Skocz do zawartości


Zdjęcie

15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

Cześć, mam 15 lat i pragnę rozbudować swoje mięśnie ćwicząc w domu, a moja historia jest taka, że raz gdy podniosłem koszulkę na WF grupa dziewczyn zaczęła za mną latać i obmacywać klatę, której nie wyrabiałem, ale w minimum była (ważę 58kg i mam 180cm wzrostu, więc pewnie dlatego widać, bo jestem chudy) Od tego czasu zacząłem ćwiczyć z jakąś aplikacją "30 day challenge" ale po skończeniu jej nie wiedziałem co dalej robić i zaprzestałem, w internecie było za dużo informacji, nie wiedziałem komu wierzyć, nie znam dobrych źródeł, nie wiem ile robić, powtorzen i serii na siłe, ile na mase i ile na rzeźbe... Zalozmy ze tworze plan treningowy na barki, plecy, biceps i triceps i co po jego skończeniu, aby efekty zostały? Zmieniać ćwiczenia czy zwiększać, a może to i to i jak to wszystko robić?

Jak powinienem zachować się po skończonym planie treningowym?

 

Tutaj macie zdjęcię po 25 dniach amatorskiego ćwiczenia w domu, bez diety, z kebabami i słodyczami tak poprostu. Wiele osób z mojego otoczenia poobrazalo sie na mnie z zazdrosci, ze w tak krotkim czasie udalo mi sie dokonac tego co na zdjeciu. Mam coraz wieksze powodzenie, ale to nie o to chodzi, poprostu lepiej czuje się w takim ciele i chce przyczynic sie do jego rozwoju.

 

Dlatego bardzo proszę was kochani użytkownicy forum o odpowiedź na moje powyzsze pytania i o jakies zrodla do dobrych artykolow.


  • 0

Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

Jak ma wyglądać zmiana planu treningowego?

Ma to być zmiana zestawu ćwiczeń, powtorzen/serii/odpoczynku na +?

 

zdjecie:

Załączone pliki


Użytkownik Skipperq edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu
Hehe ja tam lubię jak mnie dziewczyny po klacie dotykają. Jaki masz sprzęt? Po skończonym planie treningowym wchodzi się na następny, jak przestaniesz ćwiczyć prędzej czy później będą spadki formy i tego nie unikniesz. Jeśli chcesz budować masę dodaj do tego co normalnie jesz 1 pełnowartościowy posiłek.
  • 0

Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu
Co zmieniac w planie treningowym?
Załóżmy że skończyłem FBI i co z nim dalej?
I czy robić tak ze najpierw siła później masa później rzeźba czy to nie ma znaczeni

Użytkownik Skipperq edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

To jak powinieneś zachować się po danym cyklu czy mikrocyklu treningowym zależy od tego jak wygląda Twoja periodyzacja-to właśnie od tego wszystko się zaczyna. Powinieneś określić sobie odpowiednią periodyzację w treningu.. Np. pierw masa, potem redukcja, rzeźba, siła, etc. i to przez periodyzację dobierasz pod te czynniki określoną liczbę powtórzeń, serii etc. Rozumiemy? :)

Po zakończeniu danego mikrocyklu/cyklu zawsze powinno się zrobić krótką przerwę od treningu albo lekkie roztrenowanie w postaci planu FBW(max 2 tygodnie). 

Co do efektów zawsze jest tak z początku także teraz.. ciesz się tym :D potem będzie ciężej(jeśli zamierzasz trenować dalej). Po jakimś czasie zawsze efekty maleją bo organizm jest przyzwyczajony do tejże aktywności i jakiś efekt trzeba walczyć długo. 

Się rozpisałam jak zwykle :)

Jeśli chcesz się ładnie wyrzeźbić, w Twoim wypadku zwiększyłabym na jakiś czas objętość a potem intensywność treningu. Teraz możesz zastosować jakiś plan z priorytetem na coś.. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

Myślę, że powoli kumam, bardzo cieszę się z odpowiedzi z pani strony!

 

Czyli tworzę plan z priorytetem na np. plecy i barki i przykładowo:

Siła na barki i plecy (6 tygodni)

Masa na barki i plecy (6 tygodni)

Rzeźba na barki i plecy (6 tygodni)

Dochodzę do momentu kiedy jestem usatysfakcjonowany ze swojego wyglądu bark i pleców więc tworzę taki sam cykl jak powzyej tylko z naciskiem na inne partie?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu
Tak dokładnie tak. :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

JAK USTALAĆ PRIORYTET W PLANIE TRENINGOWYM? Bo nie chce rozwijać tylko barów, ale chce kłaść na nie nacisk jednoczesnie trenując pozostałe partie.

Czy może to wyglądać w ten sposób:

 

1 DZIEŃ

(priorytetowa partia np. barki) + nogi

 

2 DZIEŃ

(priorytetowa partia np. barki) + brzuch

 

3 DZIEŃ

(priorytetowa partia np. barki) + plecy

 

Wszystko podstawiając pod tą tebelke, po skonczeniu - http://forum-kultury...i-treningowych/


Użytkownik Skipperq edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Skipperq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15 latek z klatą [ZDJĘCIA] - pomoc w treningu

Czy lepiej ustawić priorytet w ten sposób:

 

1 DZIEŃ

klata + triceps

 

2 DZIEŃ

plecy + biceps

 

3 DZIEŃ

<priorytet np. tylko ćwiczenia na barki>

 

Czy to dobry sposób by priorytet robił za jeden pełny dzień skupiajacy sie tylko na nim?


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024