Skocz do zawartości


Zdjęcie

Azart - w ślady Zyzz'a

zyzz ektomorf początek suplementy dieta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Potasu nie suplementuj. Raz w tabletkach bez recepty są śladowe ilości. Dwa testosteron powoduje retencje potasu w organizmie, Trzy jedząc tabletki na receptę bez potrzeby z solidną dawką potasu można nawet umrzeć tymbardziej na testosteronie. Potas bardzo łatwo przedawkować to nie wit C czy magnez.

Ciśnienie mierzyłeś?

 

Równiedobrze to może być oznaka jakiejś nerwicy, co wbrew pozorom zadkie nie jest.


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Potasu nie suplementuj. Raz w tabletkach bez recepty są śladowe ilości. Dwa testosteron powoduje retencje potasu w organizmie, Trzy jedząc tabletki na receptę bez potrzeby z solidną dawką potasu można nawet umrzeć tymbardziej na testosteronie. Potas bardzo łatwo przedawkować to nie wit C czy magnez.

Ciśnienie mierzyłeś?

 

Równiedobrze to może być oznaka jakiejś nerwicy, co wbrew pozorom zadkie nie jest.

Wiec tak:

Byłem u kardiologa, przebadał mi serducho wzdłuż i wszerz. Nie ma żadnej wady serca, nic a nic. Wszystkie badania tam, echo serca, usg, ekg, ciśnienie. To wszystko jest tak jak powinno, serducho mam zdrowe. Kazał mi zmierzyć sobie: potas, morfologia krwi, TSH (cokolwiek to znaczy).

Zrobię to jutro, i z tym wszystkim idę do mojego lekarza rodzinnego, z tym co dostałem u niego oraz z wynikami tego potasu itp. I powiem jej co chcę robić, żeby powiedziała coś od siebie + on dał mi namiar na dobrego endokrynologa (lekarz od sterydów) i mówi, że jeżeli już chcę się za to brać to pod jego okiem, żebym sam się w to nie bawił.

PS: on twierdzi, że to nie od siłowni, nie od sterydów, ogólnie nie od wysiłku, po prostu jest od pewnego czasu ten problem i na razie ciężko mu stwierdzić co to jest.

 

Jeżeli ktoś jest ciekaw kartki od tego kardiologa proszę pisać, wrzucę zdjęcie.

 

Także jutro badanka, umawiam się z Panią doktor i zobaczymy co dalej, nie mam zamiaru odpuścić, za daleko zaszło żebym odpuszczał bez walki.

Pozdro!  :nuke:  :weight_lift:


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

W tak krótkim czasie koksy nie powinny mieć większego wpływu na wyniki bdań.

TSH jest to badanie tarczycy.

Endokrynolog tj lekarz nie tyle co od sterydów tylko ogólnie od hormonów.

Dobrą masz postawę mówiąc lekarzowi o wszystkim, większość tego się boi mimo iż przecież jest coś takiego jak "tajemnica lekarska" ;)

Jak pisałem musisz mieć wszystko w normie, po tym czasie test jest w małym stężeniu we krwi więc i niemożliwe by po pierwszym szocie coś zaczęło się dziać. Bardziej to na jakąś nerwice wskazuje. Jeśli jeszce o serducho się boisz poproś o badanie Holtera (czy jakoś tak). Zapisuje pracę serca przez całą dobę.


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

W tak krótkim czasie koksy nie powinny mieć większego wpływu na wyniki bdań.

TSH jest to badanie tarczycy.

Endokrynolog tj lekarz nie tyle co od sterydów tylko ogólnie od hormonów.

Dobrą masz postawę mówiąc lekarzowi o wszystkim, większość tego się boi mimo iż przecież jest coś takiego jak "tajemnica lekarska" ;)

Jak pisałem musisz mieć wszystko w normie, po tym czasie test jest w małym stężeniu we krwi więc i niemożliwe by po pierwszym szocie coś zaczęło się dziać. Bardziej to na jakąś nerwice wskazuje. Jeśli jeszce o serducho się boisz poproś o badanie Holtera (czy jakoś tak). Zapisuje pracę serca przez całą dobęWie

Wiesz, trochę wahałem się z tym czy mu powiedzieć o tym zastrzyku ale w pewnym momencie po prostu powiedziałem nie myśląc co będzie, i jakoś tak wyszło :) Nie mam zamiaru się kryć z tym bo w końcu jest to dla mnie ważne i no rozumiesz ;) 

A z tą nerwicą w sumie sam już nie wiem.. Ciągle o tym myślę, sam już nie wiem czy się tym denerwuję czy nie, no nie mam pojęcia :D 

Zapamiętam to gadanie Holtera, możliwe, że skorzystam :) Chociaż teraz jak już wykluczyłem jakiekolwiek problemy z sercem, jestem niemal pewien, że problem tkwi w tarczycy. Ale obawiam się jak to będzie czy przez to nie będę mógł brać sterydów. Ajj same komplikacje :D Oby to było warte tego całego zachodu.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Wątpie byś miał normy z tarczycą.

Holter zapisuje pracę serca przez cały dzień i noc, na pewno te całe ataki zostały by zapisane, tylko poważnie wątpię by były to problemy z sercem. Problemów z potasem również nie powinieneś mieć, o ile nie chlejesz dzień w dzień to na aprawdę żadko spotykane.


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Wątpie byś miał normy z tarczycą.

Holter zapisuje pracę serca przez cały dzień i noc, na pewno te całe ataki zostały by zapisane, tylko poważnie wątpię by były to problemy z sercem. Problemów z potasem również nie powinieneś mieć, o ile nie chlejesz dzień w dzień to na aprawdę żadko spotykane.

Zero narkotyków / alkoholu od marca. Nigdy nie paliłem papierosów. Więc bankowo nie przez to :)

Czasami mam tak, że ten atak jest co dzień, pojedyńcze uderzenie mocne serca, czasamy co dwa dni, a ostatnio to chyba z tydzień nie miałem. Różnie z tym :/

Ja stawiam na tarczycę... Zobaczymy jak to będzie :D

Ale to chyba nie kolidowało by z braniem sterydów?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

W tarczycę naprawdę wątpię. Poczytaj jakie objawy są przy jej nadczynności. Niedoczynności nie masz na bank.

Ja mam coś podobnego jak magnezu za mało dostarczam. Tyle że u mnie trochę inaczej, ponieważ wypłukuje go dużymi dawkami alkoholu XD


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

W tarczycę naprawdę wątpię. Poczytaj jakie objawy są przy jej nadczynności. Niedoczynności nie masz na bank.

Ja mam coś podobnego jak magnezu za mało dostarczam. Tyle że u mnie trochę inaczej, ponieważ wypłukuje go dużymi dawkami alkoholu XD

Sportowiec :D Faluś a powiedz mi bo miałem ten 1 zastrzyk, i będę próbował drugi robić w przyszłym tygodniu jakoś. Jak będzie dalej to samo to raczej odpuszczę a będę musiał się odblokować jakoś po tych dwóch zastrzykach?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Ja bym opierniczył trochę tamoxa. Nawet nie tyle w celu PCT co jako bloker estro.

Ogólnie to Ci się nie dzieje od koksu.


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Ja bym opierniczył trochę tamoxa. Nawet nie tyle w celu PCT co jako bloker estro.

Ogólnie to Ci się nie dzieje od koksu.

No tak, od koksu nie. Ale od koksu to mi się nasila z tego co zauważyłem. To pewnie przez zwiększenie ciśnienia i serducho bije wtedy szybciej, organizm szybciej pracuje, chyba dlatego. 

Po tym drugim wszamię trochę tego tamoxa, jeżeli będzie dalej źle chociaż wątpię ^^ Ogólnie jestem w szoku. Waga jak zaczynałem była coś tam koło 62 chyba. Wczoraj patrzę a tu 66,4kg i to jeszcze przecież bez kłucia w sumie :D Wymarzone 70 coraz bliżej :) 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Jeśli miałeś problemy wcześniej w ogóle nie powinieneś się łapać koksu.

Ciśnienie pisałeś, ze masz ok.

Testosteron powoduje też niedobór wapnia, który ma wpływ na pracę serca czy też skurcze. Do jego uzupełnienia ser żółty (zaznaczam "ser" a nie produkty "seropodobne", których większość) polecam tyle że pamiętaj o BTW i tym jakie tłuszcze posiada + dużo sodu. Do tego suplementacja wit D3 by wapń się dobrze wchłaniał (z pożywienia ciężko D dostarczyć) i K2 która też ma wpływ na gospodarkę wapniową.

Magnez możesz również dorzucić. Ciężko zbadać czy masz jego niedobór. Z naturalnych źródeł polecam orzechy. Tylko pamiętaj tak samo jak ser mają dużo białka i tłuszczu.

 

Mam nadzieje że w miarę ogarniesz co napisałem, po popijawie jestem więc sorka jak zasmatlane i niezrozumiałe XD


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Tamox tylko jak będziesz chciał przerwać. Nie są to cukierki więc od tak sobie nie łykaj.

Pare kg poszło, ale to pewno retencja, lub dosłwnie treść jelitowa. Na mięśnie trzeba czasu. Przygotuj się też iż po odstawieniu waga z siłą poleci w dół. Ważny jest tu odblok. Dla lepszego samopoczucia jak i zmniejszenia spadków możesz podgryźć proviron, choć ppo samym teściu nie jest konieczny. Najważniejsze z dietą- pamiętaj o niej i pilnuj na pct. Wtedy ciężko z psychą, ale jak w tym momencie zrypiesz miche w momecie możesz z siebie zrobić wieprza lub w drugą mańkę jak nie będziesz jadł spadki konkretne.


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Tamox tylko jak będziesz chciał przerwać. Nie są to cukierki więc od tak sobie nie łykaj.

Pare kg poszło, ale to pewno retencja, lub dosłwnie treść jelitowa. Na mięśnie trzeba czasu. Przygotuj się też iż po odstawieniu waga z siłą poleci w dół. Ważny jest tu odblok. Dla lepszego samopoczucia jak i zmniejszenia spadków możesz podgryźć proviron, choć ppo samym teściu nie jest konieczny. Najważniejsze z dietą- pamiętaj o niej i pilnuj na pct. Wtedy ciężko z psychą, ale jak w tym momencie zrypiesz miche w momecie możesz z siebie zrobić wieprza lub w drugą mańkę jak nie będziesz jadł spadki konkretne.

Trochę za profesionalnie to napisałeś, ale później przeczytam to jeszcze kilka razy i ogarnę o co chodzi, chyba :D

Powiem Ci, że brzuchal mi się zrobił większy :D Bo z tą retencją to niee, nie z moimi genami, rzeźba na zawsze nawet na masie kiedyś.. :D 

Ale w sumie mi to pasuje ^^ Jutro (poniedziałek) o 15stej wyniki z tego poboru krwi i jutro dzwonię do endokrynologa tego, mój lekarz dopiero od piątego do dziewiątego będzie mógł mnie zarejestrować a jeżeli ten cały endokrynolog będzie mógł szybciej too od razu do niego pójdę. Jutro też napiszę jakoś pomiędzy 15 a 17 jak wyszły wyniki. Jeżeli okaże się, że wszystko jest normalnie too ja już nie wiem, dalej nic nie będzie wiadomo. 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Retencja nie tak od razu. Który dopiero pierwszy/drugi tydzień jesteś?

Z michą uważaj, każdy może się zalać więc opserwuj pas byś się później nie obudził z ręką w nocniku;

Raczej będzie ok z tą tarczycą


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Retencja nie tak od razu. Który dopiero pierwszy/drugi tydzień jesteś?

Z michą uważaj, każdy może się zalać więc opserwuj pas byś się później nie obudził z ręką w nocniku;

Raczej będzie ok z tą tarczycą

To już ponad tydzień po pierwszym zastrzyku (jedynym jak do tej pory) i mój brzuch jakiś taki większy troszkę jest :D Może mi się wydawać xd

Mogę opisać moją dietę jeżeli jesteś ciekaw lub ktoś może jest ciekaw :P

 

Morfologia krwi, potas i tarczyca: wszystkie badania wyszły okej i dalej nie wiem co jest ze mną nie tak...

W sobotę idę do lekarza razem z tymi wynikami od kardiologa i z badań i nie wiem co on mi zrobi z tym bo ja już chcę iść do tego endokrynologa ale nie wiem czy on coś mi poradzi jak ja w sumie dalej nie wiem co mi jest także noo, nie wiem co teraz zrobić. W sobotę idę do tego lekarza rodzinnego i niech mi coś powie konkretnego bo już mnie to denerwuje :D 

Pozdro! :) 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Hehe mówiłem, że nie tarczyca ;)


  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a
Ja jestem ciekaw Twojej michy, głownie ze względu na teścia ;)
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Nie wiem jak u Azarta, ale na ogół micha na koksie nie różni się specjalnie od normalnej ;)


  • 0

Azart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Przysiad [kg]:62,5
  • Wyciskanie [kg]:57,5
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:64

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Nie wiem jak u Azarta, ale na ogół micha na koksie nie różni się specjalnie od normalnej ;)

No racja to nie różni się za bardzo aby o większą ilość białka chodzi chyba.

Opiszę swój dzień, tak czy siak miałem to zrobić :P

 

Więc tak dzień składa się z 5 posiłków co max 3h

1. Jajecznica: 150g białek jaj, bez żółtek, pomidor, szpinak. Do tego 2 kromki chleba z masłem. (chleb zwykły ale od przyszłego tygodnia jakiś inny wezmę, jakiś ze słonecznikiem :P)

Od razu po śniadaniu 3,5g jabłczanu kreatyny z 200ml wody, następnie 30g odżywki białkowej z 200ml mleka (3,2%)

 

2. 80g makaronu długiego do spaghetti LUB 80g ryżu białego LUB 300g ziemniaków gotowanych + 150g mięsa LUB 175g ryby. Mam do tego warzywka ale ostatnio ciągle zapominam ich dodać.

 

Zazwyczaj w tym momencie lecę na siłownię, przed treningiem ok. 30 min zapijam 10g BCAA. Od razu po treningu (w szatni) piję po raz drugi 3,5 jabłczanu kreatyny z 200ml wody, po raz drugi zapijam 10g BCAA. Po tym zjadam 2 banany i po bananach po raz drugi 30g odżywki białkowej z 200ml mleka (3,2%) i po tym wszystkim zwijam do domu.

 

3. Powtórzenie posiłku nr2 

4. Powtórzenie posiłku nr2 

 

5. 250g twarogu z 65g gainera

Od razu po tym piję po raz trzeci 30g odżywki białkowej z 200ml mleka (3,2%).

 

 

Teraz uwaga, dokładnie nie obliczałem makroskładników, jestem jeszcze dalej trochę niejadkiem i wiem, że to małe ilości jedzenia ale ja to zwiększam powoli boo po prostu jeszcze dla mnie to wystarczająco :P Dieta monotonna, mi to odpowiada, staram się nie jeść nic pomiędzy nawet byle pierdoły bo później nie zjadam w pełni posiłku albo się męćzę. W niedzielę jem co chcę od rana do wieczora. Odżywki biorę jak mi się przypomni :P Ale to tylko w niedzielę żeby to wszystko mi nie zbrzydło. 

Na pewno każdy sie zaśmiał, jaki amator i w ogóle alee ja tam sam to wszystko dla siebie zrobiłem, wiele prób miałem z tym jedzeniem i w tym momencie uważam, ze jest ok, aby zwiększać porcje i będzie dobrze, jem to już ponad miesiąc i no, rosnę, więc działa nikt nie powie że nie :D :) 

 

I takie pytanie, czym spowolnić metabolizm? 

Pozdro!


Użytkownik Azart edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Azart - w ślady Zyzz'a

Sporo tej odżywki białkowej ładujesz w siebie, myślę że spokojnie wyciągnąłbyś to białko z diety ale jak piszesz jesteś "niejadkiem" xD. 

Pamiętam jak sam kiedyś męczyłem się przy mojej pierwszej masie, żeby wcisnąć w siebie 2500kcal a na chwilę obecną na redukcji mając 3100 kcal jestem głodny. Także z czasem nawyki Ci się zmienią ;)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zyzz, ektomorf, początek, suplementy, dieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024