Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót na siłkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

mrKorgu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Powrót na siłkę

Siemanko! Po dosyć długiej przerwie liczącej jakieś półtorej roku, postanowiłem zabrać się wreszcie kolejny raz za trening. Nie uważam siebie za specjalnie dobrze zbudowanego, mimo chodzenia na siłownię przez kilka miesięcy. Właśnie, "chodzenia"... Przez cały ten czas raczej bardziej chodziłem, niż ćwiczyłem, dlatego nie mam efektów :) Nie przykładałem się należycie do ćwiczeń.

 

Pytanie do Was. Co robić przez pierwszy okres po tak długiej przerwie? Dodatkowo mam teraz motywację i chcę zrobić dobrą sylwetkę (masa+siła+rzeźba) do lata. Co jeść, jakie odżywki? To wszystko pozostaje wielką niewiadomą dla mnie, dlatego proszę Was o pomoc ;)

 

Moje "wymiary":

Wzrost: 187cm

Waga: 77kg

Wiek: 20 lat

 

Rok temu ułożyłem sobie plan. Gdybym wtedy zaczął... oh :P A oto on: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Dobry plan? W ogóle powinienem iść FBW? Jeśli tak to przez jaki czas? Jaka dieta na taką wagę, jakie suplementy (białko, etc)? Pomocy ;)


Użytkownik mrKorgu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Witaj

Dobrze, że przyznajesz się do tego, że szło nie tak jak miało iść z treningami.. To bardzo ważne, a nie jak milion innych trenujących, którzy popełniają ten sam błąd i mają pretensję do genetyki, że nie ma efektów :D

Po tak długiej przerwie, myślę, że nadal jakaś tam pamięć mięśniowa jest.. Zacznij na spokojnie od treningu FBW, możesz poczytać o tym u nas w postach podpiętych na forum w dziale Trening dla Początkujących. Przyda się. Ten trening co podałeś to nie. 

A co do diety to polecam pierw obliczyć zapotrzebowanie na kalorie i pierw ciągnąć na swoim zapotrzebowaniu, z czasem dodać lekko aeroby, potem manipulacja węglowodanami, jakiś low-carb, na końcu interwały. I to będzie dobra redukcja :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


mrKorgu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Witaj

Dobrze, że przyznajesz się do tego, że szło nie tak jak miało iść z treningami.. To bardzo ważne, a nie jak milion innych trenujących, którzy popełniają ten sam błąd i mają pretensję do genetyki, że nie ma efektów :D

Po tak długiej przerwie, myślę, że nadal jakaś tam pamięć mięśniowa jest.. Zacznij na spokojnie od treningu FBW, możesz poczytać o tym u nas w postach podpiętych na forum w dziale Trening dla Początkujących. Przyda się. Ten trening co podałeś to nie. 

A co do diety to polecam pierw obliczyć zapotrzebowanie na kalorie i pierw ciągnąć na swoim zapotrzebowaniu, z czasem dodać lekko aeroby, potem manipulacja węglowodanami, jakiś low-carb, na końcu interwały. I to będzie dobra redukcja :)

 

Dzięki za odpowiedź! Więc na spokojnie będę cisnął sobie FBW przez jakiś czas. Plan obczaję na forum, tak jak mówiłaś. Ale co do diety mam lekkie obawy. Dlaczego redukcja? :P No i co z białkiem, węglami, itd? Chodzi mi o typowe proszki (odżywki).


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Pisałeś, że masz motywację na rzeźbę/redukcję to pomyślałam, że to już będziesz redukować :D Ale jeśli nie, to spokojnie. Zostań na zerowym bilansie i ciśnij. Tego typu odżywki odstaw na ten czas, nie są potrzebne. Jak już to możesz witaminy i minerały suplementować. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


mrKorgu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Napisałem, że chcę cisnąć masę, siłę i rzeźbę :D :D :D Wiadomo, teraz max chcę iść w masę i siłę.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę
Rozumiem, coś źle musiałam zrozumieć. Wybacz, ale to chyba magia świąt :)
to wskakuj na dodatni bilans, nie ma na co czekać :D
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


mrKorgu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Co to jest ten dodatki bilans? :P


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na siłkę

Co to jest ten dodatki bilans? :P

No że jesteś na plusie w diecie, masz nadmiar kalorii. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024