Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening kick-boxingu w szklach kontaktowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_jax2007
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
witam! trenuje ktos z Was kick boxing w kontaktach? jesli tak to jakie sa odczucia? nie wypadaja zbyt czesto? ogolnie czy sa jakies problemy(czy instruktorzy nie maja nic przeciwko)? chcialbym zaczac trenowac i nie wiem czy jest sens... pzdr.
ps bez szkiel nie ma o czym mowic...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
wypadają jak się dostanie w oko, dlatego najlepiej uzywac jednorazówek i miec przy sobie zapasowe jak się zgubi. oficjalnie nie wolno, ale sugeruje to olać (zrób tylko sobie badanie czy siatkówka jest w porządku bo przy dużych wadach istnieje ryzyko że sie odklei)
  • 0

budo_jax2007
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
mam prawie -7. okulistka mi odradza SW(asekuracyjnie)ale siatkowka(z tego co mowi)poki co jest w dobrej formie. skoro nie pogorszylo sie od silowni to moze i moge kickboxing trenowac. czekam na opinie innych i dzieki:)
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Ja regularnie wybijam kontakty dwóm kolesiom ode mnie z treningu, ale póki co nikt nie narzekał 8)
Żadnych uszczerbków na zdrowiu od wielu lat też nie było.
Sprawa rozbija się o sparingi - przy semi/full contact będziesz na pewno gubił szkła.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
tez kolesiowi wybijam kontakty

tak wiec mozesz miec problem

moze lepiej bjj ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

mam prawie -7. okulistka mi odradza SW


to bardzo duzo, problem w tym ze na sparingu pół biedy ale na zawodach nie przerwiesz walki, bo szkło wypadło..a przy takiej wadzie bedziesz miał lipe....
ja radze poszukac gdzies gabinetu w którym w naturalny sposób korygują wzrok, mało tego jest bo normalni okuliści - tzn.wykształceni na akademickiej medycynie, zwalczają to jak moga bo to powazne zagrożenie dla ich biznesu.Wtedy mozesz trochę ćwiczyć rekreacyjnie, i pracowac jednoczesnie nad poprawa wzroku (przy czym treningi na wzrok zajma Ci dużo więcej czasu) ale za rok, dwa mozesz skorygowac tą wade o połowę i niebędzie już problemu.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
ja mam prawie -4 i trenuje w kontaktach... spox..tylko raz mi kolega wyjal szkło palcem u stopy :D
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

mam prawie -7. okulistka mi odradza SW


to bardzo duzo, problem w tym ze na sparingu pół biedy ale na zawodach nie przerwiesz walki, bo szkło wypadło..a przy takiej wadzie bedziesz miał lipe....
ja radze poszukac gdzies gabinetu w którym w naturalny sposób korygują wzrok, mało tego jest bo normalni okuliści - tzn.wykształceni na akademickiej medycynie, zwalczają to jak moga bo to powazne zagrożenie dla ich biznesu.Wtedy mozesz trochę ćwiczyć rekreacyjnie, i pracowac jednoczesnie nad poprawa wzroku (przy czym treningi na wzrok zajma Ci dużo więcej czasu) ale za rok, dwa mozesz skorygowac tą wade o połowę i niebędzie już problemu.


eh sally7 sally... a wiesz ile pytający ma lat?? Ty i Twoja znajomośc medcyny... :/

Pozdrawiam
  • 0

budo_jax2007
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
no ja mam 22 lata. co do zabiegu(laserowego)to grono ludzi mi go odradza... roznie to moze byc...
na zawody sie nie szykuje. chce rozpoczac treningi bo znudzila mi sie silownia, chce czegos ogolnorozwojowego i zarazem umiec conieco dla wlasnych potrzeb(samoobrona czy cos) kurde czyli nie jest za wesolo;/
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Najlepiej idz do trenera i się spytaj czy jest problem czy nie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

eh sally7 sally... a wiesz ile pytający ma lat?? Ty i Twoja znajomośc medcyny... :/

a co to ma do rzeczy?

no ja mam 22 lata. co do zabiegu(laserowego)to grono ludzi mi go odradza... roznie to moze byc...
na zawody sie nie szykuje. chce rozpoczac treningi bo znudzila mi sie silownia, chce czegos ogolnorozwojowego i zarazem umiec conieco dla wlasnych potrzeb(samoobrona czy cos) kurde czyli nie jest za wesolo;/


22 jest ok, wiek w tym przypadku nie ma znaczenia.

jax nie mam na myśli zabiegu laserowego (ja to tez odradzam) tylko leczenie przez ćwiczenie mięśni oka, tego nie zaleci Ci normalny lekarz (głównie z tego powodu że na studiach nie beda uczyć ich rzeczy, które szkodza biznesowi okulistycznemu). Jest to mozliwe, mam koleżanke która zredukowała w ten sposób wadę z - 9, to - 3, w ciagu około roku. Wiek nie ma znaczenia ponoć równie dobrze działa to na ludzim straszych, nawet lepiej niż na dzieci bo te mają zazwyczaj problemy z wielogodzinnym skupieniem sie (na patrzeniu w kręcący się wiatraczek lub cos innego - bo tak wygląda ta terapia) a dorosłym idzie to lepiej. Wymaga to pracy i znalezienia doświadczonego w tym zakresie lekarza, a to może być niezbyt łatwe bo jak tłumacze wyżej ta metoda jest zwalczana przez lekarzy jak zreszta wszelkie metody naturalnej rehabilitacji niewielkich zaburzeń (jak własnie wady wzroku, czy np. skrzywienia kręgosłupa). Dla współczesnego lekarza istnieje tylko chemia i metody inwazyjne (operacja) bo tylko o tym się uczyli co nakręca czyjs biznes.

A zreszta jeżeli nie myslisz o zawodniczym uprawianiu sportu tylko samoobronie i rekreacji to wogóle nie widze w czym problem (poza tym problemem z siatkówką który teoretycznie moze się zdarzyć, ale to mozna kontrolowac robiąc co jakiś czas badanie okulistyczne).
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

ale za rok, dwa mozesz skorygowac tą wade o połowę i niebędzie już problemu.

tak sie sklada ze mam ten sam problem od kilkunastu lat wiec i ja sie wypowiem 8)
po 1) wyleczenie wady wzroku nie wyleczy siatkowki wiec problem odwarstwienia bedzie tak czy inaczej. Siatkowke krotkowidz z reguly ma rozrzedzona a przez to bardziej delikatna od innych wiec bardziej wrazliwa na uszkodzenia mechaniczne, przeciazenia (przy glupim kichaniu masz 2,9 g ja kichajac zamykam oczy) i podwyzszone cisnienie w galce ocznej (przy wysilku). Z tym sie nic nie da zrobic poza laserowym wzmocnieniem ale jest ryzyko ze od samego zabiegu siatkowka sie odklei
2) zrob badania, zrob badania... tyle tylko ze jednego dnia badania pokazuja ze wszystko jest ok a drugiego dnia juz masz siatkowke odklejona - miej to na uwadze. Krotkowidz ktory ma dobre wyniki badania dna oka zawsze bedzie w grupie podwyzszonego ryzyka.
Badanie dna oka moze stwierdzic czy masz predysponujące do odklejenia(odwarstwienia) zwyrodnienia obwodu dna oka, jesli je masz to masz przejebane. Ja mialem jakies zwyrodnienie krzaczaste (chuj wie co to jest) i malo mi sie kurwa jebana nie odwarstwila.

3) soczewki faktycznie wylatuja, mi na 3 lata treningu kicka wylecialy 4-5 razy, na bjj tez wylatuja, ja nigdy akurat tym sie nie przejmowalem, przy ryzyku odwarstwienia siatkowki to naprawde sa duperele :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

ale za rok, dwa mozesz skorygowac tą wade o połowę i niebędzie już problemu.

tak sie sklada ze mam ten sam problem od kilkunastu lat wiec i ja sie wypowiem 8)
po 1) wyleczenie wady wzroku nie wyleczy siatkowki wiec problem odwarstwienia bedzie tak czy inaczej.


własnie wyleczy (oczywiscie sposobem naturalnym czyli cwicząc a nie laserem).dlatego ze krótkowidz ma wydłużona gałkę oczna, która przybrała taki kształt bo zazwyczaj była mocnej ściskana przez okalające ją mięsnie( jedna z teorii krótkowzrocznosci mówi że to efekt stresu własnie), wewnątrz niej powstaje większe ciśnienie niż normalnie stąd problemy z własciwym ukrwieniem siatkówki , które groża własnie jej odklejeniem.
Jezeli naprawiłbyś choć troche wzrok medotą cwiczeń, czyli rozluźnił te mięsnie trwale, cisnienie w gałce ocznej obniży się, poprawi ukrwienie siatkówki i nie będzie się odklejac.
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Kiedyś chodziłem na takie ćwiczenia ale w moim przypadku były one na zeza. Trochę to pomogło ale jak przestałem ćwiczyć to wszystko wróciło do punktu wyjścia. Mam bardzo słabego zeza więc mam to w dupie. O ćwiczeniach na krótkowzroczność nie słyszałem ale skoro mówicie, że coś takiego jest to musi to być prawda. Warto spróbować jeśli mozna w ten sposób uniknąć operacji.

Pozdro!

P.S. Dlaczego odradzacie metodę laserową? Jest mało inwazyjna i podobno skuteczna i bezpieczna. Tak przynajmniej słyszałem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

P.S. Dlaczego odradzacie metodę laserową? Jest mało inwazyjna i podobno skuteczna i bezpieczna. Tak przynajmniej słyszałem.

bo podobno w 1 na 100 przypadków operacja nie całkiem sie udaje i powoduje komplikacje
  • 0

budo_tommyy_mocny
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
siema, cwicze jakis czas tkd wczesniej boks, mam wade, -1.75. w ciągu 4 lat wypadły mi na boksie 3 razy, na tkd moze 2-3, a wiec wypadają jak widac, ale zawsze mam to nasze pudełeczko na soczewki i jak uda mi sie znalesc soczewke to porostu wkładam ją do pudełeczka i po sprawie, jak nie znajde to lekki pech finansowy;] pozdro
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
jak wypadnie i nie ma się płynu ani pudełka, trzeba polizać przed włożeniem do oka ale nie wolno opłukiwac zwykłą wodą
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Sally powtorze jeszcze raz:

siatkowke krotkowidz z reguly ma rozrzedzona (bardziej niz inni) a przez to bardziej delikatna od innych wiec bardziej wrazliwa na uszkodzenia mechaniczne, przeciazenia (przy glupim kichaniu masz 2,9 g ja kichajac zamykam oczy) i podwyzszone cisnienie w galce ocznej (przy wysilku). Z tym sie nic nie da zrobic poza laserowym wzmocnieniem ale jest ryzyko ze od samego zabiegu siatkowka sie odklei

Rozrzedzoną - kapujesz? moze to od wydluzenia o ktorym piszesz, nie wiem nie jestem okulistą ale juz nie jeden okulista mi mowil ze siatkowka rozrzedzona pozostanie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych

Rozrzedzoną - kapujesz? moze to od wydluzenia o ktorym piszesz, nie wiem nie jestem okulistą ale juz nie jeden okulista mi mowil ze siatkowka rozrzedzona pozostanie.

pierwszy raz słysze coś takiego jak 'rozrzedzona' siatkówka, zreszta wszystko co wiem na ten temat to z jakis artykułów bo zazwyczaj mąrudsie lekarze nic nie potrafią o tym powiedzieć, na moje pytanie czy siatkówka jest w porządku, odpowiadali zawsze, tak tak w porzadku i tyle. Ale z ciekawosci gdzies poszukam co to jest z tym 'rozrzedzaniem'
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening kick-boxingu w szklach kontaktowych
Jaka masz wade wzroku?
Jak twoja siatkowka nie jest odwarstwiona ani nie masz zwyrodnien to niby co ci mieli powiedziec jak pytales czy jest w porzadku? :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024