Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jem co uważam za dobre, czy dobrze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

an0nim1
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:kilka miesięcy (rok temu)
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Jem co uważam za dobre, czy dobrze?

Witam.

Od 2 tygodni chodzę na siłownię z osobą towarzyszącą, która ma ogromne doświadczenie.

Od 2 tygodni także staram się jeść "zdrowiej" jednak nie stosuję się do żadnej diety i nie wiem czy jest sens dalej takiego jedzenia czy zmienić to.

 

W skrócie: 25 lat, bezrobotny, 180cm, 80kg (w 2 tygodnie schudłem 2kg do tej pory).

Problem: na klatę nie wezmę więcej niż 40kg, a ćwiczę samą sztangą i mam "piwny" brzuch.

Przez 2 tygodnie ćwiczę 5x w tygodniu, za każdym razem po 8:00 rano.

Ćwiczę każdą partię mięśni osobno.

 

Wracając do pytania czy takie jedzenie mi coś da czy muszę się kategorycznie stosować do diety (nie liczyłem kcal ani zapotrzebowania, po prostu tak zacząłem jeść):

 

8:00

-płatki owsiane z wodą i jabłkiem (codziennie to samo)

 

8:15

-trening

 

12:00

-bułka pełnoziarnista z szynką, pomidorem, cebulą

lub

-jajecznica na szynce z pomidorem, cebulą

lub

-twarożek wiejski 8%

 

15:00

-tutaj różnie ale przeważnie zwykły obiad (schabowy, kurczak, indyk, ryba) z ryżem lub kaszą (nigdy z ziemniakami)

 

20:00
-twarożek wiejski

lub

-tatar

lub

-bułka pełnoziarnista z szynką

 

I tak codziennie, bez zmian.

Nie biorę żadnych odżywek, piję ciągle wodę i nieraz herbatę.

Bardzo chcę wprowadzić masło orzechowe (te dobre), bo je uwielbiam po prostu..

 

Da rade pociągnąć tak do wakacji aby były jakieś efekty?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Jem co uważam za dobre, czy dobrze?
Witaj
Teoretycznie zawsze początkujący ma lżej i lepiej, bo efekty są ZAWSZE... Tylko dopiero po roku lub dalej zaczynają się schody :) trochę źle postąpiłeś ćwicząc od razu 5x/week bo wystarczy tylko 3x..
Dieta może być, zamieniła bym jedynie posiłki by ten z 15 był po treningu bo lepszy skład i macro. Masło orzechowe jak już to tak ale nie z ziemnych bo to nie Orzechy.
Co do efektów.. Nie wiem czego oczekujesz kolego, nie wiem co jest Twoim celem,ale powtarzam dieta ok ale trening mógłby być z początku trochę łatwiejszy :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jem co uważam za dobre, czy dobrze?

Proponowałbym wjechać na czterodniowy FBW, ćwiczenie poszczególnych partii na samym początku to zły pomysł. Lepiej pierwsze 2 miesiące poświęcić temu systemowi i sam zobaczysz, że będą efekty :)

 

Co do diety, tutaj poleciłbym urozmaicenie. Skoro ciągle wcinasz to samo to układ pokarmowy przyzwyczaja się, a warto dostarczać mięśniom składników odżywczych z różnych źródeł :) Orzechy, ryby, kasze, makarony, większa ilość owoców, warzywa, nasiona, zdrowe tłuszcze - to wszystko sprzyja naszemu rozwojowi. Warto zakupić sobie omegę i witaminy, to zawsze znajdzie zastosowanie bez względu na staż. No i ten trening po 15 minutach, dajesz radę normalnie ćwiczyć? Ja zwykle odczekuje 1,3 - 2 h po spożyciu zanim udam się na siłownię.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024