Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak skalibrować celownik optyczny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Jak skalibrować celownik optyczny?
Mam pytanie
Mam stara wiarówkę Diana 25 z 1960 r (gładkolufowa)
Niedawno kupiłem sobie lunetkę 2x15
Czy jest jakaś profesjonlna metoda ustawienia jej?
Na jaką odległość strzału ją kalibrować ?
Wstępnir ją ustawiłem ale z 20 m ma rozrzut około 10 cm (gdzie tu mowa o skupieniu) :) (strzelałem z bolców nie ze śrutu)
Z góry dziękuje za wszelkie info.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
A może tutaj?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Dzięki chociaz ten opis dotyczy dużo lepszych celowników niż ten co ja mam. Regulacja nie jest zapadkowa tylko płynna.Nie ma regulacji ostrości.
Poza tym nieststy ale mocowanie nie jest profesjonalne ponieważ na "Diance" nie ma szyny (musialm sam dorobić)
Jeszcze jedno pytanie czyy mógłbyś mi polecić bolce jakiejś konkretnej firmy.(facet w sklepie gdzie kupowałem powiedział że te są bardzo dobre-ta po oddaniu 10 strzałów piórka wypady :) )
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Jesli ta twoja luneta to jakaś chinka to szkoda czasu na kalibracje...taka luneta nie pasuje do wiatrówki takiej jak Diana.Celniej bedziesz strzelał bez lunetki.Ta Diana 25 musi być naprawde stara bo nie znam jej.Nie musisz od razu kupować celownika Bushnell czy Simmons.Może coś BSA poniżej 300zł dostaniesz.Takie chińskie celowniki nawet na słabych karabinkach nie sprawdzaja sie.Niektóre sprzedawane są z beznadziejnym 2 częściowym montażem i celownik lata jak chce.Aha ustawienie lunety testuj strze :snipersmile: lając śrutem.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Perkun, po pierwsze wyeliminuj z menu twojej wiatrówki bolce. Niszczą lufę a celność jest politowania godna... Po drugie, nawet jak masz słaby celownik to postępowanie jest takie samo jak dla dobrego. Masz regulację płynną? Nie szkodzi, po prostu kręć małymi kroczkami. Jeden "klik" to zwykle tak około 1-2 stopnie obrotu śruby regulacyjnej.
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?

Perkun, po pierwsze wyeliminuj z menu twojej wiatrówki bolce. Niszczą lufę a celność jest politowania godna...


Oki tak zrobie
w takim razie jakiej firmy i jakiego kształtu śrut zakupić? Widziałem przeróżne od klasycznych grzybków po prawie centymetrowej dlugosci pociski


Czy firma diabolo (chyba dobrze napisałem) jest dobra?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Perkun,pamiętaj też o kołku blokującym.Zeby nie było tak,że wyregulujesz lunete a ona po kilku strzałach cofnie sie...
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Z śrutem to pokombinuj.Jak kupisz śrut firmy H&N będzie ok.Potestuj np. Finale Match ,Spitz Kugeln,Hollow Point ,Silver Point.To powinno wystarczyć aby wybrać najcelniejszy.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skalibrować celownik optyczny?
Dokładnie jak mówi Bayonet - trzeba dobrać śrut do własnej broni i stylu strzelania/trzymania wiatrówki. Zacznij od H&N Sport, Match HighSpeed i Spitz Kugeln.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024