Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągle tyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Ciągle tyje

Cześć, borykam się z takim problemem, że nie wiadomo dla mnie z jakich przyczyn non stop tyje. Moja waga miesiąc temu wynosiła 48, dzisiaj weszłam jest 51kg  :hope: Eh.. Ogółem może coś o sobie napiszę. Jestem kobietą, ćwiczę siłowo, wykonuje te interwały czy tabatę więc jestem aktywna. Jestem na paleo. Ogólnie tycie zaczęło się jakiś miesiąc temu, kiedy odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czy to może być przyczyna tych leków? Jeśli tak to kiedy skończy się to moje tycie?! 
Druga sprawa redukuje wagę i myślałam też nad tym, że spalam fat a na ten koszt rosną mięśnie a jak wiadomo mięsień jest cięższy niż fat i dlatego tyje.. Ale  sama nie wiem. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


isnothing
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Powiem na przykładzie mojej dziewczyny - zawsze po odstawieniu tabletek przybierała kilka kilogramów (3-5kg). Lekarz twierdził, że jest to związane z gospodarką hormonalną. Może u Ciebie jest podobnie?


Użytkownik isnothing edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje
Mam nadzieję.. Ale boję się właśnie ile ja przybiore i czy da się to potem zrzucić..
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


isnothing
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Myślę, ze maks 5kg Ci przybędzie, które wróci do normy w niedługim czasie (o ile to problem z tabletkami).

Porozmawiaj z swoim lekarzem na początek. Jeśli nie potwierdzi mojego i Twojego przypuszczenia ,to wtedy zaczniemy szukać innej przyczyny.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Okej dzięki za pomoc. Co do wagi dzisiaj też z ciekowości weszłam na wagę by  zobaczeć jak z wagą-ostatnio dołożyłam właśnie tabatę oraz mniej jem bo myślałam, że to przez to, że dużo jem a mało ćwiczę :D Ale jednak nie. Waga dzisiaj wyniosła już 51,15.. A pomiary też lecą do góry 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Zrób sobie może analizę składu ciała ? Może przybierasz masę mięśniową, a nie tłuszcz?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Należy pamiętać, że wszelkie próbu analizy składu ciała za pomocą metody BIA są niezbyt miarodajne i to nawet jeśli są dokonywane za pomocą urządzenia wartego ponad 50 tys. zł.

 

Jedyne miarodajne metody pomiaru tkanki tłuszczowej to:

 

- centymetr krawiecki

- metoda DXA/DEXA

- metoda ważenia hydrostatycznego

- metoda pomiaru fałdomierzem poprzez dokonywanie pomiaru w kilku miejscach ciała

 

Co do wzrostu wagi - może on być spowodowany tym, że po odstawieniu tabletek anty gromadzi Ci się woda w organiźmie z powodu wahań poziomu hormonów.

Inna sprawa - może nastąpił wzrost masy mięśniowej.

 

Moja rada - wylicz sobie całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględniające ilość oraz intensywność Twojej aktywności fizycznej w ciągu tygodnia i następnie odejmij od niego 150 - 200 kcal - najlepiej z węglowodanów, nie obcinaj kalorii z białka.

Do tego nadal prowadź treningi siłowe ok. 3 razy w tygodniu i rób od 2 do 3 razy w tygodniu niezbyt długie treningi aerobowe (20 - 40 minut).

Treningi siłowe rób co drugi dzień, a treningi aerobowe albo PO TRENINGU SIŁOWYM (gorsza opcja), albo w dni bez treningu siłowego (lepsza opcja).

Od 1 do 2 dni w tygodniu zostaw na całkowity odpoczynek (dozwolone jedynie krótkie i niezbyt forsowne spacery).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Hmm no właśnie co do pomiarów to też lecą w górę.. I to trochę dziwne bo nie wydaje mi się,żebym cokolwiek przybrała jeśli chodzi o masę mięśniową :D 
No jem tyle ile wynosi moje zapotrzebowanie kaloryczne. Wszystko jest uwzględnione i trzymam tego od roku.. A właśnie schody się pojawiły(ze wzrostem wagi i obwodami) wtedy, kiedy przestałam brać te antykoncepcyjne prochy-było to miesiąc temu.. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Jak tak czytam te wypowiedzi to moim zdaniem przyczyna leży po stronie odstawienia wspomnianej już antykoncepcji. Większość kobiet boryka się z tym problemem, że wyeliminowanie tabletek powoduje przywołany przez Rycha efekt gromadzenia się wody podskórnej. Polecam wdrożyć do diety pokrzywę lub inne preparaty zaliczane do grona diuretyków. Pozwolą sprawdzić czy problem jest spowodowany przez opisane efekt braku antykoncepcji.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje
Hmm no dzięki kolego. To znaczy, że pokrzywa jakoś przyspiesza ten proces przywrócenia okresu czy jak..?
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Hmm no dzięki kolego. To znaczy, że pokrzywa jakoś przyspiesza ten proces przywrócenia okresu czy jak..?

Chodziło mi raczej o wzrost diurezy tj. skutecznego usuwania nadmiernej ilości wody podskórnej, która może powodować większą masę ciała.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

Rozumiem, dzięki za pomoc:)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągle tyje

W razie kolejnych pytań pisz tutaj bądź załóż nowy wątek. Pamiętaj by wcześniej sprawdzić czy takowy temat nie istnieje już na forum aby nie dublować ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024