Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa czy rzezba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Piotr1991
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa czy rzezba?
Witam. Trenuje od 6 miesiecy na mase i nie wiem czy juz przejsc na rzezbe czy robic dalej mase? Moj wiek to 26 lat, waga 87 kg,wzwrost 170cm, biceps 42cm. Zaczynalem od 72 kilogramow. Z gory dziekuje za wypowiedzi.

Użytkownik Piotr1991 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Piotr1991
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?
Dodaje fote

Załączone pliki


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?
Witaj
Dla mnie już redukcja. Ulany trochę już jesteś :D a jak samopoczucie? Jak wyniki siłowe?
  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Piotr1991
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?
Sila rosnie a samopoczucie coraz lepsze.
Chyba faktycznie jestem juz za gruby i zaczne od nowego roku redukcje
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?

Sila rosnie a samopoczucie coraz lepsze.
Chyba faktycznie jestem juz za gruby i zaczne od nowego roku redukcje


Wydaje mi się że to będzie dobry pomysł. Po malu od nowego roku, będziesz miał dużo czasu na redukowanie z głową a nie dieta 1000 kalorii, milion godzin cardio itp. Odpocznij przed święta i do dzieła. :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?

Jak dla mnie tylko redukcja - pamiętaj jednak o podstawach, czyli trening siłowy fbw 3x w tygodniu (co drugi dzień), ALBO jeśli split, to niech to będzie split 4 dniowy.

Wybierz albo 3x w tygodniu FBW, albo 4x w tygodniu SPLIT.

Do tego aeroby początkowo od 20 minut, a z czasem do 45 minut - aeroby masz robić w dni wolne od treningu siłowego lub jeśli to niemożliwe, to PO SIŁOWNI.

Pamiętaj aby aeroby wykonywać od 2 do 3 razy w tygodniu (początkowo 2 razy).

Z czasem jak już dojdziesz do aerobów 3x w tygodniu po 45 minut zamień aeroby na wykonywane 2x w tygodniu KONIECZNIE TYLKO W DNI BEZ SIŁOWNI interwały.

 

Aby ustalić zapotrzebowanie kaloryczne skorzystaj z tego:

 

http://www.fabrykasily.pl/bmr

 

Co do diety, to ma być redukcyjna, ale z LEKKOujemnym bilansem kalorycznym.

Czyli np. potrzebujesz 3000 kcal dla utrzymania wagi, a obcinasz 10%.

 

Jak to pisał Tadeusz Sowiński (jeden z najlepszych dietetyków w Polsce) na łamach portalu PoTreningu:

 

Dla większości odchudzających się osób optymalnym będzie takie tempo odchudzania, które zakłada utratę od 0,5 do 1% w skali tygodnia (mowa o zmianach w całkowitej masie ciała). Jest to dość szeroki przedział, więc należy podkreślić, że górny zakres jest optymalny dla osób o wyższym poziomie zatłuszczenia, a dolny – dla jednostek z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Dane w literaturze sugerują, że w przypadku sportowców z prawidłowym składem ciała korzystniej byłoby mieścić się w zakresie od 0,5 do 0,7% tygodniowo, a badania przeprowadzone na kulturystach pokazują, że tempo ubytku masy ciała sięgające 1% powoduje duże straty w muskulaturze.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

EhnatoX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy rzezba?

No redukcja wymaga już siły charakteru i dopiero od niej zaczyna się prawdziwa praca nad sobą. Życzę wytrwałości. 


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Blog faceta po 30-tce - Street Workout - Dieta - Opinie silawnas.pl




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024