Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaczynam na siłowni - Szukam porad

porada silownia sylwetka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Son of the Storm
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zaczynam na siłowni - Szukam porad

Witam.

Zarejestrowałem się na tym forum i piszę tego posta, by poszukać porad ludzi, którzy mają doświadczenie na siłowni:

 

Jak zacząć?

Jak wyglądały Wasze początki?

Co jeść?

Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Jaką wiedzę powinienem mieć?

Skąd czerpiecie motywację i wiedzę na temat siłowni?

Jaką odżywkę kupić na początek?

 

Mam 22 lata, 170 wzrostu, 59 kg. Jestem typowym ektomorfikiem - potrafię być w kiblu nawet 3-4 razy dziennie. Poniżej dołączam moje okropne zdjęcie sylwetki. Jem 3-4 posiłki codziennie. Jak dotąd prowadziłem bardzo siedzący tryb życia (gry komputerowe, praca na monitoringu), moje stawy to ruina - są niedożywione, strzelają okropnie, moje mięśnie są słabe. Postanowiłem to zmienić - kupiłem karnet na siłowni na cały rok. Na początku nie biorę się za poważne plany treningowe z obawy o kontuzję, ćwiczę głównie na maszynach.

 

 

Załączone pliki


  • 0

Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczynam na siłowni - Szukam porad
A więc tak żeby zacząc wcale nie musisz mieć planu, po prostu zacznij... jakieś proste ćwiczenia które umiesz bez szarpania :) niektórzy dopuki nie.maja super planu treningowego to nie.cwicza a to jest blad ;) moje poczatki wygladaly tak ze zaczelo sie od checi bycia lepsza wersja siebie i zaczalem od kalisteniki gdy dostalem sprzet na swieta zaczalem cwiczyc najpierw fbw pozniej split ale wrocilem do fbw poniewaz uwazam go za lepszy :) co do jedzenia wybieraj malo przetworzone jedzenie jakies jajka mieso chude ryby sery warzywa orzywiscie i owoce itd dieta moze byc bardzo urozmaicona z racji na twoj szybki metabolizm nie.dawalbym az tak bardzo 'czystego' jedzenia :) troszke 'smieciowego' nie zadziala na ciebie szkodliwie. co do wiedzy to poczytaj sobie w internecie artukuly na youtobe tez duzo mozna sie dowiedziec ja tak czerpie wiedze i jest okej :) naprawde mozna! ;) na poczatek polecilnym ci fbw znajdziesz w tematach podpietych na naszej stronie badz na internecie jest to trening calego ciala :) uloz go pod siebie i my ocenimy. A co do motywacji do wszystko lezy w twojej glowie to trzeba lubiec i tyle. Po prostu :) odzywek na poczatek nie trzeba przejdz do dzialu dieta i nahpierw dieta sie zajmij :)
Tu ci napisze jeszcze kilka podstaw:
Rozgrzewka przed treningiem
Rozciaganie po
Nie rwij sie od razu na duze ciezary najpierw technika i pomalu do przodu
Posilek po treningu musi byc :) jakies weglowodany i bialko w tym posilku mizesz nawet jakies ciasteczko :D
Nie trzeba trenowac codziennie , 3-4 razy w tygodniu wystarczy
Pij duzo wody
Jedz 5-6 posilkow dziennie
Poswiecaj odpowiednia ilosc na regeneracje (sen)
W fbw zaczynamy od duzych partii i do malych

Podstawy masz teraz tylko cwiczyc! :) jesli jakies pytania to pytaj na forum ktos na pewno pomoze ;)
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczynam na siłowni - Szukam porad

Analizując zdjęcie powiem, że na początek w Twoim przypadku nie polecam ćwiczeń z wolnymi ciężarami. 

 

Zdecydowanie przez nie mniej niż 1 miesiąc treningi z własnym ciężarem !!!

 

Podciagania, pompki na poręczy, pompki klasyczne, przysiady. 

 

Trenować możesz 4 razy w tygodniu. 

 

Wykonuj nie mniej niż 5 serii maksów zaczynając od pociągań lub tzn piramida każdą kolejną serię

 

zwiększasz o 1 powtórzenie lub 2. Jeżeli nie dajesz radę to wykorzystać gumy GTX, które znacząco pomagają

 

przy podciąganiach. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Margaretka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczynam na siłowni - Szukam porad

To lipa z tymi stawami bo na siłowni są one jednak potrzebne. Spróbuj stosować arthroblock forte, on bardzo pomaga stawom,wziąć wiecej na barki. Ulestycznia stawy i chrząstki. jak nadal masz takie problemy to myślę, że powinieneś się zastanowić nad tym suplem. 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczynam na siłowni - Szukam porad

Ja z kolei polecam Structum ;)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: porada, silownia, sylwetka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024