Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ashwagandha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Ashwagandha

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

:clover:  KORZYŚCI STOSOWANIA ASHWAGANDY DLA ZDROWIA MĘŻCZYZN  :clover: 

 

mainpage_fill_ashwagandha-PlanetaZdrowie

 

Wraz z wiekiem mężczyźni mogą odczuwać spowolnienie produkcji testosteronu i funkcji ciała. Ten stan jest nazywany jako andropauza(lub męska menopauza). Nadszedł czas, by pozbyć się problemu i porozmawiać o terapiach ziołowych, które mogą pomóc. :yes

 

A w szczególności to jedno zioło, znane nam jako Ashwagandha było używane przez tysiące lat jako afrodyzjak i wzmacniacz funkcji poznawczych. Pomagał w złagodzeniu stresu,  zwiększał energię i promował męską witalność. Dla mężczyzn to ajurwedyjskie zioło może mieć daleko idący wpływ na prawidłową funkcję hormonów i długotrwałe zdrowie

 

Ashwagandha udowodniła, że jest silną opcją dla wspierania płodności u mężczyzn. Podczas testów naukowcy stwierdzili znaczące zwiększenie poziomu testosteronu i hormonu lutenizującego w surowicy, hormonu stymulującego produkcję testosteronu.

Badanie z 2013r. dowiodło, że zioło to stymulowało aktywność enzymatyczną i ożywiał równowagę hormonów reprodukcyjnych u niepłodnych mężczyzn.

 

Rewitalizacja zaburzenia równowagi hormonalnej u mężczyzn

Różne czynniki mogą powodować nierównowagę hormonów męskich, w tym wiek, masa ciała i inne czynniki tj. stres. Stres może być fizyczny jak i psychiczny. Badanie z 2013r. przeprowadzone na Uniwersytecie Texas A&M skoncentrowało się głównie na skutkach przetrenowania i nadmiernego wysiłku fizycznego. Stres wywołany treningiem doprowadził do ciężkiego zmęczenia nadnerczy i niezdolności organizmu do utrzymania zrównoważonego poziomu hormonów. Ashwagandha jako adaptogen zapewnia całościowe wsparcie, pomagając przeciwdziałać skutkom stresu. Zdolność do łagodzenia stresu może również pomóc mężczyznom w utrzymaniu stabilnego poziomu hormonów.

 

ashwagandha-800x510.jpg

 

:clover: Na koniec

 Równowaga hormonalna chroni  więcej niż witalność. Promuje zdrową prostatę, idealną masę ciała, pomaga ograniczyć zmęczenie. Dla mężczyzn prawidłowe poziomy hormonów promują zdrowe funkcje seksualne, pobudzają rozwój siły. Dodatkowo mężczyzna poczuje większą energię, pewność siebie. :)


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

:clover:  POPRAW PAMIĘĆ I FUNKCJE POZNAWCZE 

PRZY POMOCY ASHWAGANDHY  :clover: 

 

Ashwagandha to zioło z Indii używane od wieków jako lek do ogólnego stanu zdrowia ciała i umysłu. Dorośli, którzy stosowali ekstrakt z korzenia tego zioła poprawili swoją pamięć.

 

Stosowana była jako ziołowy środek od setek lat, by móc radzić sobie ze stresem.

 

Tradycyjnie stosuje się w celu złagodzenia bólu i leczenia chorób skóry, cukrzycy, chorób żołądkowo-jelitowych czy reumatoidalnego zapalenia stawów, padaczki i wielu innych schorzeń w sposób naturalny.

 

Ashwagandha znana jako żeń-szeń indyjski. Ma wiele dobroczynnych składników, w tym flawonoidy i składniki z grupy ofanolidynowej.

 

Współczesne badania wykazały, że ashwagandha skutecznie zmniejsza stan zapalny, zmniejsza stres, zwiększa aktywność umysłową, ożywia nas i działa jako przeciwutleniacz. 


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


wlochaty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Programowanie, sieci teleinformatyczne, Audio Hi-fi, technika satelitarna, MTB, wspinaczki górskie.
  • Staż [miesiące]:1
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:108
  • Udo [cm]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Bardzo ciekawe, dziekuje.


  • 0

Fools multiply when wise men are silent!


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Słyszałem już w 2016 roku o tej roślinie, mój tata akurat stosował tą z firmy Olimp Labs:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Ogólnie z tego co wiem jeden z najlepszych preparatów z Ashwagandhą jest z firmy Swanson.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Słyszałem już w 2016 roku o tej roślinie, mój tata akurat stosował tą z firmy Olimp Labs:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Ogólnie z tego co wiem jeden z najlepszych preparatów z Ashwagandhą jest z firmy Swanson.

Tak super ziółko i na prawdę polecam suplementować co jakiś czas :) 

Swanson jest najlepsza pod każdym względem. Ma nawet ciekawe propozycje innych ziół i fajny skład. 

Dzięki Rychu :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Jeszcze inne dobre firmy produkujące zioła, to z Polski, np. Herbapol, Colfarm.

Natomiast suplementy ziołowe produkowane przez zagraniczne firmy dobre są oprócz Swansona również z takich firm jak Now Foods, Puritan's Pride, CaliVita.

Z tej ostatniej firmy tata stosował swego czasu preparat ProState Power, a następnie ProSTP - efekty ? Obniżenie PSA (z poziomu ponad 4 do poziomu trochę ponad 3).

Dodatkowo z firmy CaliVita tata stosuje od dłuższego czasu suplement ImmunAid (zawierający tzw. Vilcacorę) - efekty ? Obniżenie poziomu markerów CA oraz CEA we krwi.

 

Dobry preparat, który stosowany był przez mojego tatę, to również np. Prostamol Uno produkowany przez firmę BERLIN CHEMIE AG - zawiera wyciąg z palmy sabałowej, którego przyjmowanie oprócz korzystnego wpływu na prostatę może hamować łysienie androgeniczne u mężczyzn - mniej więcej 38% stosujących standaryzowany wyciąg z palmy sabałowej uzyskało taki efekt działania na włosy.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Jeszcze inne dobre firmy produkujące zioła, to z Polski, np. Herbapol, Colfarm.
Natomiast suplementy ziołowe produkowane przez zagraniczne firmy dobre są oprócz Swansona również z takich firm jak Now Foods, Puritan's Pride, CaliVita.
Z tej ostatniej firmy tata stosował swego czasu preparat ProState Power, a następnie ProSTP - efekty ? Obniżenie PSA (z poziomu ponad 4 do poziomu trochę ponad 3).
Dodatkowo z firmy CaliVita tata stosuje od dłuższego czasu suplement ImmunAid (zawierający tzw. Vilcacorę) - efekty ? Obniżenie poziomu markerów CA oraz CEA we krwi.

Dobry preparat, który stosowany był przez mojego tatę, to również np. Prostamol Uno produkowany przez firmę BERLIN CHEMIE AG - zawiera wyciąg z palmy sabałowej, którego przyjmowanie oprócz korzystnego wpływu na prostatę może hamować łysienie androgeniczne u mężczyzn - mniej więcej 38% stosujących standaryzowany wyciąg z palmy sabałowej uzyskało taki efekt działania na włosy.


Super info! Pewnie się przyda :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ashwagandha

Ja stosowałem Ashwagandhę, z kilku różnych firm i muszę szczerze przyznać, że w działaniu nie powaliło mnie na kolana. Skupienie o wiele lepsze miałem po różeńcu górskim czy też obecnie zażywanym żeń-szeniu, sen w żaden sposób nie uległ poprawie. Wiele dobrych opinii można znaleźć w sieci na temat witanii ospałej, ale jak widać, to suplement nie dla mnie :).

 

Co do tych firm, nie można zapomnieć o marce Solgar. Poziom i jakość bardzo podobna do przywołanych już tu NOW Foods czy Swanson.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024