Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia po treningu bokserskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia po treningu bokserskim
Jak myślicie czy siłownia po treningu bokserskim (ok godzinę po treningu)
ma sens. Chodzi mi o wzrost przede wszystkim siły.
Napiszcie co o tym myslicie, i jak ćwiczyć (obwodowo czy jak) po treningu boksu i czy to ma wogóle jakis sens.

Dzieki
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Oczywiste, że byłoby lepiej w inny dzień, ale domyśłam się, że nie masz takiej sposobności.
Z tego co wiem, to nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale prawdopodobnie wspierając sie suplementami można to zrobić z głową. Zanim zaczniesz siłkę bez wątpienia powinineś odbudować zapasy energetyczne, ale co i jak brać to dopytaj sie u eksperta. A i nie przesadzaj z siłownią, bo się cofniesz bokesrsko, zamiast iść do przodu. powodzenia
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Siłownia trochę miesza się z boksem neistety.Cokolwiek by ktoś nie mówił, żeby osiągnąć dobre efekty w jednym trzeba w praktyce zrezygnować z drugiego. Przynajmniej w pewnym okresie.
No jasne, że lepiej innego dnia, chyba ze ten boks to jedna runda na worku;)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Fajnie jest sie po treningu bokserskim dorżnąć na siłce ale ja np trenuje na dość ciężkim worku i po treningu jestem tak zwalony że moge tylko brać małe ciężary z duża ilością powtórzeń jesli oczywiście chce zrobić swoj program na dany dzień. Wiec jeśli masz siłe na siłke po treningu to czemu nie? Ale jak już wyciskać to konkretnie bo inaczej to nie ma sensu i dlatego wielu ludzi nie łączy tych treningów. :D
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
dlatego nie, że takie obciążanie się na siłce ma zgubny wpływ na bokserski trening dynamiki. A poza tym jak takie dwa treningi się łączy jeden po drugim to raczej ciężko przypakować bo organizm strasznie dużo spala.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Hmm czy szybkie wielokrotne powtórzenia mają wpływ na dynamike? co do treningu na mase to ok ale trening na rzeźbe nie zaszkodzi dynamice moim zdaniem. Przynajmniej mi nie szkodzi
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Znalazłem wywiad z pewnym bokserem-kulturystą w IRONIE (nr04/2002r.) (bokserem jest amatorsko ale ma niezły wynik 76walk wygranych i tylko dwie przegrane.)
Koleś wygląda naprawde dobrze- jest zmasowany i jednoczesnie wyrzeźbiony. łączy boks z siłownią, choć większy nacisk kładzie teraz na siłke. oto jego plan treningów, może coś Ci pomoże:

PN- barki,brzuch, 20 min treningu tlenowego
WT-nogi
SR- odpoczynek
CZW-plecy, łydki,20 min treningu tlen.
PT-klatka,brzuch,20 min tren. tl.
SB-biceps,triceps,łydki 20 min tr.tl
N- "odpoczywam i jem wszystko,na co mam ochote np.tłuste potrawy- dla odmiany i przyspieszenia metabolizmu."

"Mój system treningowy często sie zmienia gdyż staram sie zmusić mięsnie do rozwoju, atakując je w róźny sposób."
"Bardzo sie troszcze o jakość mięsni i staram sie uzyskiwać stosunkowo małe przyrosty masy męsniowej,zachowując ich definicję na wysokim poziomie przez cały rok.
Mam bardzo dobry metabolizm i aby uzyskać przyrosty masy mięśniowej,musze jeść jak koń.
Bardzo ważnym elementem mojej diety jest picie dużej ilośći wody.
W ten sposób oczyszczam nerki,a jest to niezwykle istotne,gdy spożywa sie dużo protein."
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Dzieki ale mam swój program na siłce: wtorek - worek (rozgrzewka), klatka, biceps, brzuch, czterogłowe ud (jedno ćwiczeni); czwartek - worek (rozgrzewka), barki, triceps, plecy,czterogłowe ud (jedno ćwiczenie)
Dwa pytania nie dają mi spokojnie zasnąć:
1) co to jest trening tlenowy?
2) kiedy ten kutafon boksuje?
:) pozdro
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Bardzo wielkie dzieki za pomoc. Jesli macie jeszcze jakies refleksje na ten temat to bardzo prosze.
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim

1) co to jest trening tlenowy?


Trening tlenowy to rowerek, jogging, wiosełka, basen... czyli spalanie nadmiaru tłuszczu.
Tylko poniżej 40 min to to nic nie daje, tłuszczyk zaczyna się spalać dopiero po tym okresie. Lepiej jest to robić rzadziej a dłużej.
Na forum bardziej popularne jest pojęcie trening aerobowy, ale chodzi o to samo, wymuszenie pracy serca na odpowiednim poziomie, po przez długi, stały, ale jednak umiarkowany wysiłek. :!:
  • 0

budo_diamson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Kamil jak to nic nie daje ?
to jogging od 45 minut w góre ma sens ?;/
plywanie tez ? no to jak sie idzie na basen to najczesciej na godzine szkolną ... nawet nie zegarowa ... a tu takie sie dowiaduje straszydla :/
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Hmm… no z taką szkołą się spotkałem, tzn może z tym basenem to trochę się i rozpędziłem, bo trochę inny wysiłek.
Natomiast jeśli chodzi o bieganko po lesie, to zgodnie z tym co czytałem i słuchałem rzeczywiście jest tak, że przez pierwsze 40 min spala się, ale raczej inne związki - głównie obecne w organizmie węglowodany, dopiero po tym okresie, czerpiemy energię z tkanki tłuszczowej. A przecież to priorytet, więc aby to miało sens należy biegać 1,0 – 1,5h.
Tak mnie uczono, jednak ponieważ żaden ze mnie specjalista, a raczej samouk, więc chciałbym się dowiedzieć co Wy na ten temat myślicie, a nuż znajdzie się akurat jakaś osoba z merytorycznym przygotowaniem. To jak jest z tym spalaniem tłuszczu wg Was. pzd
  • 0

budo_klichu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:słubice

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
siłka jest ważna ale musisz też duzo biegać a sama siła nie rośnie tylko od siłki trza robić worek itp.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Zastanawiam sie czy nie lepiej zrobic najpierw silki a potem dopiero trening boxerski :|
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Tez o tym myslałem ale po siłce masz usztywnione mieśnie wiec nie wiem czy to dobry pomysł. Kto wie?- ręka do góry. :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia po treningu bokserskim
Tak, ale po treningu silowym poleca sie areoby tak przez 15-20 minut, bo to dotlenia miesnie ( wyplukuje co2 i kwas mlekowy ) :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024