Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki na siłowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Początki na siłowni

Hej, od miesiąca zacząłem biegać i chodzić na siłownie. Jak na razie wyrzuciłem ze swojego jadłospisu Cukier czyli słodycze i cukier do kawy i herbaty, wyeliminowałem  również napoje gazowane i smakowe, pije dużo wody z cytryna jak i bez, oczywiście niegazowana.Staram sie jeść zdrowo tzn. przywiązuje dużą wagę na śniadanie i kolacje (sałatka z warzywami i kurczakiem lub tuńczykiem) rano jajecznica lub omlet. Na obiad ze względu na rodzinę nie robię sobie osobnych obiadów, ale jemy mało zup, a raczej drugie dania, czyli jakieś mięso typy mielone z indyka , piers z indyka lub piers z kurczaka (ja często jem z brokułem,żeby jeść mało ziemniaków). Problem mam w pracy, bo zawsze biorę bułki, ale kupuje ciemne pieczywo i jem bez masła :) więc chyba może być. Koledzy doradzali mi dietę paleo, lecz ja na razie odrzuciłem tak jak pisałem wyżej cukier i oczywiście fas footy takie jak MC czy jakieś kebaby i pizze. Nie piję również żadnego alkoholu ani nie pale papierosów od małego.Na dietę może kiedyś się wkręcę na razie to są moje początki.Mam 10 miesięcznego syna wiec z dieta może być rożnie nieraz nie ma czasu po prostu.  Miesiąc temu ważyłem 88kg i mierze 177cm. Po 4 tygodniach ważę 83,5 kg wiec jakiś mały sukces jest.Teraz zastanawiam się jak trenować jaki plan sobie ułożyć, jedni mi mówią żebym zaczął ćwiczyć całe ciało na jednym treningu po 4 serie z każdej parti mięśniowej od największych mięśni do najmniejszych ,a jedni mówią ze to bez sensu że próbowali i zero efektów ... A uważam też na węglowodany żeby jeść ich jak najmniej, szukam jakiś tanich przepisów fajnych pomysłów na jedzenie, ale dieta nie jest tania, nie mam pomysłów. Na początku myślałem o jedzeniu cały czas ryż i pierś z kurczaka, lecz po 2tyg. by mi takie jedzenie zbrzydło no i ryż to węglowodany. Pomoże ktoś, jakieś ciekawe pomysły ?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Z dietą bardzo dobry początek. Jedyny błąd jaki zrobiłeś to ogólne ograniczenie węglowodanów. Na początku spokojnie wystarczyło by samo ograniczenie słodkich napojów, słodyczy, fastfoodów- to już duży spadek węglowodanów.

Za szybkie i zbyt duże ucięcie węgli może owocować spowolnieniem metabolizmu.

 

Dieta paleo ok, ale nie dajmy się zwariować. To że teraz modna i uważana za najlepszą wcale nie oznacza iż taka jest. Ba jeśli chodzi o efektywność to są nawet lepsze, ale tak jak teraz się odżywiasz również będziesz miał efekty.

 

Trening:

http://forum-kultury...yli-jak-zacząć/

 

do tego aeroby 3x w dnt po 45min-1h i na początku powinno być git. W momencie zastoju zmnień aero na hiit. Kolejnie tnij węglowodany o 200kcal.


  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Ok rozumiem :) dzięki za pomoc
Trening mam taki ze co drugi dzień siłownia, a w przerwie staram sie biegać 6 Km. Na siłowni robie zawsze Klate+biceps , Barki+Triceps,Plecy, Nogi+brzuch.


Użytkownik draft88 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

A czy mogę kupić już sobie jakaś odżywkę ? Chciałem spalacz tłuszczu, ale naczytałem sie że niszczą wątrobę, niby niektórzy ludzie łysieją przez takie preparaty. Może coś na siłe, bo nie mam jej za wiele zauważyłem choćby nawet na ćwiczeniach na klatę ważę 83kg a na klatkę wyciskam maks.60kg


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Suple nie potrzebne, szczerzre powiedziawszy większość nie działa lub te działanie jest bardzo słabe. Jak się jednak już uprzesz na jakiś spalacz wrzuć go na końcówkę redukcji.

Ze szkodliwością to prawda że spalacze/preworkouty potrafią zaszkodzić na wątrobę tyle że nie wszystkie, nie chce teraz wymieniać konkretnych nazw czy składników które ryją wątrobę bo nie pamiętam i ogólnie nie siedzę w suplach a skład co chwile się zmienia, w każdym razie próby wątrobowe kiedyś widziałem bardzo piękne...


  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni
Ok to dziękuję bardzo za pomoc kolego :) na innych forach pewnie zaraz by mi doradzali jakieś mocniejsze środki :P a pytanie z innej beczki przy wzroście 177cm jaka odpowiednia waga pasowała by do średniego wyrzezbienia ciała? Tzn wiem że muszę trochę zrzucić kilo, a potem chyba robić masę tak to ma działać?
  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni
Ok

Użytkownik draft88 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

petra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

A czy mogę kupić już sobie jakaś odżywkę ? Chciałem spalacz tłuszczu, ale naczytałem sie że niszczą wątrobę, niby niektórzy ludzie łysieją przez takie preparaty. Może coś na siłe, bo nie mam jej za wiele zauważyłem choćby nawet na ćwiczeniach na klatę ważę 83kg a na klatkę wyciskam maks.60kg

Myślę, że to zależy od tego, jakie suplementy się bierze. Warto zwrócić uwagę na skład. Sama korzystam z Trizera i jestem z niego zadowolona. Nie mam żadnych skutków ubocznych, a to, dlatego, że Trizer składa się z naturalnych składników pochodzących z natury. W tym przypadku nie ma, czego się obawiać, więc możesz być spokojny o swoją wątrobę. Nie mam też problemów z koncentracją, ani potliwością, która podobno często pojawia się podczas stosowanie różnych suplementów.


  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Myślałem też o takim czymś creatine powder opimum nutrition.Jak na razie zacząłem  trening FBW  Takie dwa zestawy które chce ćwiczyć przez 2 miesiące  3x w tyg. I zobaczyć jakieś efekty

Zestaw A

Nogi - Przysiady
Klatka piersiowa – wyciskanie sztangi leząc na ławce poziomej
Plecy – podciąganie na drążku
Barki – wyciskanie hantli
Tricepsy – pompki na poręczach
Bicepsy – uginanie ramion ze sztangą

Zestaw B

Nogi – uginanie nóg w leżeniu
Klatka piersiowa – wyciskanie hantli leżąc na ławce skośnej (30 st.)
Plecy – martwy ciąg
Barki – militarypress
Biceps – uginanie ramion hantlami w chwycie młotkowym
Triceps – wyciskanie francuskie leżąc


Użytkownik draft88 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Hej, a czy na redukcji tkanki tłuszczowej mogę kupić jakieś białko ? Czy raczej odpuścić ?


  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni
Białko kupuj tylko wtedy gdy nie jestes w stanie wyciągnąć odpowiedniej ilości białka z diety.
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Piotras dobrze mówi. 

 

Białko/odżywka nie zapełni Tobie pełnowartościowego posiłku. 

 

Jest to jedynie dodatek. A akurat na redukcji łatwiej jest dobrać makro. 

 

Pozdrawiam :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Hej, skończyłem 3miesieczny trening FBW spadło mi 8Kg w 3miechy. Waże 80Kg i mam 177cm. Teraz chce zacząć normalny trening i prośba o jakiś plan, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia co z czym łączyć czy robić Klatkę z tricepsem czy z bicepsem, albo barki z bicepsem ? Na siłownie chodzę co drugi dzień :)


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

zostań przy FBW ... 


  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Czemu tak sądzisz?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Jak Ci dobrze idzie to nie kombinuj z treningiem. Po co zmieniać coś jak jest dobre? ;)


  • 0

draft88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Tzm: myślałem z ten trening FBW jest takim treningiem rozruchowym dla początkujących.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki na siłowni

Owszem, jest dla początkujących ale również dla bardziej doświadczonych. 

 

Tylko wtedy zmieniają ilość serii, ciężar, powtórzeń.

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024