Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.

siłownia efekty cel waga trener

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

słońce100
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.

Witajcie,

mam 18 lat i od okołu roku, regularnie uczęszczam na siłownię - treningi personalne, dwa razy w tygodniu.

Jestem po kuracji odchudzającej w Poradni Dietetycznej, podczas której schudłem około 20 kg. Oprócz tkanki tłuszczowej, miałem praktycznie "na minusie" mięśnie. 

Stosowałem dietę odchudzającą  a teraz mam inną dietę od trenera.

Problem jest  jednak taki, że efekty są bardzo małe. Od tego roku obwody mięśni wzrosły minimalnie, dla mnie jako, że widzę siebie cały czas nie ma praktycznie żadnych efektów. Stosuję od pewnego czasu też codziennie 30 g białka sojowego. 

Trener mówi, że pewne efekty są m.in. w obciążeniu, które jestem w stanie podnieść, w tym zakresie są jakies efekty ale nie ma wizualnych jak i dla moje własnego samopoczucia. Dodatkowo mimo dosyć niskiej wagi 61 kg przy wzroście 170 cm, jest zauważalne zaleganiu nawet teraz  po odchudzaniu tłuszczu na brzuchu, udach. Występują także tzw. rozstępy, jednak to już nie jest tak duży problem. 

Co może być powodem tego, że moje ciało się " nie rusza", nie ma efektów które u innych klienów po takim czasie są o wiele bardziej widoczne, ja jestem ponoć na tej siłowni wyjątkiem


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.
Każdy jest inny. Druga rzecz trening i dieta może być źle dopasowana do Ciebie. Trzecia rzecz mięśnie zbudować jest dużo trudniej niż spalić tłuszcz i ten efekt jest dużo bardziej czasochłonny.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.

Ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ? Jesteś na dodatnim bilansie kalorycznym ?

Jak wygląda Twój trening ? Jakie wykonujesz ćwiczenia ? Ile robisz serii i powtórzeń ?

Dbasz o regenerację (minimum 7 - 8 godzin snu na dobę) ? Unikasz innych wysiłków fizycznych poza siłownią i spacerami (aktywną regeneracją) ?

 

Dlaczego stosujesz białko sojowe zamiast białka serwatkowego ?


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

słońce100
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.

Obliczone zapotrzebowanie około 2200 kcal/dzień.

Trening zaczyna się od 20 minut biegania na bieżni a potem ćwiczenia siłowe, w taki sposób,że w ciągu jednej godziny w danym dniu jest ćwiczona głównie jedna partia np. ramiona, nogi itd. + ew na koniec treningu dodatkowo inna partia.

Ćwiczenia to: wykroki w przód i w tył ze zwykle 8 kg w jednej i drugiej ręce, ćwiczenia łydek, unoszenie sztangielek bogiem w górę, wyciskanie sztangielek ( ćw na barki), unoszenie ramion w przód ze sztangielkami , wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce w różnych pozycjach, rozpiętki, ściąganie drążka, ugnanie ramion ze stangielkami, dodatkowo ćwiczenia na triceps, biceps, na brzuch brzuszki, czasem deska. Zwykle jest to 12 powtórzeń - 4 serie. 

Śpię zwykle 6-7 godzin. 

Nie uprawiam innego sportu poza siłownią, tylko spacery w szybkiem tempie.

Białko sojowe ze względu na niższe koszta. 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.
Jak dla mnie brak podstawowych ćwiczeń jak wyciskania sztangi, wiosła, podciąganie na drążku, a to one głównie budują masę.
  • 0

słońce100
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z osiągnięciem zamierzonych celów.

Jeśli chodzi o podciąganie, sztanga to nie są wykonywane ze względu na słabe stawy, które są skłonne do kontuzji, częstego strzelania, czy też bólu w pewnych ruchać 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siłownia, efekty, cel, waga, trener

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024