Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening w Manchesterze u Danny-ego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

trening w Manchesterze u Danny-ego
Witam,
chcialbym opisac moją krótką historię z vale tudo.
Ponieważ mieszkam w okolicach Manch. postanowiłem zapisać się na coś konkretnego i wybralem vale tudo.
Za sobą mam 6lat treningow karate shotokan oraz kilku styli jujitsu(tradycyjne).
Znalazłem wydawało mi sie odpowiedni klub blisko centrum i postanowiłem udać się na trening.
Po przyjsciu powitano mnie i mojego kolege, który ćwiczy kulturystykę od dobrych nastu lat.
Trening rozpoczął się od 45kg sztangi 8O 6 różnych ćwiczeń po 10 powtórzeń. Ćwiczenia na mięśnie pleców barków klatki oraz na nogi.Później podstawy parteru oraz sposoby obalania na jedną i na dwie nogi.Na końcu sparing.Była to sobota ponieważ w tygodniu pracuje do późna, więc tylko pozostają mi weekendy.Umowiłem się na niedziele gdzie mial byc trening kick boxingu.
Oczywiście bylismy przed czasem i czekaliśmy na istruktora.
Gdy przyszedł okazało się że rozgrzewka zaczyna się od pompek.1 normalne po 12 powtórzeń 6 serii, drugie z wykorzystaniem worka treningowego, 4 powtórzenia to była jedna seria, a serii było 6.Później...sztanga 45kg i te same ćwiczenia co dzień wcześniej 8O później na maszynę i tricepsy 50 wyciśnięć.Później właściwy trening,locki i obijanie się a na końcu sparingi.
Walczylem z 2 osobami i jakoś mi tam szło,ale najgorsze wydarzylo się dopiero w domu.
Okazalo się że mam zerwane mięśnie pleców i prawego barku.Bylem w szpitalu oraz chodzilem do lekarza.
Miałem rehabilitację.
Teraz żałuję że bylem na tym treningu i konkretnie w tym klubie.
Nie wiem jak wygląda rozgrzewka w innym klubach vale tudo,ale ta rozgrzewka okazała się dla mnie rzeźnią!
Może jestem za słaby i za stary?? a może to oni przesadzili??
co Wy o tym sądzicie??
pozdrawiam
ps
prosze tylko o poważne posty
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
pomylka
  • 0

budo_maly16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
W kazdym klubie cwiczy sie troche inaczej. Niektorzy preferuja dlugie, meczace rozgrzewki, inni krotkie, pieciominutowe. Ale nieslyszalem jeszcze zeby zaczynac trening od sztangi 8O .
Ja zawsze zaczynam od rozruszania stawow, potem rozgrzewka, techniki, sparingi, czasami cwiczenia silowe i na koncu rozluznienie miesni, rozciaganie.
Spinanie miesni przed zasadniczym treningiem moim zdaniem to porazka i o kontuzje bardzo latwo, nie mowiac juz o zmniejszonej mobilnosci podczas wykonywania techniki.
No ale kazdy czlowiek jest inny i moze komus taki trening pasuje.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
ja też trenując sw kilka lat nie spotkałem się z taką rozgrzewką.
Na dzień dzisiejszy zaczynam sie regenerować,ale zrobienie kilku pompek to dla mnie nie lada wysiłek :(
Chciałbym wrócic do formy i staram się pracować nad kondycją i technikami z karate.
Mam nadzieje, że zregeneruje się w miarę szybko i bedę mogł poszukac jakiegoś normalnego klubu vale tudo lub co podobnego.
pozdrawiam
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
1) uważam że przesadzili z rozgrzewką - pomijam fakt że czym innym będą cwiczenia ze sztangą dla 100kilowego zapasiora, a czym innym dla faceta 65kg.
2) Jest w tym też i Twoja wina - chyba czasy "ślepego" posłuszeństwa sensei już minęły i jeżeli czujesz że jakieś ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt forsujące to po prostu go nie rób. Po tylu latach treningów powinienneś znać już swoje ciało i jego możliwości
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Radze omijac ten klub z daleka. Taki trening to jakas pomylka. Pomylili chyba silownie z treningiem sportow walki :roll:
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
jak jestes w manchesetrze lepiej idz do sbg: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
unikniesz takich historii :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego

1) uważam że przesadzili z rozgrzewką - pomijam fakt że czym innym będą cwiczenia ze sztangą dla 100kilowego zapasiora, a czym innym dla faceta 65kg.
2) Jest w tym też i Twoja wina - chyba czasy "ślepego" posłuszeństwa sensei już minęły i jeżeli czujesz że jakieś ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt forsujące to po prostu go nie rób. Po tylu latach treningów powinienneś znać już swoje ciało i jego możliwości


zgadza się!! sam sobie jestem winien,ale z drugiej strony myslałem ze mogę mieć zaufanie do prowadzacego. Chyba faktycznie zbyt slepo wierzyłem w instruktora :oops:
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego

jak jestes w manchesetrze lepiej idz do sbg: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
unikniesz takich historii :wink:

pozdrawiam

dzieki Miki za info :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego

jak jestes w manchesetrze lepiej idz do sbg: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
unikniesz takich historii :wink:

pozdrawiam


Tu nie ma linka do zadnego klubu...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to jest link, ktory cie zabierze do karla :)
nigdy z nim nie trenowalem (jeszcze nie), ale wiem z dobrych zrodel, ze to jest swietny klub.
po kilku latach treningu juz powinienes wiedziec czego sie spodziewac po sobie i unikac podobnych kontuzji.
powodzenia
lb
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Jakos mnie ten klubik nie przekonuje...
  • 0

budo_prodi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego

Jakos mnie ten klubik nie przekonuje...

Jeśli chodzi o SBG to warto się przekonać. Po pierwszych kilku treningach nie byłem pod wrażeniem -przede wszystkim jak dla mnie treningi były za krótkie -jeśli nic się nie zmieniło to trwają godzinę, ale można zrobić 2 pod rząd.
Trenowałem u Karla ponad pół roku i jest naprawdę znakomitym nauczycielem. Polecam każdemu.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Czemu juz nie trenujesz?

Ja sie za to nie zabiore bo mnie towarzystwo karkow nie bawi. Szukma sekcji jiu-jitsu, niesportowego karate itp. Karki i gadki szmatki w stylu born to fight odpadaja z kilku powodow.
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Ja nadal polecam sekcje SBG, ale jeżeli Ci nie odpowiada, to w Boltonie jest sekcja BJJ, prowadzona przez Carla Fishera. Znajduje się ona aktualnie w Monton Judo Club (dokładnego adresu nie znam).

Tam jednak znaczna większość to początkujący. W SBG są wszystkie stopnie zaawansowania.
  • 0

budo_prodi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego

Czemu juz nie trenujesz?


Nie trenuję u Karla tylko dlatego że już nie mieszkam w UK. Niemniej planuję jak tylko się wzbogacę wybrać się na weekend na parę prywatnych lekcji.

Ja sie za to nie zabiore bo mnie towarzystwo karkow nie bawi. Szukma sekcji jiu-jitsu, niesportowego karate itp. Karki i gadki szmatki w stylu born to fight odpadaja z kilku powodow.


Szyitów raczej tam nie znajdziesz w znacznych ilościach, raczej inteligencja :wink: . Aczkolwiek do sparingów również karkówka się czasem przydaje.
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Witam.
Ja szczerze polecam SBG i Karla, bo to świetny trener a jego wiedza z zakresu MMA jest niesamowita.
Jak ktos ma ochotę potrenować z Karlem w Polsce to zapraszam w dniach 20-22 marca na seminarium do Łodzi, które poprowadzi sam Karl Tanswell.
Pozdrawiam.
Rodżu.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening w Manchesterze u Danny-ego
Nioe bardzo mi sie chce jezdzicaz do samego Boltonu i potem wracac do miasta. Kearsley w Boltonie to pierwsze przedmiescie od strony Manchesteru i jezdzenie tam mi w zupelnosci wystarczy co sobota na trening. :D

No i ten akcent w Boltonie :) historycznie to jest Lancashire. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024