Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy piramidki będą dobrym wyborem?

piramidy

5 odpowiedzi w tym temacie

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy piramidki będą dobrym wyborem?

Hej, nie wiem czy trafiłem na dobry dział ale napisze po krótce mój plan treningowy (z grubsza) 

Nurtuje mnie pytanie czy piramidki będą dobrym wyborem na nabranie paru kilogramów + zwiększenie siłowej wytrzymałosci na czym piramidki bazują pod póżniejsze elementy. Cwicze od kwietnia, jestem już w stanie utrzymac pare prostych elementow (l-sit, v-sit, powoli wychodzi flaga, dragon flag i dragon flag na rurce + 6-7 czystych muscle upów)

 

Aktualnie z elementów ćwicze human flag i impossible dip (tak, wiem że chyba jeszcze za wcześnie na ID, ale uwielbiam robić ćwiczenia pod ten ruch i chce do niego dążyc)

 

Do kwietnia (czyli równo po roku czasu ćwiczenia bazy) chce zacząć się brac za podstawowe elementy freestyle, front lever, planche, back lever, oapu itd.. Dodam, że większość z tych ruchów jestem już w stanie przytrzymać na progresjach (front lever - bend legs, planche - tucked planche 33 sekundy i straddle back lever 10-15 sekund mimo że umiem fulla 3-4secto jednak wole wrócić do podstaw żeby był idealny)

 

Dobra, do rzeczy.

Wyglądam jak wieszak, mam powody żeby nabrać troche mięcha (chyba nie trudno się domyslić że chodzi o dziewczyne, a konkretnie o dziewczyne która mnie z tego powodu zostawiła) więc:

 

Ćwicze 5x w tygodniu, 4 dni to są piramidy które składają się z :

 

muscle up - aktualny rekord 1-2-3-4-5-4-3-2-1

podciąganie nachwyt - aktualny rekord 1-9-1

dipy z dociążającym powerbandem 2-14-2

potem robie kilka cwiczen pod flage + impossible dip, oraz progresje do flagi.

 

Po treningu czuje się dosyć zmęczony (tj wiem że dałem se w kość, bo objętość przy piramidkach jest ogromna)

 

Zastosuje taką metode periodyzacji, że po osiągnięciu danego pułapu w danym cwiczeniu będe utrudniał cwiczenie (dla przykładu - jak osiągne 10 powtorzen w piramidzie podciągnieć, to zmienie cwiczenie na podciąganie w l-hangu i znowu jak osiagne 10 powtorzen to utrudniam)

 

Pytanie głównie do Maksa bo sądząc po dzienniku treningowym chyba ma z tym do czynienia.

 

Myślałem jeszcze nad programem 10x5 ale jakoś do mnie nie przemawia.

 

W osobny dzień (między dniami treningowymi głównymi) robie jeszcze jeden dzień poświęcony tylko fladze, znalazłem rusyjską rutynke pod ten element i juz po 1 treningu czuje spory progres.

 

Wypowiedzcie się na ten temat - czy piramidy są skuteczne jesli chodzi o nabieranie mięsa, chodzi mi o samą metode treningową, nie piszcie czegoś w stylu "mase sie robi w kuchni" bo o tym wszystkim wiem i mam wszystko na styk, 3600kcal 70%ww 15%b 15%t

 

Dzieki i życze progressu przez wakacje!


  • 0

wojcio5373
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Podhale
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, jazda na rowerze, każda aktywność fizyczna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy piramidki będą dobrym wyborem?
Nie jestem jakimś ekspertem ale jeśli chodzi o budowanie mięcha to może spróbuj treningu o dodatkowym ciężarem. Piramidy są dobre ale po pewnym czasie może złapać nas stagnacja w budowie mięcha. Wiadomo że w SW nie zrobisz tak ogromnej masy jak na siłce.

Dobrze by było gdybyś podał jeszcze metryke wzrost/waga
  • 0

Mój dziennik treningowy - dziennik treningowy wojcio5373


kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy piramidki będą dobrym wyborem?

właśnie myślałem żeby dorzucić jednak ten dzień 10x5 z cieżarem na pasie + wszystko na kółkach. Co do stagnacji - dlatego bede utrudnial cwiczenia w miare progresu. 48kg/173cm, ale wbrew pozorom i niskiej wagi nie taki słaby jestem (już nie mówie o elementach w SW bo lekki jestem to wszystko łatwo) 95kg na martwy poszło


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy piramidki będą dobrym wyborem?

Siemanko witam na forum. 
No coś tam trenuje hehe. 
Więc tak , zacznijmy od tego że budowanie mięsa w SW jest długotrwałym procesem ALE da się to zrobić ! 
Jeżeli porównywać dyscypliny pod kątem nabierania mięśnia to przy siłowni raczej to osiągniemy szybciej ! Czemu ? 
No bop głównie kierujemy trening na pompowanie mięśnia. w skrócie da się zbudować ale cały proces zajmie trochę więcej czasu. 
Ogólnie system treningu wybrany bardzo dobrze ! taki w moim stylu :) 
Patrząc na wyniki siłowe trening z ciężarem na pasie wejdzie tu znakomicie PAMIĘTAJ jednak że po takim treningu z ciężarem jest niesamowity niedosyt ALE nie daj się zwieść ! jeżeli ciężar dobrany n aprawdę optymalnie to na drugi dzień zmęczenie ciała jest niesamowite. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy piramidki będą dobrym wyborem?

Dzieki maksio za odpowiedź, zostane przy piramidkach w takim razie i zamiast tego dnia na samą flage dam trening z cieżarem na pasie na kółkach, myśle że zastosuje 5x5 lub program 10x5, plus obetne troche objętości z pozostałych dni żeby sie nie zajechać. Z cieżarem już probowałem 5x5 więc co nieco wiem jak się za to zabrać. Pozdrawiam!


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy piramidki będą dobrym wyborem?

Super ! 
W takim razie życzę powodzenia :) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: piramidy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024