Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja tkanki czy budowa mięśni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

seVen959
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja tkanki czy budowa mięśni?
Witam wszystkich chodzę już na siłownie kilka miesięcy ale tak naprawde regularnie od dwóch, problem polega na tym że mam wrażenie że stoję w miejscu no może nie do końca jeśli wierzyć urządzeniom do pomiaru wagi ponieważ straciłem 3 % tkanki tłuszczowej, w masie ciała sie o wiele nie zmieniło, stracilem 2kg. Co do wyglądu wiele się również nie zmieniło brzuch jest taki jaki był, zauważyłem że mięśnie na barkach i rękach bardziej są widoczne ale nie znacznie, za to myślę że te 2kg poszło z samych nóg lub mam takie wrażenie. Co do posiłków, jem regularnie praktycznie o tych samych godzinach w odstepie średnio 2.5 h nie są to jakieś ogromne porcje tylko takie że poprostu czuje się pojedzony staram się jeść zdrowo rano często ryby z puszki(opłukane z olejów czy sosów jeżeli takie są) czy ciemne pieczywo z sałatą i warzywami lub sam twaróg(powiedzmy że jest to 1 posiłek) 2 Posiłek jest bardzo podobny.Pora obiadowa to często kurczak + ryż czy jakaś kasza lub inne mięso, makarony z warzywami + jakis owoc do tego (nie zawsze) kolejny posiłek jest praktycznie taki sam co 3 ( dziewczyna zawsze więcej ugotuje :) ) Kolacja różnie czasami wypije tylko kefir czy zjem twaróg lub rybe lub nie jem wcale. Z cukru zrezygnowałem spożywam go tylko tyle ile jest w posiłkach. Co do treningów to tak jak kiedyś znajomi mi powiedzieli tak mi zostało czyli:
 
Dzień 1.
 
Klatka + triceps - zawsze wszystko ćwiczyłem po 3 serie 15 powtórzeń potem 12 potem 8 (czemu tak? Sam nie wiem ktoś mi tak kiedyś podpowiedział i tak zostało)
+ do tego biegałem 20-30 min z początku równym tempem bez większych efektów ale teraz robie interwały można powiedzieć że od miesiąca( czytałem że interwały są lepsze)
 
Dzień 2.
 
Plecy + biceps + interwały na koniec (20-30min)
 
Dzień 3.
 
Barki + nogi + oczywiście interwały
 
Dzień 4.
 
Nie zawsze ale zdarza się że przychodzę na siłownie tylko pobiegać
 
Po tych 4 dniach raczej mam 2 dni odpoczynku i znowu tak samo w kółko
 
Suplementy: Od miesiąca używam tylko aminokwasy Bcaa(czytałem że są pomocne w budowaniu mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej) nie mam pojęcia czy powinienem używać jakiekolwiek suplementy czy też nie, dlatego pisze tutaj może wy mi coś doradzicie
 
O mnie: 
Mam 24 lata wzrost 180cm waga 82kg procent tłuszczu na poziome 13.4%
 
Nie mam pojęcia co muszę zmienić, co robię źle, co dodać, z czego zrezygnować żeby zrzucić brzuch i wyrobić ładne mięśnie mam nadzieje że uzyskam pomoc od was :)
 
Dodam jeszcze zdjęcie do łatwiejszej oceny 
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   47,68 KB   1 Ilość pobrań

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki czy budowa mięśni?

Witaj

Jeśli wiesz, by redukować trzeba być na ujemnym bilansie.. Ty na takim jesteś? jeśli nie, to musisz obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i utnij na początek 50/100 kalorii i zobacz. Dieta właściwe też nie wygląda ok, ale ujdzie. 

Co do planu treningowego, rób więcej serii, daj na wielostawowe ćwiczenia 5-6serii (max 10 powtórzeń) a na te małe max 4serie. Jeśli nie widzisz efektów interwałów spróbuj jeździć na rowerze po treningu 30 minut. 4dni ćwiczeń może być za dużo, rozłóż to na 3-1-3 czyli 3dni ćwiczyć, 1 wolny,3dni ćwiczsz itd. 

Suplementy sobie daruj na ten czas ;)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki czy budowa mięśni?

Witam na forum..
Myślę, że śmiało możesz zgubić parę kilogramów. 
Zmniejsz kaloryczność posiłków i zostań przy treningu siłowym. 
Powodzenia. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

seVen959
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki czy budowa mięśni?

Dziękuje za rady, zrobię tak jak radzicie zobaczymy co się zmieni.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja tkanki czy budowa mięśni?

Nie zostaje nic innego jak życzyć powodzenia !
Trzymamy kciuki ;) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024