Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rdzeniowy zanik mięśni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

shogun555
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
16
Neutralna
  • Lokalizacja:...:::INTERNET:::...
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :41
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Nie wiem jak Ty. Ale gdybym ja miał taka chorobe - to zwiazku z tym ze mam duze zamiłownie do siłowani to starał bym sie z suplami, posiłkami i koksami. Bo lubie ten sport - gdy lekarzp rzepisuje mi antybiotyk to biore go gdy juz naprawdej est ze mna źle. Ostatnio na tym straciłem bo brałem antybiotyk przez tydzien przesżło mi wiec nie konczyłem go dalej i zarazp otym poszełem na siłownie angina wrociła i dostałem mega silny natybiotyk schudłem troche troche siła spadła i mam przez ta mała depresje dlatego zaczne cykl za pare dni.
  • 0
Jeśli ktoś z forum pomógł Ci odpowiadając na Twój post
Podziękuj mu Kliknij na plusika przy jego wypowiedzi

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Ja mam tą chorobę od 1 roku życia dlatego z początku nie bylem świadomy co to oznacza i olewałem to trochę... Tym zjebałem sobie sprawę i teraz żałuję... Wszyscy mi mówili "Ćwicz, ćwicz" a mi się nie chciało i miałem w du...pie to co gadają :D
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
czesc, zapoznalem sie z twoja choroba i naprawde wielki szacunek z mojej strony dla Twojej osoby za podjecie walki!!

TRENUJE BO LUBIE


Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Nie chcę cię dołować kolego ale jesteś w huj...j sytuacji.Nie dziwię się ,że łapiesz się wszystkiego.Ważne że po prostu walczysz!!!! szacun !!!!!!
  • 1
Dołączona grafika

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
psv90 możesz mi rozpisać Swoją dietę :D Chciałem się przyjrzeć...

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
dzieciol21 i Skała żaden szacun... Dla normalnych ludzi walka z chorą jest czymś godnym podziwu ale w tym nie ma nic nadzwyczajnego... Jestem pewien, że gdyby ktoś z Was miał takie gówno to o wiele lepiej by sobie z tym poradził chociażby dlatego, że lubicie trening, dietę itp. a ja jestem leniwy...

EXPERTO jaką dietę? :!: nigdy w życiu nie miałem żadnej diety... chodź mówiło się, że powinienem mieć chyba wysoko białkową dietę... ale zawsze na gadaniu się kończyło... nawet w sanatorium nie miałem diety chodź tam już powinienem ją mieć... raz jedynie piłem przez krótki czas Aktimele i tyle :D a na co dzień jem normalne rzeczy... to co starsza przygotuje... śniadanie 2 skibki chleba z czymkolwiek, obiad normalny, ziemniaki, surówka, mięso i na kolacje znowu 2 skibki chleba :D Super dieta prawda? :D A ostatnio super jest jeszcze to, że w ogóle nie chce mi się jeść... Kupiłem sobie coś na łaknienie bez recepty (Citroprpsin) ale nic mi to nie daje... ;/ 40kg kur...wa :D Taka minimalna waga to chyba coś koło 30kg... mało mi już brakuje :D

A mógłbym brać coś takiego "Tribulus Terrestris (TRIBESTAN) - zwiększa wydzielanie testosteronu"?

Zawsze też wiedziałem, że powinienem brać witaminę B12 i B6 która jest tylko na receptę a której nigdy lekarz mi nie przypisał... ale teraz w necie przeczytałem, że "Witamina D wpływała dodatnio na siłę i szybkość skurczu mięśni oraz ich moc całkowitą" więc mógłbym też ją brać? Za dużo witaminy D prowadzi do zwapnienia narządów itp. dlatego ktoś wymyślił lek na łuszczyce (kalcypotriol) który "Przy zachowaniu pełnej aktywności witaminy D, wpływ na gospodarkę wapniową jest 100-200 razy słabszy." Więc może smarowałbym się tym kalcypotriol?

I jeszcze znalazłem taki lek:
"Ostarine - lek wykazujący 100% aktywności testosteronu na kości i mięśnie i zaledwie 1/3 aktywności testosteronu na skórę, prostatę itp. To tak zwany selektywny modulator receptorów androgenowych (SARM). Lek przechodzi ostatnie testy kliniczne a w podziemiu jest znany jako S-4"
Mógłbym brać?

:D
  • 0

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Post Scriptum

A odnośnie treningu to gdzieś, kiedyś czytałem, że tak słabe mięśnie jak moje wolno się regenerują a trening niszczy mięśnie i tak mi się właśnie wydaje, że jak starałem się machać łapami to jeszcze gorzej było ;/ ... trochę to pojebane... bo to oznaczało by, że mam się położyć do trumny, nic nie robić i cierpliwie czekać...
  • 0

MaTricks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:40
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:86kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
I jak jego mięśnie a raczej ich brak dźwigały by wg Ciebie ten tłuszcz? 

Jak już pisano wcześniej zakup sobie jakieś lekkie hantle 0,5-1kg (teraz nawet w marketach są) i zacznij ćwiczyć nie zrażaj się tym że na początku zrobisz kilka powtórzeń z czasem ich liczba wzrośnie a potem będziesz mógł przejść na coraz większe ciężaty... Zakup gainera dodaj dietke i ciśnij :!: W między czasie idź do tego lekarza zasięgnąć porady najlepiej prywatnie bo zaoszczędzisz  dużo czasu... Mam nadzieję że Ci się uda wygrać tą walkę z samym sobą :] 
  • 0

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni

z czasem ich liczba wzrośnie a potem będziesz mógł przejść na coraz większe ciężaty...

Ich liczba nie wzrośnie, stale będzie spadać bo to jest choroba postępująca, można jedynie ją trochę spowolnić, może jedynie sterydy dały by mi coś na krótki okres. Myślałem też o przeszczepie mięśni ale podobno mój organizm jest za słaby na operacje...
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
psv90 a jak Ci rozpiszę dietę to będziesz ją trzymał :D

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


funai
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:fotel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:48
  • Wzrost [cm]:189
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:135
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
wg.mnie zrob sobie trening na mase ale nie przesadzaj z ciezarami poniewaz masz malo miesni sadzac po wadze-zeby stawy nie siadly
kup do tego jakiegos gainera
zrob diete - i zobacz czy cos pojdzie
ale pojdz do lekarza tez
  • 0

psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
EXPERTO jeśli poświęcisz swój cenny czas to ja go nie zmarnuje.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Naczytałem się o tej chorobie dziś dość dużo... Wyczytałem że gimnastyka jest bardzo ważnym element, więc kiedy tylko możesz to ćwicz B) A teraz rozpiszę Ci dietę na mase:

1.) posiłek
100g płatków owsianych
30g rodzynek
3 całe jajka


2.) posiłek
100g ryżu
120g filetów z kurczaka
20g oliwy z oliwek
warzywa


3.) posiłek
100g makaronu
120g wołowiny
20g oleju w pestek winogron
warzywa


4.) posiłek
100g ryżu
120g filetów z kurczaka
20g oliwy z oliwek
warzywa


5.) posiłek
120-150g tuńczyka w sosie własnym (sos najlepiej wylać i wydusić go i polać sobie delikatnie oliwą z oliwek tak z 10g i wymieszać)


Powyższa dieta jest dietą na mase i na bank powinieneś po niej przytyć, masz tam dużo białka, węglowodanów oraz tłuszczy :P Szkoda mi kolego Ciebie :) Cieszy mnie że się nie poddajesz, będę trzymał za Ciebie kciuki i jeśli masz jakie kol wiek pytania to pisz śmiało. Na koniec Życzę Ci Abyś przytył do odpowiedniej wagi... Jeśli pomogę Ci nawet w niewielkim stopniu to będzie dla mnie zaszczyt B)


Powodzenia kolego B)

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


psv90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Dzięki, że Ci się chciało

Tutaj trochę inna ale obie się przydadzą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

piekar
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rdzeniowy zanik mięśni
Witam Wszystkich serdecznie. Kolego ja też choruję na Dystrofię z tym że typ FSHD. Mam 25 lat 184cm wzrostu i waże..... 90kg!!!! a wiesz czemu? bo szukałem tak jak Ty różnych specyfików żeby przytyć :/ teraz bardzo żałuję wcześniej tj ok 2 lat temu ważyłem 54kg, wygladałem jak śmierć ale za to lepiej funkcjonowałem, a teraz mam problem nawet zeby wstać z krzesła bo mięśnie które są mają za ciężko. Nie trzeba być specjalistą żeby wiedzieć że organizm dystrofika nie produkuje dystrofiny potrzebnej do prawidłowej budowy tkanki mięśniowej więc nie możemy sie porównywać do zdrowych ludzi i myśleć a bo kolega bierze to czy tamto i mięśnie mu rosną to czemu mi mają nie urosnąć.

Jeśli chodzi o ćwiczenia.. tak ale nie ćwiczenia siłowe!! delikatne ćwiczenia rozciągające. dorwiesz się do ćwiczeń to tylko popalisz mięśnie do reszty i taki będziesz miał efekt.

Zrobisz jak zechcesz w końcu jesteś dorosły. Odpowiedz sobie tylko na pytanie czy chcesz lepiej funkcjonować czy wyglądać? bo jak chcesz być gruby to bierz jak leci ale tylko sobie zaszkodzisz.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024