Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dopracowanie diety redukcyjnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Bers
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Anime, sport, muzyka, polityka i ogólnie takie tam
  • Staż [miesiące]:n/c
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :n/c
  • Klatka piersiowa [cm]:n/c
  • Pas [cm]:n/c
  • Udo [cm]:n/c
  • Przysiad [kg]:n/c
  • Wyciskanie [kg]:n/c
  • Martwy ciąg [kg]:n/c
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Dopracowanie diety redukcyjnej

Witam, pracuję nad ułożeniem diety redukcyjnej, która nie wymagałaby ode mnie zbyt wiele czasu spędzonego w kuchni i była w miarę możliwości przystępna cenowo dla studenta. Raczej zaopatruję się w sklepach: biedronka, carrefour, więc jakieś fantastyczne nasiona lub inne, tym podobne cuda, są najpewniej poza moim zasięgiem.

Jako plan diety raczej planuję zastosować:
http://forum-kultury...-zbilansowanej/
i jakoś rozłożę sobie częstość i wielkość posiłków, ale jestem właśnie w kropce, jeśli chodzi o zrobienie listy zdrowych produktów, które pomogą w zredukowaniu wagi.
Co do tej pory zebrałem do planu:
Ryż basmati, pierś z kurczaka, jajka, mleko, ser biały, jogurt naturalny, fistaszki, miód, papryka, marchew, pomidor, sałata, ogórek, pieczywo żytnie (mowa o tzw. sucharach). 
To jest mniej więcej grupa produktów, którego się starałem trzymać ostatnio, jednak z powodu małych możliwości tego wąskiego zestawu, dodawałem też rzeczy, które nie są uznawane za pomocne (a pewnie wręcz szkodliwe) przy odchudzaniu.
I do tego jeszcze 2 pytania na marginesie: 
- W wielu miejscach wyczytałem, żeby jeść tylko białko z jajek i zastanawiam się co z żółtkiem :P Po prostu do kosza, bo tylko cholesterol zbędny, czy jednak, jak też zjem, to szkody nie będzie? Bo mam trochę opory przed wyrzucaniem jedzenia, które nadaje się do spożycia.
- W kwestii ćwiczeń, planuję robić 4/5x w tygodniu godzinną sesję na rowerku stacjonarnym (od poniedziałku do czwartku/piątku + 1x tygodniowo wejście na siłownię na ogólny trening siłowy - wiem, że pewnie nie jest to trening optymalny, jednak zastanawiam się, czy nie przyniesie efektu odwrotnego albo w ogóle żadnego.

Z góry dzięki za wszelkie rady, liczę na Was ludziska :D


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopracowanie diety redukcyjnej

Co do jajek - kiedyś koncerny farmaceutyczne przestrzegały przed ich jedzeniem gdyż znacznie powodują skok poziomu cholesterolu. Jest to oczywiście bujda wymyślona na potrzeby preparatów na nadciśnienie i miażdżycę :). Oczywiście białka są o wiele lepsze, ale przyznam szczerze że sam będąc na redukcji jadłem całe bez najmniejszych oporów.

 

Co do treningu - rowerek zamieniłbym na orbitrek bądź interwały na bieżni. Aktywności te bardziej angażują ciało aniżeli rower więc jednocześnie nasz organizm będzie bardziej zmobilizowany do pracy. Większa ilość pracujących mięśni=więcej energii=większa temperatura=szybsze spalanie tkanki tłuszczowej :) Trening siłowy raz w tygodniu jest jak najbardziej ok. Nowe bodźce i ćwiczenia to zawsze duży plus dla naszego układu mięśniowego dlatego wydaje mi się, że to dostarczy organizmowi naprawdę sporo korzyści.

 

Jeżeli chodzi o wskazówki ode mnie:
+ dołóż do diety sypki błonnik przed posiłkami. Naprawdę działa cuda
+ staraj się gotować w miarę pikantnie. Ostry smak również przyczynia się do intensywniejszego metabolizmu

+ włącz do swojej diety takie produkty jak owsianka/siemię lniane/zarodki pszenne/otręby. To właśnie dzięki nim nasz układ pokarmowy ulega oczyszczeniu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024