Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia przy redukcji.

Ćwiczenia odchudzanie redukcja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

matki121
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia przy redukcji.

Cześć, cześć.
Dość niedawno postanowiłem wziąć się za siebie. Od ponad tygodnia ograniczam spożyte kalorie do mniej więcej 2200 dziennie (waga 66kg przy wzroście 167 cm i wieku 16 lat), zacząłem ćwiczyć 3/4 razy w tygodniu. Głównie bieganie, rozciąganie i specyficzny trening z masą własnego ciała + dwa dni temu doszedł też trening zwany tabata cardio, około 3 razy na tydzień go zamierzam robić.
Średnio spożywam około 110 gramów tłuszczu, 135 gramów węglowodanów oraz 110 gramów białka (jakieś tam mięśnie mam, nie chce ich spalić, a wręcz przeciwnie, chce przytyć, ale to w późniejszym terminie, stąd tyle białka), nie zażywam żadnych suplementów.

I tu rodzi się moje pytanie. Jakie polecacie ćwiczenia, które spaliłyby jak najwięcej kalorii, niezależnie, czy w czasie ćwiczenia, czy rozłożone na cały dzień. Problem w tym, że moja kondycja jest niezadowalająca. Po przebiegnięciu około 3 kilometrów zaczynam wysiadać. Ku mojemu zdziwieniu, jestem w stanie zrobić całą tabatę z aplikacji "Caynax Home Workouts" na androida, jednak ze zwiększonym czasem przerwy między ćwiczeniami (do około 15/20 sekund).

Nie zależy mi na jakimś ultra szybkim schudnięciu. Około 2 kg na miesiąc będzie dla mnie w pełni zadowalające. 
Moim głównym celem jest spalenie tkanki tłuszczowej z obecnych około 20% do 10/12%, przy znikomym "zrzuceniu" mięśni, a nawet chciałbym zwiększyć ich objętość.
Później w planach mam masówkę, przy której chciałbym się trzymać granicy około 12% tłuszczu.


  • 0

Sebo8
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:67

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia przy redukcji.

Jezli twoja kondycja nie jest zadowalajac to polecam dluzsze bieganie w tepie okolo 130 tetno. Pozwoli Ci to spalic duzo tlusczu na poczatek, a nie spali zbyt duzo bialek. Do tego dodalbym te treningi z masa wlasne ciala, jak pompki, przysiady brzuszki itd. Na poczatek powinno wystarczc. Jezeli znudi Ci sie znudzi bieganie, mozesz przejsc na rower, ewentualnie bieganie. Po jakims czasie, gdy twoja kondycja bedzie lepsza sprobowalbym interwalow, ale to potrebuje czasu.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia przy redukcji.

Przy redukcji najlepiej sprawdzają się treningi siłowe połączone z dietą z ujemnym bilansem kalorycznym.

 

Tabatę rób, krótki intensywny trening, nakręci metabolizm.

 

Rozważ opcje, dodawania czerwonej papryki ostrej do posiłków również dla lepszego metabolizmu (w granicach rozsądku )

 

Pozdrawiam


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ćwiczenia, odchudzanie, redukcja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024