Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Witam. Ostatnio rozwikłałem mój duży problem z małą wagą. Mianowicie chodziło o poziom testosteronu. Wyniósł on 8 (jakaś tam jednostka), gdzie minimalna ilość to nie mniej niż 24 (jakaś tam jednostka). Oczywiście jestem pod kontrolą endykronolog, która powiedziała, że siłownia w żadnym wypadku, gdyż spowalnia rozwój i wzrost. Ja planowałem ćwiczyć, jeszcze nie zacząłem. A więc pomyślałem w ten sposób - do czasu pojawienia się pierwszego zarostu i gwałtownego skoku wzrostu dam sobie spokój z siłownią. Odwiedzę was za jakieś 2 latka :)

A więc, ważę 47kg, mierzę 166cm wzrostu i mam 15 lat. Planuję od wakacji zacząć ćwiczyć i jeść zdrowo, obliczając przy tym prawidłową ilość węgli, białka, tłuszczy i oczywiście kalorii, by bilans był dodatni. Chcę jednak podciągnąć kondycję, a więc mam pytanie - czy ćwiczenia typu pompki, brzuszki, przysiady + treningi aerobowe (w moim przypadku jest to jazda na rowerze lub uwaga... jazda konno Dołączona grafika) będą ze sobą współgrały? Oczywiście pomyślę nad dietą, postaram się ją dzisiaj dokładnie ułożyć, by wszystko się zgadzało. Ale jak myślicie, czy to dobry pomysł? Jeśli tak to kiedy wykonywać te pompki itp., a kiedy np. jeździć na rowerze? Jaka kolejność? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


Forik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka Nożna, Informatyka, Siłownia
  • Staż [miesiące]:--
  • Biceps [cm] :--
  • Klatka piersiowa [cm]:--
  • Pas [cm]:--
  • Udo [cm]:--
  • Przysiad [kg]:--
  • Wyciskanie [kg]:--
  • Martwy ciąg [kg]:--
  • Waga [kg]:--

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Jeśli lekarz zabrania Ci ćwiczyć to ok, choć tak naprawdę nie wiem do końca czy aby na pewno prawdą jest, iż siłownia w okresie dojrzewania powoduje zatrzymanie wzrostu. Jest bardzo duzo mozliwosci jesli chodzi o terningi w domu, czy to pompki, brzuszki, przysiady, drażek, zakres od wolnych do gwałtownych ruchów, do tego rower, albo stacjonarny , mozliwosci duzo. trzeba chciec, ale najwazniejsza dieta. Jesli masz malo tescia udaj sie moze do lekarza zeby Ci wskazał(ulozyl) diete, bo z tego co wiem to musi byc odpowiednia w Twoim przypadku. pozdrawiam i zycze wytrwalosci
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Ja zaczynałem jak miałem 16 lat i rosłem do roku 18/19 około i 12cm poszło na wzrost :E więc jak dla mnie to że trening ogranicza lub hamuje wzrost to zwykłe pieprzenie farmazonów.

Mateusz Pawlak ;)


Forik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka Nożna, Informatyka, Siłownia
  • Staż [miesiące]:--
  • Biceps [cm] :--
  • Klatka piersiowa [cm]:--
  • Pas [cm]:--
  • Udo [cm]:--
  • Przysiad [kg]:--
  • Wyciskanie [kg]:--
  • Martwy ciąg [kg]:--
  • Waga [kg]:--

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Też mi się tak wydaje.
  • 0

kuba95
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
46
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Waga [kg]:masa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
podpisuje się pod Grammatik'em. Wielu moich kumpli w takim wieku zaczynało i jakoś rosną i nie mają z tym problemu. Wiec jak dla mnie to też jakaś bajka choć pewnie coś prawdy w tym jest :)
  • 0

"Never Back Down!"


Forik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka Nożna, Informatyka, Siłownia
  • Staż [miesiące]:--
  • Biceps [cm] :--
  • Klatka piersiowa [cm]:--
  • Pas [cm]:--
  • Udo [cm]:--
  • Przysiad [kg]:--
  • Wyciskanie [kg]:--
  • Martwy ciąg [kg]:--
  • Waga [kg]:--

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Mój kumpel technicznie źle robił ćwiczenia i urósł, więc to też odpada ;D
  • 0

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Rozumiem was, koledzy. Ja też w to nie wierzę. Ale endokrynolog mi mówiła to co, mam się jej nie słuchać? Dała mi czas do końca wakacji - jeśli poziom testosteronu się nie zwiększy - zacznie coś w tym zakresie działać. A ja nie mogę czekać. Chcę zacząć ćwiczyć ! :wsciekly:
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


sfazOwany
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Ja bym na twoim miejscu poczkał :D Ale to jest moje zdanie
  • 0

WitcherIsMyName
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Earth
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka,Piłka Nożna,Film
  • Staż [miesiące]:rośnie!
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:62
  • Przysiad [kg]:nie próbowałem.
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:nie próbowałem.
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
moim zdaniem to na trening przyjdzie jeszcze czas, a tymczasem chodź na basen, stretching, rower, dieta oczywiście też będzie bardzo pomocna. A jak ci się już ten testosteron unormuje to wtedy coś myśl o sporcie siłowym. Nie staraj się być wielki za wszelką cenę.
3maj sie!
  • 0
You can kill me, but never defeat...!

"Kings shall be Kings, Slave shall serve..." - dziennik treningowy WitcherIsMyName.
http://forum-kulturystyka.pl/topic/25402-kings-shall-be-kings-slave-shall-serve-witcher-ek-dieta/

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?

moim zdaniem to na trening przyjdzie jeszcze czas, a tymczasem chodź na basen, stretching, rower, dieta oczywiście też będzie bardzo pomocna. A jak ci się już ten testosteron unormuje to wtedy coś myśl o sporcie siłowym. Nie staraj się być wielki za wszelką cenę.
3maj sie!


Dzięki Ci, dokładnie tak zrobię. Pompki, brzuszki, przysiady, rowerek, jeździectwo... Na razie takie ćwiczenia. Do tego zdrowa, pożywna dietka. Dzięki wam !
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
żal , głupoty takie gadasz człowieku
jesteś już tyle na tym forum i nie zaczales jeszcze cwiczyc , smiech na sali nie sluchaj jakies durnej edndykolog , bo nie ma wiedzy na ten temat , jak kazdy lekarz , ktory pieprzy , ze sie nie rosnie , a suplementy to sterydy !!
szukasz dziury w calym , piszesz , ze jestes wieszakiem , jak sie nie wezmiesz za siebie to ci halny porwie i bedzie placz.

wez sie za porzadna miche i trening czlowieku , zadne czekanie 2 lat , glupoty . zal

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?

żal , głupoty takie gadasz człowieku
jesteś już tyle na tym forum i nie zaczales jeszcze cwiczyc , smiech na sali nie sluchaj jakies durnej edndykolog , bo nie ma wiedzy na ten temat , jak kazdy lekarz , ktory pieprzy , ze sie nie rosnie , a suplementy to sterydy !!
szukasz dziury w calym , piszesz , ze jestes wieszakiem , jak sie nie wezmiesz za siebie to ci halny porwie i bedzie placz.

wez sie za porzadna miche i trening czlowieku , zadne czekanie 2 lat , glupoty . zal



Nie chodzi tu ile jestem na tym forum, bo często bywam na kfd, tutaj bardzo, ale to bardzo rzadko. Nie zacząłem ćwiczyć, ponieważ zbieram pieniądze na siłownie. A raczej zbierałem. Mógłbym już mianowicie kupić, ale ta "durna endykronolog" się na pewno o tym dowie, bo matka powie... Myślisz, że ja nie chciałbym ćwiczyć? Mam taki zapał, że normalnie mnie już k****** bierze z tym, że lekarz i matka pier**** smuty, że się nie rośnie z siłownią itp.

Użytkownik wieszak...;( edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
nie słuchaj lekarzy akurat pod tym względem ich wiedza to jest stereotyp , same stereotypy 0 doświadczenia z tym .

Zapytaj ją o suplementy , to powie ci , że umrzesz , jak przyjdziesz do jakiejs lekarki z rozstepami to ci zarzuci branie sterydów , banda kretynów .
nie daj się przygasić , tylko zbierz hajs kupuj sprzęt i ćwicz .

Użytkownik tmnt edytował ten post Ponad rok temu


wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
A czy taka "dieta" ujdzie:

Dołączona grafika


?

Między posiłkiem 1 a posiłkiem 2 będą pompki, brzuszki i przysiady, a między posiłkiem 4 a posiłkiem 5 będzie jazda na rowerze 1h ze średnią prędkością 20km/h lub jazda konna 1h.

I jak to się ma do wszystkiego?

białka - ok. 2,9g na kg masy ciała
tłuszcze - ok. 1,3g na kg masy ciała
węglowodany - ok. 5,9g na kg masy ciała
kilokalorie - ok. 47kcal na kg masy ciała


Dodam, że jestem okropnym ektomorfikiem, masa ciężko mi idzie. Wiem, że pewnie zaraz padnie na mnie tu wiele wyzwisk dotyczących jazdy na rowerze przy masowaniu, jeszcze w dodatku posiadając ektomorficzną budowę ciała...

Co zmienić, co dodać? Proszę o pomoc.
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Jest do bani, do kompletnej zmiany, poczytaj o dietach w dziale "dieta" i ułóż coś co ma ręce i nogi...

Mateusz Pawlak ;)


WitcherIsMyName
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Earth
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Muzyka,Piłka Nożna,Film
  • Staż [miesiące]:rośnie!
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:62
  • Przysiad [kg]:nie próbowałem.
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:nie próbowałem.
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
powiem ci, że ta dieta by ci się znudziła po 3 dniach, jak wszystkie tego typu, poprostu za dużo zabawy jest z tymi sałatami, rzodkiewkami, pomidorami... śmiechu warte :crazy2:
tak jak ci napisał Grammatik, poszukaj sobie diety w podwieszonych albo powiedz jakiejś ogarniętej osobie żeby ci pomogła z tym. Ważysz niedużo więc nie będzie problemu z dostarczeniem odpowiedniej ilości żarła.
i nadal podtrzymuje swoje zdanie, że z hormonami nie ma żartów a lekarzy nie biorą spod sklepu tylko też jakieś pojęcie trzeba o tym mieć.
Poczekaj troche aż ci się to unormuje, a tymczasem dieta, basen, rozciąganie, skakanka etc. Na trening przyjdzie czas a od samej diety napewno też podrośniesz.
3maj sie!
  • 0
You can kill me, but never defeat...!

"Kings shall be Kings, Slave shall serve..." - dziennik treningowy WitcherIsMyName.
http://forum-kulturystyka.pl/topic/25402-kings-shall-be-kings-slave-shall-serve-witcher-ek-dieta/

wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?

powiem ci, że ta dieta by ci się znudziła po 3 dniach, jak wszystkie tego typu, poprostu za dużo zabawy jest z tymi sałatami, rzodkiewkami, pomidorami... śmiechu warte :crazy2:
tak jak ci napisał Grammatik, poszukaj sobie diety w podwieszonych albo powiedz jakiejś ogarniętej osobie żeby ci pomogła z tym. Ważysz niedużo więc nie będzie problemu z dostarczeniem odpowiedniej ilości żarła.
i nadal podtrzymuje swoje zdanie, że z hormonami nie ma żartów a lekarzy nie biorą spod sklepu tylko też jakieś pojęcie trzeba o tym mieć.
Poczekaj troche aż ci się to unormuje, a tymczasem dieta, basen, rozciąganie, skakanka etc. Na trening przyjdzie czas a od samej diety napewno też podrośniesz.
3maj sie!

'


No dzięki, dzięki.
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "


Bucy15
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Łuków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Dla mnie to brednie. ZAcząłem ćwiczyć w wieku 13 lat, teraz mam 16 - urosłem ok 16cm. Tyle w temacie. Pier*******

Na każdym treningu przekraczam granice moich możliwości.

Jeśli pomogłem daj +

Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.

Nie pisać na PW/Priv.


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?
Czasem biorą z pod sklepu, ja lata temu jak powiedziałem że czasem stosuje białko (wtedy jadłem 81+ z Fitmaxa) to mi powiedział że zepsuje sobie tym zdrowie :E i że odzywki i suplementy są dla sportowców a nie dla zwykłych ludzi - nie wnikam co miał dokładnie na myśli ale wiem jedno - bredził jak popieprzony.

Warzysz 47kg więc nie jest problemem np w 5 posiłkach dziennie dostarczyć:
100g białka zwierzęcego (roślinnego nie wliczaj bo nie jest pełnowartościowe i o wiele mniej przyswajalne niż zwierzęce = nie opieramy na nim naszego zapotrzebowania na białko)
250/300g węgli dla porównania napiszę że 5 średnich kromeczek chleba razowego to już 100g .........
100g tłuszczy czyli masło orzechowe czy oliwa z oliwek/ olej z pestek winogron

Zdrowa dieta = zdrowy organizm, a jedzenie fast foodów, słodyczy i innego gówna zdrowe nie jest a robi to 90% nastolatków i co lekarz im powie - odżywiasz się prawidłowo? - wątpię , pierwszego kontaktu który leczy grypy i przeziębienia pewnie tak ale ten co zna dietetykę już przyzna nam racje.

Użytkownik Grammatik edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


wieszak...;(
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Breakdance, jeździectwo, gitara.
  • Staż [miesiące]:-
  • Wzrost [cm]:167cm
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:-
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:46kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie masy poprzez stosowanie "diety", ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i aerobami - wypali?

Czasem biorą z pod sklepu, ja lata temu jak powiedziałem że czasem stosuje białko (wtedy jadłem 81+ z Fitmaxa) to mi powiedział że zepsuje sobie tym zdrowie :E i że odzywki i suplementy są dla sportowców a nie dla zwykłych ludzi - nie wnikam co miał dokładnie na myśli ale wiem jedno - bredził jak popieprzony.

Warzysz 47kg więc nie jest problemem np w 5 posiłkach dziennie dostarczyć:
100g białka zwierzęcego (roślinnego nie wliczaj bo nie jest pełnowartościowe i o wiele mniej przyswajalne niż zwierzęce = nie opieramy na nim naszego zapotrzebowania na białko)
250/300g węgli dla porównania napiszę że 5 średnich kromeczek chleba razowego to już 100g .........
100g tłuszczy czyli masło orzechowe czy oliwa z oliwek/ olej z pestek winogron

Zdrowa dieta = zdrowy organizm, a jedzenie fast foodów, słodyczy i innego gówna zdrowe nie jest a robi to 90% nastolatków i co lekarz im powie - odżywiasz się prawidłowo? - wątpię , pierwszego kontaktu który leczy grypy i przeziębienia pewnie tak ale ten co zna dietetykę już przyzna nam racje.


Odnośnie jedzenia fast foodów, słodyczy i innego świństwa - FU ! Nie dość, że tego nie jem to jeszcze tego nie lubię.
  • 0

" Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny "




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024