Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze metody treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nasze metody treningu
Na początku szukałem czegoś w tym rodzaju na forum, żeby nie było powtarzających się tematów. Nic nie znalazłem. Więc przejdę do sedna sprawy.

Niech każdy kto chce opisze swój sposób trenowania (myślę, że tu będą się raczej wypowiadać od 3kyu wzwyż, bo oni najczęściej zaczynają mieć własne podejście, ale nie wykluczam niższych stopni!). Myślę, że możemy się wymienić swoimi własnymi metodami, oraz, że każdy dowie się czegoś ciekawego.

Dla przejrzystości i nie powstania bałaganu proszę o posługiwanie się według poniższego schematu.

ILOŚĆ GODZIN TRENINGU W CIĄGU TYGODNIA: (Wszystko razem ile zajmuje, tj. np. trening uderzeń, bieganie, siłownia w sumie. Lub też nieokreślona bliżej liczba np. między 10-14)

ILE POŚWIĘCAM CZASU POSZCZEGÓLNYM TRENINGOM W TYGODNIU: (Np.: Ile trenuję w swoim klubie, ile biegam w tygodniu, itd.)

ULUBIONY RODZAJ TRENINGU, ĆWICZENIE: (Jedno lub kilka ulubionych ćwiczeń, bądź rodzaj treningu, tj. bieganie, interwały, worek, kata – jakie)

JEŻELI TRENUJĘ NA SIŁOWNI, W JAKI SPOSÓB: (Ile dni w tygodniu, jakie partie rozwijam. Rodzaj ćwiczeń np. na masę, definicję, wytrzymałość, siłę)

JEŻELI BIEGAM TO JAKIE DYSTANSE I SPOSÓB: (Sposób czyli Np. sprint, interwały, truchty)

MOJA METODA TRENINGU: (Jak mniej więcej wygląda mój plan tygodniowy, w jaki sposób trenuję. Oraz własne przemyślenia i obserwacje, co chciałbym przekazać innym.)
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Moja "baza" jest trening 4 razy w tygodniu po ok. 2 godziny ze średnim natężeniem. Są to głównie cwiczenia z partnerem i podstawowe techniki w powietrze lub worek no i oczywiscie kihon. Na siłowni spedziłem prawie 5 lat zanim wziałem sie za karate, wiec teraz własciwie tylko podtrzymuje to co juz zrobiłem pompkami itp. Przezd zawodami dokładam do tego jeszcze powiedzmy 2 treningi interwałowe + cos na co akurat mam ochote no i oczywiscie "podkrecam intensywność "bazy" 8) Ps. Niestety do wrzesnia nie mam jednak czasu na wiecej niz 2 treningi w tyg.:(
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Cóż dobre i 2 treningi na tydzień ;) . Ja też znam to uczucie, bo też kieyś yak miałem :( .
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Lava wiesz nie mam nic do powiedzenia ale...

popełniasz błąd wszystkich takich fajnych kolesi co takie fajne tematy zakładaja,
wszystko fajnie napisałes czego oczekujesz no i nic od siebie?
moze wypadalo by jak zakładasz taki temat nie czekac na odpowiedzi tylko samemu cos najpierw napisać?
:wink:
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Daj im 5 minutek własnie piszę;)
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
W sumie to napisałem temat, a sam nic nie napisałem o treningu :oops: . Dobra więc piszę.
Opiszę treningi w wakacje bo w roku szkolnym nieco się różnią :-)

ILOŚĆ GODZIN TRENINGU W CIĄGU TYGODNIA: około od 12godz. i 15 min. do około 13godz. i 10min

ILE POŚWIĘCAM CZASU POSZCZEGÓLNYM TRENINGOM W TYGODNIU: 3 razy w tygodniu siłownia po około 1,5 godz. co daje 4,5 godz. w tygodniu; 3-5 dni biegania po 7km w pół godziny, co daje 1,5 godz. do 2,5 godz.na tydzień, treningi w sekcji karate 2 razy na tydzień (kata i kumite) czyli 2 godz. ,godzinka rekreacyjnie pływania w tygodniu, packi lub worek (co jest na siłce ćwiczę jak mam jeszcze siłę) około 3 godz. w tygodniu + interwałowe uderzenie to ok. 10 min mi zamuje na raz, a w tygodunio powiedzmy do 50min. ;) , brzuch codziennie 15-20min., czyli od 95min. do 140 min. na tydzień (Oczywiście nie trzymam się tego tak rutynowo, stosuję tkzw. "trening instynktowny")

ULUBIONY RODZAJ TRENINGU, ĆWICZENIE: Uwielbiam ćwiczyć technikę kopnięć i uderzeń z ręki. Wogóle moje ulubione techniki to kopnięcia (zwłaszcza wysokie). Uwielbiam się rozciągać i robić brzuszki.

JEŻELI TRENUJĘ NA SIŁOWNI, W JAKI SPOSÓB: Więc jak ww. 3 treningi siłowe w tygodniu po 1,5 godz. Trenuję z priorytetem na ramiona i klatkę, bo mam nieco zamałe w stosunku do reszty ciała. Zamierzam przez 2 miesiące tak ćwiczyć, a potem przejść na trening obwodowy, tkzw. stacje. Dużo właśnie co trenuje sw stosuje tą metodę. W zasadzie trenuję się wiele mieśni tego samego dnia, mniejsze obciążenia nie robi się przerw miedzy ćwiczeniami (przechodzi się z ćwiczenia na ćwiczenie). Obecnie mój program wygląda tak: Poniedziałek -jedno ćwiczenie 3 serie plecy (powtórzenia 12, 10, 8) , jedno ćwiczenie na łopatki tyle samo serii i powtórzeń a co drugi rening zamiast łopatek krzyż. Potem triceps i biceps na przemian (w sumie 3 ćwiczenia na triceps i biceps) . Powtórzenia na triceps bo jest większy i potrzebuje wiecej krwi do dopompowania więc 12,10,8 powtórzeń. Biceps 10,8,6 powtórzeń. Środa klatka : wyciskanie sztangielek leżąc poziom (3 serie piramidka), to samo na ławce z głową w dół i do góry, a potem zciąganie linek do siebie z góry. Potem przód barku, środek i tył barku, wyciskanie sztangielek do góry siedząc na barki. Piątek nogi uda i łydki po 3-4 cwiczenia na każdy mięsień. Z rękoma to samo co w poniedziałek. Przedramiona zawsze parę ćwiczeń na koniec.

JEŻELI BIEGAM TO JAKIE DYSTANSE I SPOSÓB: Zazwyczaj wybiegam o 8 rano albo o 17 spod bloku i biegnę 7 km długim krokiem. Rzadziej biegam interwały, ale w tedy daję radę ze 3-4km.
MOJA METODA TRENINGU: Staram się codziennie trenować jakieś uderzenia (w końcu to podstawa trenujących sw). Technikę, szybkość. Zawsze przed kopnięciami dobrze się rozciągam. Mam zwyczaj, że jeden dzień techniki ręczne, a drugi nogi. Worek to na siłowni jak jestem to po trenigu uderzam jak mam siłę (sam nie mam worka). Czasami na packi z kolegą jak może. Staram się 3-5 razy w tygodniu biegać dla wytrzymałości (przydaje się podczas walki). Interwały 3min uderzam (cóż w powietrze zazwyczaj koszty nie pozwalają na sprzęt :) )1 przerwy 3 uderzeń i 1min przerwy i znów 3 min uderzeń. Siłownię traktujęjako dodatek. Np. ręcę ćwiczę żeby utrzymać gardę, nogi, żeby unieść je w powietrze i kontrolować kopnięcie. Ale to się oczywiscie siłownia nie przekłada się na siłę dynamiczną. Brzuszki różnego rodzaju lub 6Weidera codziennie. Jak nie mam siły na jakiś trening robię dzień przerwy. Dwa już nie bo się rozleniwiam :) .
No cóż i tak nie jestem w cale zbyt dobry, ale te treningi przynoszą mi przede wszystkim radość :-) Bo to jest to co naprawdę lubię. I myślę, ze o to w tym chodzi. Żeby nie robić na siłę i nie oczekiwać zbyt szybko efektów bo można się szybko zniechęcić.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
podziwiam twój zapał, respect!

tez moglbym stworzyc takie cos ale jakis rok temu... wtedy trenowalem karate, biegalem, zaczelem przygode z silownia, rozciagalem sie, robilem brzuszki, prostowalem kregoslup, skakalem na skakance... to byl zajebisty okres - teraz niestety pozostala tylko silownia i bieganie 3-4 razy na tydzien, dlatego ze treningow sw nie mam. na silownie chodze 6 razy na tydzien, trenuje kazda partie osobno w kolejnosci - klata, nogi, plecy, ręce, barki kaptury, brzuch przedramiona pod kątem rzeźby. rozwine temat na jesien jak zacznie sie dziac cos ciekawszego :)
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Ar2r to i tak dużo moim zdaniem co robisz :-) I jeszcze coś planujesz to naprawdę dobrze :-) Chciałbym też ustrzec przecz czymśtakim wszytskich, co samo mnie spotkało. W pewnym okresie nałożyłem sobie za duże wymagania i nie mogłem im sprostać. Co nie znaczy, że mamy się obijać hehe :-) . Chodzi o to by dać z siebie wszytsko i nie przekraczaćtej granicy. Moim zdaniem ktoś, kto choćby 3-4 godz. w tygodniu trenuje jest godny zainteresowania :-)

Pozostajęprzy swojej dewizie: trenuj i czerp z tego radość :]
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
mam do tego dwa wyjscia karate albo vale tudo... ciezki wybor ale nie bede tu opowiadal historii swojego zycia :) :)
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
U mnie to roznie bywa - zalezy czy wakacje, czy nie:)
Przez najblizsze 2 tygodnie bede mial 5 razy w tygodniu trening na sali (po 2 godziny).
Codziennie biegam przez 30 min. No i jade a6w:)

Niestety, mam kontuzje nadgarstka :? i niewiele moge robic tak naprawde.

Od wrzesnia to inaczej bedzie wygladalo:)

Treningi 4 razy w tygodniu - raz techniczny 2 h, 3x kumite po 1,5 h.
Do tego dojdzie 3x w tygodniu bieganie po 30 minut, z tym, ze planuje zwiekszyc czas biegu.
Do tego dolacze silownie, o ile nadgarstek pozwoli, 2-3 razy w tygodniu.
Basen, rekreacyjnie - raz w tygodniu.

No tak to wygladalo do wakacji, zamierzam powtorzyc:)

Wiem, ze to niewiele w porownaniu do wiekszosci forumowiczow, ale grunt, ze wypelniam plan w 100%. I z tego sie ciesze :) A z czasem postaram sie zwiekszyc ilosc/czas/intensywnosc treningow.

Najciekawsze sa moim zdaniem treningi spontaniczne - dzwoni telefon: "Trening, za godzine na sali, wpadaj". I sie idzie:)
  • 0

budo_stawek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze metody treningu
Ja stosuje 2 rodzaje treningu. Trening ogolny i trening przygotowawczy do zawodow.
W treningu ogolnym trenuje 3 razyw tygodniu po 2h. Kazdy trening zaczynam rozgrzewka (najlepiej 10 min biegu) potem rozciaganie dynamiczne. Nstepnie techniki wykonywane w powietrze, na tarcze, utwardzanie w parach. Na koniec rozciaganie statyczne. Dodatkowo dwa razy w tygodniu silownia po 1.5 h
Przed zawodami trenuje karate 4 razy w tygodniu po 2 h. Na tych treningach glowny nacisk stawiam na kombinacje walkowe i wytrzyalosc. Silownie mam raz w tygodniu, ale jest to terning obwodowy (wykonuje 5 obwodow po 15 cwiczen, obciazeniem 59% ciezaru maksymalnego).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024