Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening dla kobiet?

trening kobieta serie powtórzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

aga1306
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening dla kobiet?

Ogólnie ćwiczę od 2 lat, codziennie staram się biegać pójść na rower itp, do tego 2 razy w tygodniu teraz chodzę na siłownię (nie jestem osoba początkującą)

Zauważyłam, że niektórzy spędzają dużo więcej czasu przy jakimś urządzeniu niż ja, mam wrażenie,że coś robię nie tak

Stąd moje pytania:

1. Ile ćwiczeń powinno się wykonywać na jednym treningu nóg i pośladków u kobiet? (głównie robię nogi)
2. Ile serii i powtórzeń?
Zależy mi na uwidocznieniu mięśni, wiadomo większy, jędrny tyłek itp


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla kobiet?

Witaj

Co do Twoich pytań to ciężko mi to określić. Każdy organizm jest inny i potrzebuje całkiem innego trenowania. Podaj trening jaki do tej pory stosowałaś, może da się coś w nim zmienić. Z drugiej strony jeśli non stop widzisz jakiś progress to nic bym nie zmieniała. Ten Twój ''cel'' wymaga w pewnym sensie dobrej masy nóg i pośladków, musi być ładnie ukształtowany. Proponuje tutaj różnego rodzaju wznosy bioder, wypychanie hip-thrust też się przyda.. Polecam też martwy ciąg na prostych nogach lub sumo. 

Ćwiczeń nie za dużo, max 3-4. Co do serii i powtórzeń najlepiej chyba sprawdza się 3x8(3 serie po 8 powtórzeń), a potem 3-4 serie po 10-12 powtórzeń, 3-6 serii po 6-8 powtórzeń. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla kobiet?

Dlaczego trenujesz tylko nogi i pośladki skoro powinnaś trenować wszystkie główne grupy mięśniowe (nogi, plecy, klatkę, barki, ramiona, pośladki, brzuch) ?

Popełniasz podobny błąd jak faceci o których się mówi "bocian", z tą różnicą, że oni ćwiczą górne partie ciała, a nie ćwiczą nóg, a u Ciebie dół ciała jest zapewne dobrze rozwinięty, a góra ciała jest słabo rozwinięta.

Jeśli chcesz mieć piękną, wysportowaną sylwetkę, to ćwicz całe ciało.

 

Piszesz:

Zauważyłam, że niektórzy spędzają dużo więcej czasu przy jakimś urządzeniu niż ja, mam wrażenie,że coś robię nie tak

 

Wiele kobiet popełnia ten błąd, że wykonują aeroby o wysokiej objętości na maszynach kardio (o wysokiej objętości, czyli trwające długi czas, a mało intensywne) - niestety badania naukowe dowodzą, że podobne treningi mają niewielką skuteczność w pracy nad sylwetką.

O wiele lepsze są interwały jednak aby robić interwały na maszynach kardio trzeba najpierw na tych maszynach wypracować dobrą wydolność aerobową przez kilka - kilkanaście tygodni.

Krótko mówiąc jeśli ktoś nie jest w stanie jeździć na rowerze stacjonarnym przez 30 - 45 minut w takim tempie, żeby mieć tętno między 130, a 150, to jest za wcześnie na interwały.

 

Podobnie ma się sprawa z wykonywaniem nie wiadomo jak dużo serii przy treningu siłowym przez osoby początkujące - szczególnie w przypadku osób początkujących ważne jest to, żeby dać taką objętość i intensywność treningu siłowego, żeby stymulował on mięśnie do wzrostu, a jednocześnie dać na tyle rozsądną objętość i intensywność aby organizm nadążał z regeneracją i aby nie doszło do przetrenowania.

 

Kup sobie na allegro książkę "Atlas treningu siłowego", której autorem jest Frederic Delavier.

Do tego polecam Ci dwie części książki "Modelowanie sylwetki metodą Delaviera" (tom I oraz tom II), ponadto książkę "Modelowanie sylwetki - atlas ćwiczeń dla kobiet" autorstwa Delaviera i "Stretching - Ilustrowany przewodnik", której autorami są Frederic Delavier, Jean-Pierre Clemenceau  i Michael Gundill


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, kobieta, serie, powtórzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024