Skocz do zawartości


Zdjęcie

Więzadło kolanowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

S.O.S.

    CMAZ-WPADS/3m GZW

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 832 postów
  • Pomógł: 0
21
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraina 1000 jezior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rozkrecam sie po kontuzji :D
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :?
  • Klatka piersiowa [cm]:?

Napisano Ponad rok temu

Więzadło kolanowe
Witam, chciałbym sie zapytać czy moze ktos z Was orientuje sie czy przy zerwaniu wiezadla kolanowego dostaje sie jakas recepte na silniejsze leki od bolu do czasu operacji? Bo mam zerwane i napierdziela jak cholera, a do lekarza dopiero w pon bede szedl i jesli bedzie potrzebna opracja(a raczej bedzie bo ogladal moje kolano moj w-fista a kiedys trener od zapasow i mowil ze bez operacji raczej sie nie obejdzie zwlaszcza, ze chce powrocic do normalnego cwiczenia nog i biegania), a nie zoperowane z tego co wiem moze sie zerwac znowu :) I mowil ze na bank zerwane i to dodatkowo tez podejrzewa zerwanie poboczne, bo on sie dobrze zna na rzeczy, ale i tak rezonans mysle, ze wszytsko pokarze :), bol jest okropny, a jak sie zapisze na operacje to se poczekam z 3 miechy w kolejce... a do tego czasu jak ma mnie tak napier... to ja podziekowal :whistle: Jak myslicie chyba musi lekarz dac cos od bolu no nie :)
  • 0
Bóg dał Ci ciało Teraz buduj z niego zbroje...
Dołączona grafika
Kiedy spojrzysz w oczy pięknej dziewczynie
nie odmowisz mi tych slow, ze jest zycie pozytywne...

Jedyne granice są w Twojej głowie !

Nie potrzebuje plusików, wazne jest to, że mogłem pomóc.

primo128
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :40,5
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:88
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe
Generalnie jestem po trzech zabiegach rekonstrukcji ACL w kolanie (bo pewnie o to Ci chodziło) dwie wcześniejsze się nie udały i kolano dalej było nestabilne. Teraz po 5 m -cach od 3 jest ok. Zanim zrobią ci zabieg ból powinien przejść mnie bolało około 2 tygodni po zerwaniu. Po rekonstrukcji trzymaj się zaleceń lekarza, unikaj pewnych ćwiczeń do pewnego okresu czasu bo naciągniesz przeszczep i "dupa mokra" a każda następna operacja bardzo osłabia staw kolanowy. Pogogluj wpisz: rehabilitacja po acl.
Ja miałem zabieg tą metodą i jest gitara

Pozdrawiam
  • 0

S.O.S.

    CMAZ-WPADS/3m GZW

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 832 postów
  • Pomógł: 0
21
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraina 1000 jezior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rozkrecam sie po kontuzji :D
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :?
  • Klatka piersiowa [cm]:?

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe

Generalnie jestem po trzech zabiegach rekonstrukcji ACL w kolanie (bo pewnie o to Ci chodziło) dwie wcześniejsze się nie udały i kolano dalej było nestabilne. Teraz po 5 m -cach od 3 jest ok. Zanim zrobią ci zabieg ból powinien przejść mnie bolało około 2 tygodni po zerwaniu. Po rekonstrukcji trzymaj się zaleceń lekarza, unikaj pewnych ćwiczeń do pewnego okresu czasu bo naciągniesz przeszczep i "dupa mokra" a każda następna operacja bardzo osłabia staw kolanowy. Pogogluj wpisz: rehabilitacja po acl.
Ja miałem zabieg tą metodą i jest gitara

Pozdrawiam

dzieki, mnie bolalo ok 3 tyg, a potem to co jakis czas mega bole, bylem u specjalisty... operacje mam we wrzesniu i do tego momentu dostalem tabletki, ktore mi uzupelnia maź i zregeneruja chrzastki, bo pod rzepka mam porozwalane.
  • 0
Bóg dał Ci ciało Teraz buduj z niego zbroje...
Dołączona grafika
Kiedy spojrzysz w oczy pięknej dziewczynie
nie odmowisz mi tych slow, ze jest zycie pozytywne...

Jedyne granice są w Twojej głowie !

Nie potrzebuje plusików, wazne jest to, że mogłem pomóc.

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe
Do czasu operacji ból powinien stopniowo ustąpić,jakie tabletki dokładnie dostałeś?? Musisz mieć nieźle pozrywane skoro utrzymuje się już 3 tygodnie,bardzo długo. Gdzie nabawiłeś się takiej kontuzji?
  • 0

Mandragoraa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe

Witam, chciałbym sie zapytać czy moze ktos z Was orientuje sie czy przy zerwaniu wiezadla kolanowego dostaje sie jakas recepte na silniejsze leki od bolu do czasu operacji? Bo mam zerwane i napierdziela jak cholera, a do lekarza dopiero w pon bede szedl i jesli bedzie potrzebna opracja(a raczej bedzie bo ogladal moje kolano moj w-fista a kiedys trener od zapasow i mowil ze bez operacji raczej sie nie obejdzie zwlaszcza, ze chce powrocic do normalnego cwiczenia nog i biegania), a nie zoperowane z tego co wiem moze sie zerwac znowu :D I mowil ze na bank zerwane i to dodatkowo tez podejrzewa zerwanie poboczne, bo on sie dobrze zna na rzeczy, ale i tak rezonans mysle, ze wszytsko pokarze :D, bol jest okropny, a jak sie zapisze na operacje to se poczekam z 3 miechy w kolejce... a do tego czasu jak ma mnie tak napier... to ja podziekowal :D Jak myslicie chyba musi lekarz dac cos od bolu no nie :D


Możesz brać leki przeciwbólowe przeciwzapalne, z tych dostępnych bez recepty.
Dodatkowo w sklepie medycznym możesz sobie kupić jakąś opaskę usztywniającą staw. Nie za bardzo drogą, bo po operacji będziesz musiał nosić stabilizator, więc szkoda kasy teraz, bo za długo Ci nei posłuży. Ale warto czymkolwiek unieruchomić.
Może coś ciekawego znajdziesz tutaj:[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe
paskudna kontuzja,nie jebło ci.
  • 0
Dołączona grafika

S.O.S.

    CMAZ-WPADS/3m GZW

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 832 postów
  • Pomógł: 0
21
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraina 1000 jezior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:rozkrecam sie po kontuzji :D
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :?
  • Klatka piersiowa [cm]:?

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe

paskudna kontuzja,nie jebło ci.

juz jest luuz wmiare, na bole pare razy dostawalem tramal, a od tego to chyba tylko morfina mocniejsza, a operacje mam we wrzesniu ( prywatnie 1100zl) opaske nosze caly czas, bop lata troche a ostatnio chcialem przysiaad ze sztanga zrobic to na morde jebnalem szczerze mowiac, a tak bardzo chcialem zaczac znow nogi cwiczyc :D
  • 0
Bóg dał Ci ciało Teraz buduj z niego zbroje...
Dołączona grafika
Kiedy spojrzysz w oczy pięknej dziewczynie
nie odmowisz mi tych slow, ze jest zycie pozytywne...

Jedyne granice są w Twojej głowie !

Nie potrzebuje plusików, wazne jest to, że mogłem pomóc.

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzadło kolanowe
Nawet po operacji zawsze będziesz musiał uważać.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024