Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrz Świata uczył samoobrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Jersey, teraz to ja chyba Ciebie nie rozumiem ;)
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
A i traumy nie mam zadnej - wszak nikomu nic się nie stało...;)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

jersey
przecież odejście z Fudokanu to dość świeża sparawa, poza tym ludzie przywiązują sie do swoich pasów...


Ja tam "przywiązuję" pas do siebie ;)

Ale tak nawiasem mówiąc... Znów pieprzycie farmazony - i Ci za, i Ci przeciw - kolejne, z dupy dywagacje.
Zachowujecie się jak typowe "polaczki" - z góry przepraszam za określenie. Każdy z Nas, ma swój sposób na życie, który wydaje mu się jedynie słuszny. Każdy przejaw inicjatywy (czyjejś) jest z założenia piętnowany. Osobiście, w nosie głęboko mam, czy to aktor, czy aktorzyna, nie znam jego umiejętności, tak jak i pobudek, którymi się kierował biorąc udział - prowadząc takie "seminarium", choć pewnie chodziło o to, o co zwykle chodzi... Rozumiem że jesteśmy inni? Nie jesteśmy! I mistrzowie z Okinawy, czy Japonii też nie byli :) Znów zaczyna się dyskusja, o wyższości świąt bożego narodzenia, nad wielkiej nocy - nie macie już przypadkiem dość? Wszyscy doskonale wiemy, że nikt niczego nie nauczy się w jeden dzień, ale wiemy też - wielu z Nas zna to z autopsji - że taki jeden dzień, potrafi zmienić całe życie - potrafi zaszczepić pasję - to już się nie liczy? Wydawało mi się, że My, ludzie Sztuk Walki, potrafimy patrzeć nieco szerzej i z większym zrozumieniem... Mylę się? A prawda jest taka, że pieprzymy głupoty tylko i wyłącznie z zawiści - że to nie My, tylko ktoś - nie oszukujmy się...
Prawda jest też taka: karate - "karatem", a siekiera - siekierą! Łokcia nie poliżesz, buta nie zjesz - bo i z Herkulesa dupa, kiedy wokół, wrogów kupa, czego wczoraj sam doświadczyłem ;) I wiecie co? Osobiście nie mam bólu, że kogoś nie stłukłem - natomiast wyszedłem bez większego szwanku - czy dla mnie i mojej Rodziny nie to właśnie powinno być najważniejsze? Nie zapomnieliśmy po drodze o czymś, Drodzy Karate Mistrze?

Pozdrawiam.


Podpisuje się pod tym obiema rączkami - nic dodać nic ująć ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Czy, jeżeli sam przeprowadzę taki jednodniowy "kurs samoobrony" to będę nosicielem idei czy szarlatanem? Czy w zajęciach powinna uczestniczyć osoba "znana"? Czy ilość przejdzie w jakość?
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Zastanawiałem się nad tym, co napisałeś teraz, Jersey... Przez chwilę nie mogłem znaleźć odowiedzi - ale wróciłem do swojego własnego posta i znalazłem... Ty tez jeszcze raz go przeczytaj, moze wolniej, moze wyłącz muzykę - nie wiem - znajdź jakiś sposób, zeby się bardziej skupić ;-) Z drugiej strony - tyle "lasek" (wybaczcie kolezanki), zgromadzić na jednym treningu..? Moze tu Cię boli, bo uwierz, drogi Jersey - nie rozumiem Twojej chęci drązenia tego tematu...;)

Pozdrawiam

P.S. - i uwierz - Twoje Wado nie jest dla mnie "wadom"...;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Mam swoje zdanie ale może się mylę? Pod wpływem twojego postu mam wątpliwości i szukam argumentów "za", bo może ma to sens? Po co zawsze iść pod wiatr...? :lol:

P.S."Oyama". Eee zwykła dziura.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
A moze ktoś jednak chciał dobrze? Poparł się znanym nazwiskiem - problem byłby, gdyby był to tylko serialowy kit - jednak chłop coś robi, a ze ma taki zawód i w związku z tym jest znany - to jakaś wada? Jednak nie wiem, nie byłem - nie potrafię ocenić jego umiejętności.
Dlaczego nie pochylisz się w zadumie, nad tymi wszystkimi dziewuchami, które pobiegły tam tylko po to, by "se dotknąć" znanego chłopa i mieć sweet focie na NK, czy innego FB?
Część zapłaciła za swoją głupotę, części moze się spodobało, i moze coś z nich kiedyś będzie - ale czy ktoś je zmuszał?
Uchi-deshi tez nie trenowali za darmo - sprzątali, prali, gotowali, podawali do stołu...

P.S. - Tośmy pozartowali, a co do "Jamów", to miałem zaszczyt podziwiać Obu - Jednego w 93', w Katowicach, a przed Drugim złozyć egzamin...;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

Zastanawiałem się nad tym, co napisałeś teraz, Jersey... Przez chwilę nie mogłem znaleźć odowiedzi - ale wróciłem do swojego własnego posta i znalazłem... Ty tez jeszcze raz go przeczytaj, moze wolniej, moze wyłącz muzykę - nie wiem - znajdź jakiś sposób, zeby się bardziej skupić ;-) Z drugiej strony - tyle "lasek" (wybaczcie kolezanki), zgromadzić na jednym treningu..? Moze tu Cię boli, bo uwierz, drogi Jersey - nie rozumiem Twojej chęci drązenia tego tematu...;)

Pozdrawiam

P.S. - i uwierz - Twoje Wado nie jest dla mnie "wadom"...;)


Przyciagnac tyle ludzi na event to jest sukces i to zazwyczaj innych boli.
Zestaw "znany aktor i mistrz swiata" zrobily PR taki ze media sie w to wlaczyly i poszlo. Super pomysl, ktory na dodatek wypalil. Nie chodzilo w calej akcji, zeby "wychowac mistrza Swiata", nauczyc skutecznej samoobrony czy jeszcze na dodatek zbawic swiat. Laski przyszly i podejrzewam dostaly to czego oczekiwaly. Tylko klaskac.
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

. Super pomysl, ktory na dodatek wypalil. Nie chodzilo w calej akcji, zeby ... nauczyc skutecznej samoobrony .... Laski przyszly i podejrzewam dostaly to czego oczekiwaly. Tylko klaskac.


Klaskać czemu? Super pomysł na co? Sądzę, że spora część tych naiwnych lasek poszła tam po to, by się nauczyć skutecznej samoobrony. Ty, sensei, piszesz, że nie o to chodziło, i jeszcze chcesz temu klaskać. Promocja uber alles?

Tak Wam brakuje lasek na tych Waszych treningach? :) :roll:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

. Super pomysl, ktory na dodatek wypalil. Nie chodzilo w calej akcji, zeby ... nauczyc skutecznej samoobrony .... Laski przyszly i podejrzewam dostaly to czego oczekiwaly. Tylko klaskac.


Klaskać czemu? Super pomysł na co? Sądzę, że spora część tych naiwnych lasek poszła tam po to, by się nauczyć skutecznej samoobrony. Ty piszesz, że nie o to chodziło, i jeszcze chcesz temu klaskać. Promocja uber alles?

Tak Wam brakuje lasek na tych Waszych treningach? :) :roll:


zrob jakas impreze, jakakolwiek na ktora "z bomby" przyjdzie nowych 200 osob i aktywnie bedzie bralo w niej udzial to sie dowiesz czemu klaskac.
Jak czytam o karateckich "elitarnych" imprezach robionych w jakims "Zalesiu Gornym", gdzie "udzial jest bezplatny", na ktore zwykle przybywa ok.6 osob, to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.
Mnie sukces chlopakow od samoobrony nie boli i potrafie go docenic i szukanie dziury w calym nie jest moja mocna strona. Na moje pierwsze zrobione w Szwajcarii seminarium dla biegaczy przyszlo i zaplacilo 6 osob. Na te osoby moge liczyc jak bede wstyczniu robil kolejny event, bo to co ludzie dostali, to potrafili docenic.
Fajnie byloby miec ich 200, rowniez z komercyjnego punktu widzenia.
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Czyli potwierdzasz bez cienia żenady, że liczy się tylko to, że zrobili głośny i udany spęd, używając skutecznego PR.
Co więcej, podobnie jak Twój kolega, sensei z Rzeszowa, kategorycznie twierdzisz, że każdy kto wyraża zastrzeżenia wobec jakości i zastosowań tego, co tym 200 laskom było wciskane, po prostu zazdrości udanej imprezy, dzięki której Grubski mógł wypromować swój klub. :| Bo przecież tu nie chodziło o skuteczną samoobronę, co sam napisałeś.

:nie:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

Czyli potwierdzasz bez cienia żenady, że liczy się tylko to, że zrobili głośny i udany spęd, używając skutecznego PR.
Co więcej, podobnie jak Twój kolega, sensei z Rzeszowa, kategorycznie twierdzisz, że każdy kto wyraża zastrzeżenia wobec jakości i zastosowań tego, co tym 200 laskom było wciskane, po prostu zazdrości udanej imprezy, dzięki której Grubski mógł wypromować swój klub. :| Bo przecież tu nie chodziło o skuteczną samoobronę, co sam napisałeś.

:nie:


masz swoja opinie i chwala za to. Nie uwazam, ze w ciagu jednej sesji 2 ludzi moze skutecznie czegokolwiek nauczyc od zera 200 osobowa grupe. To bylaby naiwnosc. Tutaj wyniki beda niezalezne od kwalifikacji prowadzacych.
Jesli z tych 200 osob statystyczny udzial w kontynuacji szkolenia bedzie na poziomie 3-5 procent to masz kilka do kilkunastu osob wiecej w klubie. Nie uwazam ze impreza ktora zrobil Grubski byla bez sensu. Nie mam jednak zamiaru brac przykladu z tego co zrobil. Bedac trenerem realizuje sie w innych obszarach.
Moj zespol przygotowuje kandydata do ukonczenia 7 maratonow na 7 kontynentach. To jest dla mnie trenerskie wyzwanie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Wyborowa Sensei, napisał dokładnie to, co chciałem przekazać w kilku wcześniejszych postach - być moze nieudolnie, a być moze czytane były ze średnim zrozumieniem... Ja jedynie dodałem między wierszami: "co Nas to k....a obchodzi...?"

P.S. - Alexia, nie jesteśmy z Wyborową Sensei, kolegami - mnie schlebiasz, ale Wyborowej..?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

Wyborowa Sensei, napisał dokładnie to, co chciałem przekazać w kilku wcześniejszych postach - być moze nieudolnie, a być moze czytane były ze średnim zrozumieniem... Ja jedynie dodałem między wierszami: "co Nas to k....a obchodzi...?"

P.S. - Alexia, nie jesteśmy z Wyborową Sensei, kolegami - mnie schlebiasz, ale Wyborowej..?


Niech Alexia sie pochwali jakie imprezy zrobila w ciagu swojej kariery, wtedy dostanie kredyt na krytyke innych.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Wychodza polskie kompleksy.... zamiast sie cieszyc ze ktos cos duzego zorganizowal z czego tak naprawde kazde sekcje SW mozga miec korzysc to zazdroscimy ze komus sie cos udalo.

Niewazne ze mi jest dobrze ... najgorsze ze sasiadowi jest lepiej ... :cool:

stykam sie z tym od lat ...jak zorganizuje wewnetrzne seminarium gdzie mam kilkukrotnie wieksza ilosc osob niz znajomi na swoim seminarium "miedzynarodowym" to tylko widze jak im gula z nerwow skacze :)
I dobrze niech im skacze jak nie potrafia sie cwiczeniem zajac aby mieli wiecej chetnych na seminaria czy do cwiczenia ...
Nie macie wiecej problemow tylko komus do garnka zagladac ...moze czas troche pocwiczyc ?

A co pismaki pisza i wjaki sposob to przedstawiaja to juz inna sprawa aby artykul sie sprzedal musi byc podkolorowany a czesto sami organizatorzy nie maja na to wplywu
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
Panowie mistrzowie zacni :)
My się chyba nie rozumiemy - Wy piszecie z perspektywy organizatorów, a ja odbiorcy. Dlatego nie potrzebuję na nic kredytu, Senseiu Wyborowa :roll: I moja krytyka nie wynika z faktu, że ktos narobił wokół siebie szumu, a mnie się to nie udało, tylko z faktu że ogólnie jestem przeciwniczką tego typu kilkunastogodzinnych kursów samoobrony dla kobiet - niezależnie czy prowadzi je policja, straż miejska, znany aktor, czy mistrz karate tradycyjnego.
Zbyt wiele znam przypadków naiwnych panienek, które łażą po ulicach przekonane że są teraz śmiertelnie niebezpieczne - bo mistrz z czarnym paskiem dał certyfikat, a pismak napisał wazeliniarski artykuł w stylu "zabójcze ślicznotki" :roll:
Tyle mnie w tej dyskusji. Nie spinajcie się, nie wypada Wam ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
I co najdziwniejsze osobami nawołującymi do posypania syfu pudrem są najwięksi przeciwnicy wciskania kitu masom:
Martius vs PZJJ
Wyborowa vs crossfit
Existen którego pytałem w postach o inną "rozdmuchaną" do gigantycznych rozmiarów imprezę w Bydgoszczy :cool: :)

dlatego sam nie wiem już co o tym myśleć.
Chyba tak trzeba, byle interes się jakoś kręcił...
Najdziwniejsze jest to, że takich imprez pseudo... nie potrzebują instruktorzy MT i bjj w regionie, młodzież wali drzwiami i oknami. O co tu chodzi? Dobry towar sam się reklamuje? Praca nad JAKOŚCIĄ sama przynosi efekty (i profity)?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

I co najdziwniejsze osobami nawołującymi do posypania syfu pudrem są najwięksi przeciwnicy wciskania kitu masom:
Martius vs PZJJ


Tu sie mylisz - przeciwnik tylko postepowania kilku zakompleksionych osob w naczalstwie tej organizacji :cool:
PZPN to pikus :)

Co to tematu.

1. Czy ktos byl na tej imprezie czy tylko powtarza to co ktos napisal w jakiejs gazecie itp ?

2. Czy ktos slyszal jak osoby prowadzace wciskaja kit i wmawiaja ze po takim szkoleniu cokolwiek sie tam naucza osoby konkretnego czy znowu tylko przypuszczenia ?

Nikt rozsadny nie wierzy w takie rzeczy ze po jednym seminarium nauczy sie walczyc/bronic czy cos tam jeszcze tak jak nie wierzy ze wystarczy polknac pastylke aby nauczyc sie np calej fizyki z kilku lat na egzamin czy tez kupic masc aby rozmasowac sciegna, miesnie i w ciagu jednego dnai zrobic szpagat.

Jesli ktos jest na tyle kretynem zeby w takie rzeczy wierzyc nie zaluje takich ludzi ...

Masowe imprezy maja inny cel niz szkoleniowy - maja uswiadomic ze przy odpowiednim pozniejszym treningu mozna cos wiecej osiagnac niz tylko zawiazujace sie sadelko przed telewizorem.

Dzieki takim imprezom kazdy moze sprobowac i zachecic sie do ruchu - nawet jesli nigdy nie pozostanie jakims specjalista moze przynajmniej troche sie porusza.

Co innego jak prowadzacy przekonuje ze po takim seminarum bedziemy niezwyciezeni to powinno byc podciagniete pod czyn karalny nawet jesli jakiegos kretyna przekona (kretyn w koncu tez czlowiek ;) ) ... ale tego sie tu nie doczytalem ... chyba ze cos przeoczylem

no i gdzie jest ten syf ktory niby mamy pudrem posypywac .... ktos tam byl czy tylko przeczytal jakies wypociny ?

to ze karateka uczyl samoobrony ?- to moze kazdy niezaleznei od stylu i czy cokolwiek cwiczyl czy tylko ze sie zna- nie musi byc expertem combatu czy innego koszernego wymyslu ktore na rynku cywilnym specjalnie powstaly dla trzepania kasy.

ludzie chca krotkie kursy samoobrony czy szkolenia jednodniowe i co mamy ich nie robic ? ... wazne jest zeby ludziom nie mowicz ze po tym szkoleniu beda niezwyciezeni. Na to co wypisza gazety i tak nie mamy wplywu. Jesli z takiej grupy 200 osob na seminarium bedzie pozniej cwiczyla cyklicznie chociaz jedna to i tak lepiej niz by miala siedziec przed telewizorem.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony

ludzie chca krotkie kursy samoobrony czy szkolenia jednodniowe i co mamy ich nie robic ?

-no właśnie chyba tak

cykl bezpłatnych seminariów "Obroń Się Sama"

chyba tego nie doczytałeś? Jaki jest tytuł?

Jesli ktos jest na tyle kretynem zeby w takie rzeczy wierzyc nie zaluje takich ludzi ...

-szkoda bo oni zaufali reklamie i ich opinia pójdzie dalej,i dotknie pośrednio też Ciebie.

Nikt rozsadny nie wierzy w takie rzeczy

-rozsądek nie ma nic z tym wspólnego, oni nie są zorientowani w temacie a reklama użyła nieprawdziwych argumentów
(mistrz świata czego? samoobrony? obroń się sama? seminarium pod auspicjami Uniwersytetu? )
i najważniejsze "rozdanie certyfikatów". Pytam się do czego? Po jednym dniu.

Dlaczego Grubski nie zrobił np: "Pokaz samoobrony w wykonaniu znanego aktora", "Spotkanie informacyjne (seminarium) o karate...z udziałem znanego aktora...", "Robert Moskwa show" lub "Pokazowy trening karate i metody uzyskania skutecznych umiejętności samoobrony w wykonaniu...", "Moja droga do tytułu mistrza świata w..., jako sparingpartner znany aktor..."???
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrz Świata uczył samoobrony
PS.
jeszcze tylko jedno zastanowcie sie co by bylo lepsze.
a) Nie robic takich imprez i zeby osoby sie nie mogly nawet zapoznac z tym co moga wyniesc z zajec cyklicznych tylko siedzialy w domu prze "M jak milosc" - z Robertem Moskwa ;)

czy tez:

B) pojsc na takie szkolenie chociazby dla autografu a moze sie wciagna i zaczna cwiczyc i nie beda mialy czasu ogladac Moskwy w "M jak milosc" ;)


takie seminaria to tak pokazowa przekrojowka kobieta sie troche spoci moze zlamie paznokiec ale przynajmniej wie czy potem isc na stale zajecia czy tez kupic gaz bo zapach potu ja odrzuca ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024