Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Dawsoooon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mój trening, efekty, możesz sprawdzić i zobaczyć, czy wszystko robię ok.

Cześć.

Ćwiczę już 3 miesiąc ( 2 na siłowni, przez pierwszy miesiąc pompowałem w domu głównie klatke i tricka ). Odkąd wybrałem się na siłownie zacząłem brać białko w proszku oraz od 25 dni biorę kreatynę ( za 5 dni kończy mi się "cykl" i wtedy odkładam ją na miesiąc ).

Tak wygląda mój aktualny plan treningowy.

3 razy w tygodniu

1 dzień - klatka triceps barki

5 ćwiczeń po 4-5 serii po 6-10 powtórzeń na klatkę ( powtórzenia w zależności od ćwiczenia i ciężaru oczywiście )

3 ćwiczenia po 4-5 serii po 6-10 powtórzeń na barki i triceps

3 dzień - plecy biceps

5 ćwiczeń po 4-5 serii po 6-10 powtórzeń na plecy

3 ćwiczenia po 4-5 serii po 6-10 powtórzeń na biceps

5 dzień - nogi + brzuch

4 ćwiczenia na brzuch po 4 serie po 10 powtórzeń

6-7 ćwiczeń na nogi po 4 serie ok. 8 powtórzeń

Czy taka liczba treningów wystarczy?

W ciągu tych 3 miesięcy w wieku 15 lat przytyłem z 63,5kg na ok 70kg ( waha się między 68.5-72 ). Na początku rosłem w oczach, potrafiłem przytyć nawet kilogram w tydzień, ale od jakichś 3 tygodni nie widzę postępów ani na wadzę, ani siłowych i " rozmiarowych "

Czy wszystko robię w porządku? Czy to jest normalne i przejdzie? Coś powinienem zmienić? 

Pozdrawiam!

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój trening, efekty, możesz sprawdzić i zobaczyć, czy wszystko robię ok.

Witaj

Pierw sprawa z kreatyną itp. Pytam się po co wspomagasz się takimi rzeczami skoro ćwiczysz dopiero jakieś 3 miesiące? Nie lepiej byłoby z tym poczekać?

Taki schemat jak podałeś to mi nic nie mówi. Nie wiem jakie ćwiczenia są tu a jakie tu. Stosujesz progress albo w ciężarach albo w powtórzeniach?


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój trening, efekty, możesz sprawdzić i zobaczyć, czy wszystko robię ok.

Dokładnie tak, z kreatyny powinieneś skorzystać najlepiej po conajmniej pół roku treningów, a teraz jak używasz kreatyny od miesiąca, to radzę zrobić Ci conajmniej 2 - 3 miesiące przerwy (im dłuższa przerwa od kreatyny i odżywek ją zawierających tym lepiej, wiąże się to z wysyceniem mięśni kreatyną).

 

Poza tym kreatynę najlepiej jest stosować nie na początku przygody z siłownią tylko dopiero wówczas jak złapie nas siłowy lub masowy zastój.

 

Podaj nam tutaj swój pełny trening (jakie ćwiczenia, ile serii, ile powtórzeń), podaj kaloryczność diety oraz rozkład makroskładników.

Tylko wtedy ktoś będzie Ci mógł kompleksowo pomóc.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Dawsoooon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój trening, efekty, możesz sprawdzić i zobaczyć, czy wszystko robię ok.

Dokładnie tak, z kreatyny powinieneś skorzystać najlepiej po conajmniej pół roku treningów, a teraz jak używasz kreatyny od miesiąca, to radzę zrobić Ci conajmniej 2 - 3 miesiące przerwy (im dłuższa przerwa od kreatyny i odżywek ją zawierających tym lepiej, wiąże się to z wysyceniem mięśni kreatyną).

 

Poza tym kreatynę najlepiej jest stosować nie na początku przygody z siłownią tylko dopiero wówczas jak złapie nas siłowy lub masowy zastój.

 

Podaj nam tutaj swój pełny trening (jakie ćwiczenia, ile serii, ile powtórzeń), podaj kaloryczność diety oraz rozkład makroskładników.

Tylko wtedy ktoś będzie Ci mógł kompleksowo pomóc.

Miałem właśnie zamiar po tym " cyklu " odstąpić od kreatyny, ponieważ nie widzę jakichś efektów po tym, a to pewnie dobrze na moje zdrowie nie wpływa.

Ćwiczenia no to podam ten dzień "1" :

4x8 wyciskanie na ławeczce płaskiej ( staram się co jakieś 3 treningi klatki podnosić ciężar o uznajmy 2,5kg, aktualnie w serii biorę 45kg )

4x8 rozpiętki

i dwa ćwiczenia po 4 serie też 8 ćwiczeń na maszynach, nie wiem jak one się nazywają, takie przyciąganie do klatki z prawie wyprostowanymi rękami oraz wypychanie do góry ( tutaj też biorą udział barki ) - mam też kilka innych ćwiczeń np. deepy, które stosuje na przemian z tymi na maszynach, żeby " urozmaicić trening "

Triceps Prostowanie ramion na wyciągu w pozycji stojącej  4x8

uginanie ramion z oparciem dłoni na ławeczce 4x8

wyciskanie sztangi zza karku 4x8

Barki

unoszenie gryfu na prostych ramionach 4x8

unoszenie sztangielek na boki 4x8

wyciskanie sztangielek nad głowę 4x8

@

aniajlover stosuje progres w ciężarach oraz w ćwiczeniach związanych z własną masą ciała np. podciąganie na drążku staram się zwiększać liczebność podciągnięć.
  • 0

Dawsoooon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój trening, efekty, możesz sprawdzić i zobaczyć, czy wszystko robię ok.

A co do diety, to nie trzymam żadnej jako tako, po prostu ograniczyłem słodycze, jem więcej, głównie mięsa, owoców, warzyw, makaronów, ryżu.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, efekty, nowicjusz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024