Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko...

trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Slimek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanko...

Jak to możliwe , że typowy plan na masę typu:

 

1 dzień - klatka + triceps

3 dzień - Plecy + biceps + nadgarstki

5 dzień - Barki + nogi 

 

( Nie będę rozpisywał się odnośnie serii i tym podobne, dokładny plan jest ustawiony przez kompetentną osobę)

 

Daje mi mniejsze rezultaty niż trenowanie wszystkich partii ciała co drugi dzień (wcześniej stosowałem plan shaun T) : 

 

 

Do tej pory tłumaczono mi, że dane partie mięśniowe potrzebują dłuższego odpoczynku do rozrostu, jednakże zaczynam w to wątpić, jeśli chodzi o moje ciało.

 

Edit: Wpadł teściu, który nie ma bladego pojęcia o siłowni , ale poruszył bardzo ważną przynajmniej dla mnie kwestie: Tłumaczył mi , że jeśli przez całe życie pracowałem fizycznie (od 16 roku życia ,aktualnie mam 27) , to mięśnie mogą sobie pozwolić na o wiele bardziej intensywny trening, bo mięśnie przyzwyczajone do codziennego wysiłku, o wiele szybciej się regenerują) Ile w tym racji ??


Użytkownik Slimek edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

Witaj

Wszystko to kwestia adaptacji organizmu. Każdy z nas jest inny i każdy z nas właśnie powinien poznawać ciało  i eksperymentować by znaleźć tzw. ''bazę'', której powinien się trzymać :) 

Dla jednego lepsze będzie fbw dla drugiego split a dla trzeciego całkiem co innego=metoda rest pause etc. 

No niby tak - jak ktoś posiada nawet pracę fizyczną to przyzwyczaja mięśnie do wysiłku bo jak wiadomo każdy wysiłek nawet ten w pracy jest fizyczny, więc obciąża w jakiś tam sposób muscle. 


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

U mnie jest tak samo. Split i ogólnie ćwiczenie partii raz w tygodniu daje o wiele mniejsze efekty niż ćwiczenie tej partii 3x w tygodniu - nawet robiąc jedno ćwiczenie.


  • 1

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

dlatego ja od siebie z własnego doświadczenia polecam ciężki FBW niż jaki kolwiek SPLIT bo według mnie bez sensu trenować partie 1x w tygodniu i dawać jej 6 dni regeneracji .... 1x w tygodniu to ZDECYDOWANIE ZA MAŁO, według mnie .... 


  • 1

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

Dla początkujących jak najbardziej poleca się mniejszą objętość i intensywność z powodu tego iż ciało/mięśnie/CUN nie jest przystosowany do dźwigania etc. Z czasem powinno się ją zwiększać by dać bodziec do robienia dalszych efektów, stanie w miejscu nic nie da. 

Moje ciało też dobrze reaguje na maxymalną objętość i intensywność treningu :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maciej Kowalski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, trening, dieta
  • Staż [miesiące]:120
  • Wzrost [cm]:180
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

Badania mówią jasno że trenowanie partii raz w tygodniu daje gorsze rezultaty niż trenowanie co najmniej 2 razy w tygodniu. Dotyczy to zarówno siły jak i masy mięśniowej. 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie trenowanie każdej partii 2 razy w tygodniu lub 3 w zależności od możliwości czasowych i regeneracyjnych


  • 0

Trener personalny oraz dietetyk w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko...

Tak jak wcześniej, każde ciało jest inne, ja miałem tak samo jak ty że FBW dawało lepsze efekty niż split... gdy dochodziłem do momentu gdzie na FBW ciężko mi już było progresować przechodziłem na SPLIT i tam jeszcze gorzej, później zdałem sobie sprawę że czasem niewielka zmiana w np ilości serii i powtórzeń już daje inny bodziec i można progresować, jeśli nie widzi ci się SPLIT po FBW są takie plany jak np push pull, góra dół. W zasadzie tyle jest planów co ludzi trenujących :-D każdy może mieć inny...


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024