Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening domowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

kogutkox
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening domowy

witam.

od ponad pół roku robię co 2 dni pompki w 3-5 seriach po 15 w odstępach 1 min, na początku były to pompki klasyczne i pikowe teraz tylko klasyczne. Chciałbym zapytać czy mogę robić pompki codziennie, jest jakaś wymagana przerwa na regenerację czy zależy to od "wyrobienia" mięśni czyli jak ćwiczę już dłuższy czas to nie jest ona wymagana??

lepiej jest robić ustaloną ilość serii czy należy zwiększać w miarę możliwości?? - zależy mi na poprawie wyglądu mięśni klatki, (od czasu gdy zacząłem ćwiczyć widzę progres ale chciałbym by był on szybszy)

Pompki wykonuje w dość szerokim rozłożeniu rąk na wysokości barków do samej podłogi czy to jest poprawna technika na klatkę??(wiem że lepiej jest robić na krzesłach ale mi bardziej pasuje ta wersja)

Na koniec dodam iż jestem ektomorfikiem, 190cm, 70kg.


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domowy

Wszystkie mięśnie potrzebują zróżnicowanego czasu na regeneracje mięśnie klatki piersiowej są dość dużą partią i potrzebują co najmniej 48 godzin na zregenerowanie się w przeciwnym wypadku może dojść do przetrenowania mięśnia oraz katabolizmu czyli potocznie mówiąc spalania się tkanki mięśniowej. Zwiększenie ilości serii na początku trenowania będzie przynosić efekty jednak po kilkunastu miesiącach nie będzie to przynosiło zamierzonego efektu gdyż mięśnie potrzebują bodźca czyli zwiększenie ciężaru czyli wprowadzenie treningu z ciężarami. 
Rozstaw rąk przy treningu skutkuje pracą różnych mięśni mp trening na wąsko działają na środek klatki a na szeroko na szerokość klatki  jednak trzeba zachować odpowiedni rozstaw rąk aby nie przedobrzyć gdyż pompki robione zbyt szeroko nie przynoszą efektu. Odpowiedni rozstaw rąk jest względny. prawidłowe pompki szerokie powinno się robić z rozkładem rąk na szerokości twoich ramion lub niewiele szerzej.
Tak więc uznaję że twoja technika jest poprawna.
 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domowy

Przedmówca wszystko dobrze napisał.

 

Ja jedynie dodam ze swojej strony, że zdecydowanie preferuje z każda kolejną serią

 

zwiększać ilość powtórzeń. Najlepiej sprawdza się tzn. piramidka. 

 

NP: 10 - 15 - 20 - 25 - ...


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024