał cos z SAA ale po co mu to wszystko skoro on chce przytyć alen ie chce mu sie chodzic na siłownie. Brac koksy bez cwiczeń to nie ma sensu. Wiec pierw zacznij chodzić na siłownie jeśli choroba Ci na to pozwala no i musi Ci to sie spodobac bo treningi robione aby zeby go odwalić no to reczej przyrostów nie daja.


Według Ciebie kiedy lekarz przepisuje sterydy :D Gdy idziesz na siłownie :D
Co powiesz np o kobietach, które w latach 90 używały Oxymetholonu w dawkach sięgających 400mg/d i przybraniu na masie w ciągu paru miesięcy ponad 20kg :D Mogę Cię zapewnić iż te kobiety chorowały i nie ćwiczyły.
Zakładający temat jest CHORY :D
Nie musisz w cale ćwiczyć aby zyskać parę kg na cyklu sterydowym bez ćwiczeń to samo tyczy się diety/suplmentów :D Musisz być pod kontrolą lekarską :!:
Lekarz przypisując dawkę 5mg/d metanabolu musi poinformować Ciebie o wystąpieniu efektu ubocznego w postaci przybrania masy.
Również tyczy się to leków na depresje np Klozapol`u, leków przeciwzapalnych np Encortonu, leków na astmę czy antykoncepcji :!:
Jak najbardziej zakup sobie odżywkę typu Gainer i kreatynę mono. Porozmawiaj z lekarzem o cyklu sterydowym.
Ale pamiętaj gdy bierzesz Encorton bardzo szybko przytyjesz ale w większej mierze o woda/tłuszcz :D

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Wydaje mi się, że w ym przypadku trochę tłuszczu też byłoby ok, bo wtedy cały stanie się "cięższy", co wzmocni jego mięśnie podczas wykonywania codziennych czynności
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni

Wydaje mi się, że w ym przypadku trochę tłuszczu też byłoby ok, bo wtedy cały stanie się "cięższy", co wzmocni jego mięśnie podczas wykonywania codziennych czynności


W tym dziale nie ma czegoś takiego jak "Wydaje mi się ...." :D
Podczas używania Prednisolonu musisz mieć lekarza prowadzącego ponieważ dłuższe używanie może doprowadzić do osłabienia mięśni lub nawet do kruchości kości. Prednisolon to nie steryd anaboliczny to jest grupa glikokortykosteroid`owa.

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
ja w temacie cyklu się nie udzielam, tylko gość pisał o niemożności treningu, i tylko na to odpowiadam:P Co do treningu, to można też próbować powtórzeń negatywnych z niewielkim ciężarem, jeżeli unosić go nie dasz rady. No ale lekarzem nie jestem, więc nie wiem czy Ci wolno
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Luzik :D Przynajmniej dowiedziałem się co to są ćwiczenia negatywne.

A tak odbiegając nieco od tematu sterydów to czy pas wibrujący by mi coś dał? Chodzi mi o coś takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
:D

Daj sobie spokój :D

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Tak myślałem...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024