Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cynk+B6+magnez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Cynk+B6+magnez
Taki zestaw daje efekty podobne do ZMA. Problem w tym ze nie wiem jak to dawkowac.
Czy ktos sie zna na tym i moglby podac jak dawkowac ewentualnie jakies przeciwwskazania?
Thx from mountain.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cynk+B6+magnez
I tu sie pojawia problem, na jednym z innych for jest fajny temat o podobnej tematyce, ale zacytowac go nie moge (moge, ale bez podania z rodla, a tego nie bede robil) bo regulamin nie pozwala :/

Poszukaj moze znajdziesz.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cynk+B6+magnez
Jak dawkować ?
Znajdz sobie jakaś stronę z odżywkami. Przy wszystkich produktach masz skład.
Pzdr
  • 0

budo_stefan z ełku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Cynk+B6+magnez
Jeżeli chodzi o pomysł to jest bardzo dobry.Tyle że powinna być jeszcze do tego miedz.
Brałem ZMA już dwa razy.A jeżeli chodzi ci o dawkowanie preparatu to nie sugeruj sie dawką w jednej porcji dziennie(3 kapsułek)raczej sugeruj sie proporcjami minerałów.A to dla tego że w ZMA są specjalne pierwiastki tych minerałów nie dokładnie te same co są dostępne normalnie w aptece.
Chodzi mi między innymi o np.ścisły związek z reakcją wapnia z magnezem.Otóż jest tak że im więcej sporzywasz magnezu tym więcej upośledzasz wchłanianie wapnia.I odwrotnie.Podobna reakcja zachodzi między bodajże miedzią a żelazem.
Przy ZMA jest tak że nie zaleca sie przyjmować wapnia podczas kuracji ZMA.Ale jak bierzesz ZMA praktycznie nie musisz sie martwić o jakieś większe upośledzenie wchłanialności wapnia.Przynajmniej ja takiego nie zauważyłem.Właśnie tak działają te specjalne pierwiastki.

Więc lepiej wziąść ZMA które ma takie ilości składników(przy witaminie B6 dawka wynosi 570% zapotrzebaowania dziennego)które działają naprawde szybko.A jak byś chciał to zastąpić własną recepturą to lepiej nie przekraczaj 100% dla każdego z tych 4 pierwiastków(a właściwie 3 związków i jednej witaminy)i nie zapomnij jednak o wapniu.Dlaczego?

Podam przykład:Kiedyś zafundowałem sobie taką kuracje;kilka lat temu nie posiadając praktycznie żadnej wiedzy na temat biochemi postanowiłem sobie brać sam magnez bo akurat miałem go pod ręką.Był to magnez w tabletkach musujących.Brałem tylko mniej więcej 200% dawki dziennej przez około 4 czy 5 dni.5 dnia przebiegłem sie z kilometr z psem i gdy wróciłem do domu kucnąłem aby odpiąć psa od smyczy.Nagle nie moge wstać.Mimo że moje mięśnie z całej siły chciały mnie podnieść to stawy w kolanach ani sie ruszyły.Tak jakbysie skleiło w nich.Musiałem prosić matke aby mi pomogła wstać.Przez dwa następne dni ledwo wstawałem z krzesła.Z chodzeniem nie było więkrzego problemu.Naszczęście po odstawieniu magnezu,kupiłem żelazo i wapń i po 2 dniach mogłem już normalnie funkcjonować.Przeżyłem upośledzenie wchłaniania wapnia i możliwe że innych związków.Ale to była ciekawostka.

Jeżeli więc już postanowisz przyjmować magnez ,cynk,B6,miedz to nie zapomnij o wapniu i żelazie.Do tego dodaj jeszcze żeńszeń a powinieneś zauważyć jakieś dobre rezultaty.Natomiast żeńszeń przyjmuj cyklicznie czyli w cyklach po 4-6 tygodni a następnie zrób między każdym cyklem conajmniej tydzień albo i więcej przerwy.Tyle że nie bierz go przed snem.
Jak nie wierzysz czy działa bo są tacy ludzie to spróbuj go przedawkować powinieneś być po tym bardziej nerwowy.Dzieła to też dla tego że wzmaga on produkcje naturalnego testosteronu co może powodować nadpobudliwość i nerwowość.
Jeżeli chodzi o ten specyfik to kupowałem go za 10zł i miałem 20 kapsułek,produkt nazywał sie Panaxan.Dawkowanie 1-3 kapsułek dziennie ale w moim wypadku to 3 to już było małe przedawkowanie.
Widziałem też na stronie Power-Zone witaminy plus żeńszeń za około 30 zł za 100 tabletek jedną dziennie.Sam zamierzam to kupić niedługo.

Co do ZMA to ja przyjmowałem z firmy Hi-tek czyli takie białe opakowania bodajże z niebieskimi napisami.Nawet dobry specyfik.Dobże działa na sen.I przed snem go głównie brałem.Do ZMA brałem jeszcze L-Glutamine.Efekt po miesięcznej kuracji jakiś 1cm w łapie czystego mięśnia.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cynk+B6+magnez
znalazlem.
Jakby ktos byl zainteresowany to moge podac jak bede mial czasu chwilke
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cynk+B6+magnez
Te witaminki to Maxivit, aktualnie najlepiej sprzedajace sie witaminy w hurtowni. Jest jeszcze sam zenszen z Naturell ok. 14 zl za 60 tab.

Co do ZMA byly jakies badania, ze dopiero dawka ponad 1 g wapnia moze znaczaco uposledzic wchlanianie magnezu.

Ogolnie bardzo lubie ten suplement i stosuje go w miare mozliwosci co jakis czas. Nie mozna po nim oczekiwac cudow jak to wypisuja niektorzy producenci na etykiecie, ale podstawowe zadanie spelnia w 100%. Sen i potencja extra :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024