Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charme intensywnego odchudzania /jaki trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

st3p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

Cześć,

Mam nietypowe pytanie, bardzo

Chciałbym zapisać się na siłownię, ale nie wiem co mam na niej robić, w sensie partie etc(No łeb se daję uciąć że jak ktoś to przeczyta to się będzie śmiać)

Kiedyś miałem nadwagę otyłość znaczy się przy ok 175 ważyłem ok 96kg. W ciągu okresu mniej niż 1 roku udało mi się z otyłości zejść do niedowagi (wiadomo głodówki, dużo sportu, anoreksja(u mnie to był strach do jedzenia, kto miał to wie o co c'mon) no można by wymieniać tak dalej.  No i teraz jakby to powiedzieć mając 16 lat ważę 58kg/180cm ale nie wyglądam. No właśnie. I w tym tkwi problem. Z Brzucha znaczy się skóry nie zrobię póki co 6paka nawet nie wiadomo jakbym się starał. 

 

Zdjęcia - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Jeśli chodzi o dietę to mogę napisać co jem i ile bo mam dziennik i se piszę codziennie ile ważę,co zjadłem i o której wstaję, aby monitorować "postęp" (??)

 

 

 

 

 Pozdrawiam

 

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

Witaj

Nikt nie będzie się z Ciebie śmiał :)

Każdy kiedyś zaczynał więc to nie jest powód do śmiechu.. 

Hm więc pierwsze co to proponuje poczytać posty podpięte na naszym forum w dziale Trening dla Początkujących. Tam jest o tym jak układać plany treningowe, od czego zaczynać i jak to powinno wyglądać. Znajdziesz też tam przykładowe treningi więc już z treningiem masz załatwioną sprawę.

Teraz dieta. Kolego młody jesteś nie katuj się głodówkami, dietami i innymi. Twój organizm chce jedzenia bo rośnie! Więc daj mu skorzystać. Póki co staraj się jeść dużo i zdrowo a na pewno organizm Ci się odwdzięczy :)

Nie licz kalorii staraj się komponować pełnowartościowe posiłki i będzie dobrze.

powodzenia!


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


st3p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

Witaj

Nikt nie będzie się z Ciebie śmiał :)

Każdy kiedyś zaczynał więc to nie jest powód do śmiechu.. 

Hm więc pierwsze co to proponuje poczytać posty podpięte na naszym forum w dziale Trening dla Początkujących. Tam jest o tym jak układać plany treningowe, od czego zaczynać i jak to powinno wyglądać. Znajdziesz też tam przykładowe treningi więc już z treningiem masz załatwioną sprawę.

Teraz dieta. Kolego młody jesteś nie katuj się głodówkami, dietami i innymi. Twój organizm chce jedzenia bo rośnie! Więc daj mu skorzystać. Póki co staraj się jeść dużo i zdrowo a na pewno organizm Ci się odwdzięczy :)

Nie licz kalorii staraj się komponować pełnowartościowe posiłki i będzie dobrze.

powodzenia!

Twoja podstawowa przemiana materii wynosi:
1653 kcal
Aby utrzymać wagę twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi*:
1984 kcal
15% białka: 298 kcal = 75g 55% węglowodanów: 1091 kcal = 273g 30% tłuszczu: 596 kcal = 67g
Tego 2000 nie da się trzymać. Ja dzisiaj liczyłem myfitnesspalem, i tam jest ok 1500. Jakbym jadł 2000 to bym już ważył 5 kg więcej :c
Koniec "redukcji" zatrzymał się na ok 800kcal. I tak jadłem chyba z 5 miesięcy(wiadomo co tydzień jakaś pizza, kebab był) I te 800 wierz czy nie ale mi wystarczyło. 
Teraz te 1500 to prawie to samo, ale pozmieniałem trochę. Zamykam się w 4 posiłkach. Napiszę co jem. Co jem teraz. 
Z racji że są teraz wakacje to mam inny tryb życia. 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Gdybym tak pokazał cały zeszyt to nic się praktycznie nie zmienia. Płatki czasem inne. Płatki nestle bardzo lubię i z nich nie zrezygnuję na jakieś owsiane nigdy ich nie jadłem i nie zamierzam. Kolacja codziennie to samo. Po prostu mi te jogurty spasowały i je też lubię. Jedyne co codziennie zmieniam to obiad. Raz są to naleśniki z dżemem(2 razy w tygodniu[w tym jako cheat meal w niedziele]), ryż i kurczak(często), ryż i łosoś(często). I tylko te obiady są w mojej codziennej rotacji. Wszystkie obiady oczywiście robione na oleju rzepakowym, zdrowych/fit/bio produktach.nic niezdrowego. Do tego oczywiście dochodzi woda żywiec [3-4 butelki 1,5l dziennie] Vita-Min Olimp, olej konopny na czczo 1łyżka. 
Z racji że dopiero ostatnio zszedłem z tej diety to waga mi skoczyła. Było 57 jest 58kg. 
Teraz pytam czy to co jem to śmietnik czy zmienić coś.

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening
Hm jadłeś serio mało nie dajesz rady wcisnąć bo zmniejszyłeś sobie żołądek i teraz trzeba to zmienić bo jak dalej będziesz tak jadł to efektów też nie będzie :)
Trochę szit to menu Twoje.. :/
Więcej mięsa jajek ryb
mniej nabiału
Rotuj zmieniaj
Dieta monotonna też nie jest dobra
Więcej owoców warzyw
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

800 kcal ? Chłopie zdecydowanie za mało.. Tak jak Ania pisze, dodaj węglowodany, pełnowartościowe białko, owoce, warzywa. Żołądek przyzwyczaił się, się do takiej małej ilości jedzenia i teraz powoli musisz dojść do tej podstawowej przemiany materii. 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


st3p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

To jest moja aktualna dieta(czyli te ok 1700Kcal). To co ja jadłem przez tydzień to by się na jednej kartce zmieściło. 

Stopniowo staram się zwiększać kaloryczność, póki co to zwiększam ilość płatków na śniadanie(mam wagę), mógłbym jeść tą owsiankę ale jak zobaczyłem że to ma podobne makro i kcal co płatki nestle.. no bo wiadomo owsianki się samej nie zje bo pewnie nie smakuję, trzeba dodać jakieś truskawki i wgl.. i takie śniadanie zamyka się w okolicach 600kcal. I tu już nawet nie chodzi że ja bym tego nie zjadł, ale jak już pisałem o kaloryczność. Przy moim aktualnym śniadaniu czyli jakieś płatki nestle ok 60g + mleko 2% = ok 250Kcal trudno jest teraz "'chapnąć się"' na owsiankę z dodatkami która ma 2 razy tyle Kcal.

Odnośnie -

Więcej mięsa jajek ryb/ Czyli jak na obiad mam przykładowo ryż/kurczak/sałata albo ryż/łosoś/sałata to mam to 2 razy jeść w ciągu dnia, czy po prostu więcej.
mniej nabiału/ chodzi pewnie o jogurty ;c 
Rotuj zmieniaj/ Ja tu tylko płatki zmieniam i ten obiad szczerze mówiąc. 

----

Może powinienem jakieś suplementy dołożyć? Aktualnie w domu mam jedynie białko konopne, ale nawet go jeszcze nie testowałem.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

No dobra to stopniowo zwiększaj te kalorie bo się wykończysz niedługo :D

Powiem tak.. co z tego że podobne macro ale zauważ ile to ma witamin i minerałów a ile ten szajs z nestle=sam cukier i nic więcej. Ja wiem, że nie ma sensu trzymać sztywno cały dzień diety.. by jeść w 100% zdrowo no ale jeść zdrowo trzeba, na ten szit przeznacz sobie max 30% całej diety. 

Bardzo mało jesz.. Nie wyobrażam sobie zjeść takiego śniadania.. serio, chłopie weź się do roboty, bo co z tego, że może chudniejsz/utrzymujesz wagę ale to nic Ci nie da.. Jedyne co Ci da to więcej fatu na ciele bo brak w Twoim menu pełnowartościowych posiłków a do tego wykańczasz organizm, zwalniasz metabolizm.. nie pytaj dalej jakie są tego skutki 

Masz po prostu zacząć jeść inne produkty a nie tylko płatki i jogurty, rozumiesz?

przykładowo

śniadanie 2 jaja, kromka chleba - z czasem dobijasz

ii śniadanie tu możesz jak najbardziej jogurt zjeść ale dodaj orzechy(orzechy są mało objętościowe więc rzucasz dużą garść) do tego owoce jakieś dodatki i już masz bombę kaloryczną a co najlepsze zdrową i fit!

obiad tu tak walisz jakieś mięso-rotujesz raz wieprzowinka raz wołowinka kurczaczek, do tego też rotujesz raz kasza raz ryż ziemniaki i warzywa czy inne mixy sałat

jadłeś na obiad wieprzowinę to na kolację masz do wyboru inny rodzaj mięsa lub rybę

Nie bój się zmieniać produktów i nie zmuszaj organizmu do monotonii bo to też pogarsza i tylko osłabia efekty pracy nad sylwetką. :)

żadnych supli na razie nie bierz, ogarnij pierw dietę 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


st3p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

No dobra to stopniowo zwiększaj te kalorie bo się wykończysz niedługo :D

Powiem tak.. co z tego że podobne macro ale zauważ ile to ma witamin i minerałów a ile ten szajs z nestle=sam cukier i nic więcej. Ja wiem, że nie ma sensu trzymać sztywno cały dzień diety.. by jeść w 100% zdrowo no ale jeść zdrowo trzeba, na ten szit przeznacz sobie max 30% całej diety. 

Bardzo mało jesz.. Nie wyobrażam sobie zjeść takiego śniadania.. serio, chłopie weź się do roboty, bo co z tego, że może chudniejsz/utrzymujesz wagę ale to nic Ci nie da.. Jedyne co Ci da to więcej fatu na ciele bo brak w Twoim menu pełnowartościowych posiłków a do tego wykańczasz organizm, zwalniasz metabolizm.. nie pytaj dalej jakie są tego skutki 

Masz po prostu zacząć jeść inne produkty a nie tylko płatki i jogurty, rozumiesz?

przykładowo

śniadanie 2 jaja, kromka chleba - z czasem dobijasz

ii śniadanie tu możesz jak najbardziej jogurt zjeść ale dodaj orzechy(orzechy są mało objętościowe więc rzucasz dużą garść) do tego owoce jakieś dodatki i już masz bombę kaloryczną a co najlepsze zdrową i fit!

obiad tu tak walisz jakieś mięso-rotujesz raz wieprzowinka raz wołowinka kurczaczek, do tego też rotujesz raz kasza raz ryż ziemniaki i warzywa czy inne mixy sałat

jadłeś na obiad wieprzowinę to na kolację masz do wyboru inny rodzaj mięsa lub rybę

Nie bój się zmieniać produktów i nie zmuszaj organizmu do monotonii bo to też pogarsza i tylko osłabia efekty pracy nad sylwetką. :)

żadnych supli na razie nie bierz, ogarnij pierw dietę 

Szczerze mówiąc nigdy nie jadłem takich rzeczy o takich porach.

śniadanie 2 jaja, kromka chleba - z czasem dobijasz - z tym nie ma problemu bo kiedyś tak jadłem, ale mi się wydaję że to mało jest jednak. to już bym dał 1 jajko i 3 kromki chleba.

2 śniadanie - nigdy tak nie miałem że na 2 śniadanie zjadłem więcej niż na śniadanie, wolałbym 1 banana albo 1 kajzerkę z szynką i serkiem.

Obiad spoko, nigdy nie rootowałem dodatków jak już to mięso. zawsze ryż pełnoziarnisty uncle's ben.

Kolacja - nigdy nie jadłem mięsa/ryb dla mnie to jak obiad jest. 

czyli przykładowo:

1 śniadanie:

3 kromki chleba pełnoziarnistego z serkiem kanapkowym Hochland i szynką

1 jajko

------- Rozumiem że to śniadanie nie ma za zamiar sycić, bo w porównaniu do płatek to tym się raczej nie da pojeść.

2 śniadanie:

Banan albo kajzerka z serkiem i szynką

Obiad:

Ziemniaków nie jem od bardzo dawna, tak jak pisałem codziennie rootuje jedynie główne potrawy, ryż ten sam, mogę zamiast sałaty lodowej dać brokuły(tylko te lubię niestety).

Kolacja: 

Tak jak pisałem. nie dam rady jeść na kolacje prawie to samo co na obiad. 

----------

To już chyba będzie kupić jakąś gotową dietę, ale tak bym się pewnie tego nie trzymał. Chociaż zawsze to lepsze niż ta moja dieta.

-------

Ogółem straszna zmiana, myślałem że to co jem jest zdrowe pomijając płatki nestle na śniadanie. Nadal tak myślę no bo tu tylko te płatki to śmietnik i tyle. Jedynie co to zwiększyć objętość posiłków i żeby dieta nie była monotonna.

Może poleciłby mi ktoś diety jakiś osób na których mógłbym się wzorować.


  • 0

st3p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Charme intensywnego odchudzania /jaki trening

Zapisałem się już na siłownię, bo pisanie co mam tam robić jest faktycznie śmieszne...

4-5x w tygodniu ma FBW Tylko z maszynami, nic z wolnymi ciężarami 3x15 serii stopniowo zwiększam

Trening raz mam rano po śniadaniu, ale zazwyczaj to po południu 18-21

Dieta:

1 Posiłek/Śniadanie: jajecznica z 2 jajek + 2 kanapki z serkiem i szynką + kubek mleka 2% (Tego się teraz trzymam się, stopniowo zwiększam ilość jaj i zmniejszam pieczywo. Co tydzień +1 Jajko -1 kanapka) 

2 Posiłek/2 Śniadanie: Jogurt z Fibrokami(takie granulki do jogurtu od dietetyka) lub twaróg lub banan i 1 jogurt

3 Posiłek/Obiad: Ryż/kurczak/brokuły lub Ryż/Indyk/brokuły lub Ryż/wołowin/brokuły lub Naleśniki z sosem zero(Jak mi się się bardzo chce) 

4 Posiłek/Kolacja/Potreningowy: Głównie to samo co na 2 śniadanie zazwyczaj twarog(sam, ale mam zamiar coś dodać do tego bo nie ma smaku) 2 jogurty z fibrokam + Herbata Tea of Mind z Miodem

Odstęp między posiłkami staram się 3 godziny.

Nawet nie liczyłem kalorii i makra tego, ale myślę że jest ok.

Waga mi teraz tak skaczę że nawet nie wiem ile teraz ważę 

 

Jak oceniacie ?  :dude:


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024