Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Tabata.

tabata

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Trening Tabata.

Witam. :D Dawid, 17lat, 56kg, 170cm

 

Od paru miesięcy robię ćwiczenia na brzuch. Niedawno dowiedziałem się że to przez nadmierną ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu tych mięśni nie widać aż tak bardzo jak bym chciał (btw. brzuch mam płaski)

Szukałem metod na spalenie tłuszczu i natknąłem się na trening Tabaty. Wygląda jak metoda stworzona dla mnie. Mam za to parę pytań:

 

1. Ćwiczenia na brzuch robię z rana (6:10), około 10 minut po wstaniu (tak mi najbardziej pasuje bo mam około 30min wolnego czasu), na czczo (śniadanie jem 7:00). No właśnie. Podobno trening Tabaty należy robić po dużym, bogatym w białko posiłku. Czy mimo tego mógłbym go wykonywać? 

 

2. Ile razy w tygodniu wykonywać trening by organizm odpowiednio sie zregenerował? Ćwiczenia na brzuch robiłem w ten sposób: 1,2 dzień - ćwiczenia ; 3 dzień - odpoczynek ; 4,5 dzień - ćwiczenia itd. Dodam że jestem dość wysportowany, często gram w piłkę, czasami wezmę rower i gdzieś pojadę, z kondycją ogólnie nie ma tragedii.

 

3. Jakie ćwiczenia robić? Myślałem o połączeniu ćwiczeń na wiele mięśni (np. krokodylki) lub kontynuować mięśnie brzucha (np. brzuszki). Jeśli na wszystkie partie to jakie ćwiczenia byście polecali i ile w 8-śmio seriowym (tzn. że robię 8 ćwiczeń, a między nimi przerwy) planie? Gdy będzie ładna pogoda to może spróbować cardio (sprint w miejscu etc.) Parę ćwiczeń planuję wziąć z filmu Marty Henning nt. Tabaty.

 

4. Czy mógłbym łączyć różne ćwiczenia w różnych tygodniach? Tzn. w 1wszy tydzień robię ćwiczenia na dolne partie. W 2gim tygodniu na górne partię i tak na przemian?

 

Dzięki z góry za wszystkie rady dot. Metody Tabaty. Nie bójcie się rozpisać :D

 

PS. Przymierzam się też do mocnego ograniczenia węglowodanów (tj. zamiast białego pieczywa w szkole jeść ciemne, pełnoziarniste, ograniczyć maksymalnie słodycze etc. oraz przyzwyczaić się do gorzkiej herbaty). Myślę też by jeść bardziej regularnie i nie podjadać (choć to trudne przy młodszym rodzeństwie haha).


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.
Ćwiczenia możesz łączyć nawet jest to wskazane byłoby robić całe ciało nie tylko brzuch
Możesz zrobić tak
Dzień pierwszy - np Poniedziałek
Górne partie
Dzien drugi - Wtorek Dolne
Środa - Odpoczynek
Czwartek góra
Piątek Dol
I w weekend przerwa ewentualnie inna aktywnośc fizyczna...
Do tego odpowiednia dieta i będzie dobrze
  • 1

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Haroldek czy 2 dni z rzędu treningu to nie za dużo zważając na to że to bardzo wyczerpujący trening? 

Jeśli nie to w sumie pasuje mi ten twój (szybko napisany, ale dobrze :D ) plan, bo w weekend chciałbym mieć trochę wolnego z rana.

 

A co z tymi posiłkami? To że robię ćwiczenia na czczo, 10min po wstaniu w niczym nie przeszkadza?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.
Powiem tak co do ćwiczeń to możesz robić krótkie intensywne ćwiczenia nawet na czczo dobrze gdy na kolacje zjesz bogaty w białko posiłek np twaróg serek wiejski i tp...
Co do tego ze jesteś wtedy na czczo nie jest tak do końca jeśli zjesz obfita w białko kolacje przyjmuje się ze by być całkowicie na czczo przerwa między posiłkami powinien wynosic
Minimum 12 godzin
Możesz jeśli lubisz przed treningiem wypic kawę ( usprawni to spalanie tłuszczu podczas trenigu )

Co do rozkład treningu jest to jak najbardziej wskazane
  • 0

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Powiem tak co do ćwiczeń to możesz robić krótkie intensywne ćwiczenia nawet na czczo dobrze gdy na kolacje zjesz bogaty w białko posiłek np twaróg serek wiejski i tp...
Co do tego ze jesteś wtedy na czczo nie jest tak do końca jeśli zjesz obfita w białko kolacje przyjmuje się ze by być całkowicie na czczo przerwa między posiłkami powinien wynosic
Minimum 12 godzin
Możesz jeśli lubisz przed treningiem wypic kawę ( usprawni to spalanie tłuszczu podczas trenigu )

Co do rozkład treningu jest to jak najbardziej wskazane

 

A możesz polecić ćwiczenia na górne i dolne partie? Na necie jest tego mało lub ja nie potrafię szukać :v 

Myślałem też żeby robić same burpees (krokodylki) z pompką, ale nie dałbym rady aż tyle serii :D 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.
A jaki masz dostęp do sprzętu?
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Jesteś chudy. U Ciebie problem nie z nadmiarem tkanki tłuszczowej ale z brakiem mięśni, tych brzucha włącznie.


  • 0

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

A jaki masz dostęp do sprzętu?

Problem w tym że żaden. Tylko własna masa ciała.


  • 0

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Jesteś chudy. U Ciebie problem nie z nadmiarem tkanki tłuszczowej ale z brakiem mięśni, tych brzucha włącznie.

Możliwe choć z mięśniami nie jest aż tak źle. A przybrać na wadze mi jest ciężko ;/


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Jest źle, bo jakby nie patrzeć masz niedowagę.


  • 0

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Jest źle, bo jakby nie patrzeć masz niedowagę.

Według BMI etc. mieszczę się w dolnej umiarkowanej części. Ale masz też rację, bo przydałoby się parę kg więcej. Niestety chcieć a móc to dwie różne rzeczy.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.
Wiec tak jak Ci Falus juz napisal dobrze byłoby gdybyś nabrał trochę masy poczytaj sobie o diecie
Możesz na początek robić trening z masą własnego ciała np Fbw robisz całe ciało na jednym treningu np 3x w tygodniu
Poniedziałek
Środa
Piątek

Dobrze by było gdybyś chociaż te minimum sprzętu posiadał
Hantle Drążek do Podciągania
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Tabata.

Sęk w tym, że jak nie zbudujesz trochę mięśni brzuch będzie płaski, ale krata słaba ponieważ te mięśnie będą płaskie.

Z niedowagą masę jest zrobić bardzo prosto i szybko. Jeśli masz problem z jedzeniem, apetytem czy wchłanianie większej ilości napisz a coś zaradzimy. Po za tym nie musisz od razu katować się dietami typu "kurczak+ryż", na prawdę wystarczą niewielkie zmiany w dotychczasowym stylu odżywiania by budować masę lub gubić tkankę tłuszczową.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tabata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024