Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening kick-boxingu w szklach kontaktowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
- 4.75 , powinni sami to sprawdzić bez mojego pytania o to, i łaskawie mnie poinformowac ze przy tej wadzie istnieje zwiększone ryzyko odklejenia
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Raczej istnieje zwiekszone ryzyko odklejenia jesli przy - 4,75 trenujesz kicka i sparujesz. Ryzyko zaczyna sie od -3. Niektorzy lekarze tak maja ze trzeba im pracycyjnie zadawac pytania.
Mowiles ze trenujesz kicka i bierzesz po mordzie czy tylko pytales czy siatkowka jest ok? jak trenujesz to powinni ci powiedziec ze zawsze bedzie ryzyko nawet jesli nie masz predyspozycji do odwarstwienia - czyli zwyrodnien. Rozrzedzenie nie jest predyspozycja do odwarstwienia chyba ze dodamy do tego kicka i sparingi nawet na light - wtedy ryzyko zaczyna byc spore. Jest jeszcze jedna opcja - jestes krotkowidzem a siatkowke masz jak ci ktorzy krotkowidzami nie sa czyli nie masz jej rozrzedzonej. Moja kolezanka z kyokushinkai jest takim przypadkiem a wade ma powyzej - 5. Jesli ty tak masz to tylko sie cieszyc.
Powiem ci ze od swojego okulisty wiem ze sportowcy stanowia maly procent pacjentow z odwarstwieniem. Czesto jest tak ze ktos sobie siedzi w fotelu i mu sie odwarstwia. Mam tez kumpla ktory nie ma wady wzroku a zaczela mu sie odwarstwic jak na boksie dostal lampe w oko. Mysle ze gdyby byl krotkowidzem to by mu sie odwarstwila. Lezal tydzien w szpitalu bez ruchu i z tego wyszedl. Odwarstwienie przebiega czesto bezobjawowo i trzeba samemu kontrolowac oczy - zaslaniac oba po kolei i patrzec czy na granicy pola widzenia nie pojawiaja sie plamki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
sparuje, startuje w zawodach (teraz się przymierzam do powrotu po dłuższej przerwie leczonych kontuzji) lighta nie cierpie.Wiem o tym ryzyku i olewam to, lekarzy uważam za kretynów nie tylko w tej dziedzinie, ale o objawach odwastwienia wiem dopiero od tygodnia (artukuł w jakieś gazecie) Piszesz ze mroczki na obrzeżach, tam akurat pisało że w centralnym polu widzenia ale nie wazne ,byle nie było mroczków.W tym artykule też pisało (ale to było o tym że odkleja sie od niedotlenienia) że ma na to wpływ sposób odżywiania i ruch-czyli to co wpływa na krązenie, więc to mnie pociesza i jakoś nie myśle wogóle o tym.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

sparuje, startuje w zawodach (teraz się przymierzam do powrotu po dłuższej przerwie leczonych kontuzji) lighta nie cierpie.Wiem o tym ryzyku i olewam to, lekarzy uważam za kretynów nie tylko w tej dziedzinie,

To ja nie wiem o co ci chodzi. Powiedzieli ci ze siatkowke masz ok, wiesz o ryzyku i je olewasz, lekarzy uwazasz za kretynow. Twoje oczy twoja sprawa, ty bedziesz slepy (albo i nie).

Natomiast w tym artykule dobrze napisali to ja nie dopisalem - w centralnym polu widzenia te jak piszesz "mroczki" tez moga sie pojawiac.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
nic nie powiedzieli, taka sytuacja powtórzyła się pare razy: lekarz mnie bada (najcześciej baba- nie wiem czy to ma jakies znaczenie w tym wypadku ale szczerze mówiąc mam do bab pewne uprzedzenia) kończy i mówi, no wszystko ok. ja pytam: a siatkówkę mam w porządku? na co ona: a zaraz zobacze, no i po zobaczeniu mówi: nie widze żadnych zmian
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
To znaczy ze nie miasz zmian ani chorobowych ani zwyrodnieniowych i jeszcze ci sie nie odwarstwila. Oby tak dalej tego ci zycze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024