Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozgrzewka i cwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Kamiloj0c0241z2
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozgrzewka i cwiczenia

Siemka mam 2 pytanka
1.Czy bez masy gdy będę ćwiczył na ciężarach mięśnie urosną ? chodzi mi o to by nie grubnąc (tłuszcz) i ćwiczyć czy mięśnie wtedy urosną ?
2. czy jak w szkole robię rozgrzewkę około 9 rano a ćwiczę koło 19 wieczorem to potrzebna 2 rozgrzewka ? ile utrzymuje się rozgrzewka =D ?


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

1.Mięśnie powiedzmy , że urosną ale tylko do pewnego stopnia ( mało ) i to będzie proces powolny ( wielkich efektów nie masz się co spodziewać) .

Na masie nie musisz strasznie grubnąc , wystarczy dobrać dobrze zbilansowaną diete i zalany tłuszczem nie będziesz.

Jak będziesz dostarczał odpowiednią dawke budulca  ( kalorie w ciągu dnia oraz PO TRENINGU) to będą rosnąc , jeśli robisz sensowny trening.

2. Myślę , że tak to nie działa ;>

Rozgrzewka 5 - 10 minut przed właściwym treningiem , unikniesz wielu kontuzij . Bezpieczny trening musi zawierać w sobie rozgrzewke.


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Kamiloj0c0241z2
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

w sumie to nie jestem na diecie ale próbóje jesc wiecej białka  prawie wogłe słodyczy i napojów myslisz ze cos to da nie mam mozliwosci diety  jem strasznie duzo prawie za 3 osoby juz od 1,5 miecha a waga stoi w miejscu cały czas cwicze wiec dobrze robie ?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Tak, musisz robić rozgrzewke nie da się rozgrzać na zapas..
musisz w pierwszej kolejności rozgrzać, układu krążenia..
mięśnie wraz z układem nerwowym rozgrzewaja, się już podczas cwiczen, najlepiej, sprawdzą się tu rampy.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

w sumie to nie jestem na diecie ale próbóje jesc wiecej białka  prawie wogłe słodyczy i napojów myslisz ze cos to da nie mam mozliwosci diety  jem strasznie duzo prawie za 3 osoby juz od 1,5 miecha a waga stoi w miejscu cały czas cwicze wiec dobrze robie ?

Od dużych ilości samego białka nie urośniesz, a co więcej nadmiar białka w diecie może utrudniać przyrosty - dostarczaj go nie więcej niż 2 g na kg masy ciała.

Najczęściej to, że ktoś słabo się rozrasta wynika nie tyle z niedoboru białka co z niedoboru kalorii z innych rzeczy niż białko (z węglowodanów i tłuszczów) i/lub niewłaściwego treningu i/lub niedostatecznej regeneracji.

Oprócz białka, którego powinno być raczej nie więcej niż 2g na kg masy potrzebujesz od 4 do 6 g węglowodanów i od 1 do 1,5 g tłuszczów.
Łącz białko w diecie z dużą ilością węglowodanów (głównie złożonych) i niewielką ilością tłuszczów.
Co możesz jeść masz wymienione tu:

 

http://forum-kultury...w/#entry1396925

 

Oprócz diety ćwicz metodą FBW, do tego zapewnij sobie każdego dnia minimum 7, a najlepiej od 8 do 9 godzin snu na dobę - to jest właśnie ta wspomniana przeze mnie regeneracja.

Ponadto ogranicz do minimum aktywności fizyczne inne niż siłownie.

 

Natomiast co do tego, że waga stoi, to nie patrz na wagę, tylko patrz na obwody poszczególnych mięśni (obwód ramienia, obwód przedramienia, obwód klatki, obwód uda, obwód łydki, obwód pasa, etc).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Nigdzie nigdy nie udowodniono. że duża ilość białka szkodzi,
chyba że masz na Mysli te pseudo badania, na niedozywionych, dzieciach, lub krolikach, którym podawano duże ilości białka zwierzęcego, i zdychaly. ( królik jest roślinozerny) więc kometarza nie trzeba tutaj...
takie teorię z dupy wzięte, tym czasem, noworotki wraz z mlekiem matki, od urodzenia, dostarczają, po 4-6g białka na kg/mc w stosunku, do masy ciała i nie szkodzi im to..
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

Nie twierdzę, że to szkodzi, ale słynna dieta Dukana bazuje na bardzo dużych ilościach białka, a jak wiadomo jest to dieta ODCHUDZAJĄCA, a nie masowa.

 

Wejdź sobie w Google, a następnie w Googlach wpisz hasło największe mity treningu siłowego, a tam przeczytaj sobie cały Mit dwudziesty drugi

 

Tam jest napisane między innymi:

 

 

Wnioski i zalecenia praktyczne?

1. Im mniej masz aktywności fizycznej, tym mniej białka potrzebujesz,
2. Trenując umiarkowanie, amatorsko z reguły nie potrzebujesz więcej niż 1,8-2.5 g protein na każdy kilogram masy ciała. W literaturze spotyka się dużo niższe rekomendacje (nawet 1.5-1.8 g białka na kg m.c.).
3. Im częściej i ciężej trenujesz, tym potrzeba więcej protein (np. olimpijczycy, wyczynowcy, ciężarowcy, kulomioci, rzucający młotem - powinni dostarczać nawet do 3 g białka na kg m.c.),
4. Osoby stosujące farmakologię (SAA) mogą spożywać nieco więcej białka (2,5-3,2 g na kg m.c.), w porównaniu do zawodników bez wspomagania,
5. W czasie redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się zwiększyć spożycie białka (2,3-3,1 g na kg m.c.), gdyż chroni to tkankę mięśniową. Odnotowano ponad pięciokrotnie mniejsze straty mięśni w grupie 2.3 g białka na kilogram masy ciała w porównaniu do sportowców spożywających 1 g białka na kilogram masy ciała! (grupa niskich białek straciła aż 1.6 kg mięśni, grupa wysokiego białka tylko 300 g mięśni).
6. Im więcej białka spożywasz – tym trudniej będzie Ci budować mięśnie. Musisz dostarczać ogromnej nadwyżki energetycznej by przyswoić każde dodatkowe kilkadziesiąt gramów białka. W niektórych teoretycznych wyliczeniach (D.Szukała) spotyka się nawet absurdalne ilości 24 kcal dodatkowej energii na 1 g białka.
Źródło: Zapotrzebowanie na białko w sporcie
7. Nadmiar protein jest marnowany, obciąża nerki i wątrobę oraz spowalnia przyrosty masy mięśniowej!
8. Białko jest fatalnym materiałem energetycznym, więc dostarczenie jego nadmiaru zwyczajnie jest marnowane – także na cele energetyczne (1 g białka daje efektywnie 0.8 kcal),

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Charles Poligun na temat białka
Jednak zbyt wiele, ciężko trenujących
osób pozbawia się szansy na sukces
poprzez niesolidną dietę i małą ilość
białka w diecie. Możecie mi wierzyć,
trenowałem tysiące sportowców i
kulturystów na różnym poziomie
zaawansowania i widziałem poważną
poprawę gdy stosowano odpowiednią
dietę. Widzę to tak – jest 5
podstawowych kroków to zapewniania
zwiększonego wzrostu mięśni poprzez
odpowiednie odżywianie.:
1. Odpowiednia ilość białka (min.
3,3g / kg masy ciała)
Ilość białka powinna zależeć m.in od
masy ciała i aktywności fizycznej.
Tego nie mam jak zmierzyć dla
ciebie, ale ogólnie dla osoby chcącej
budować mięśnie za minimum można
przyjąć 3,3g białka / kg masy ciała.
Niektórzy trenujący wg pomiaru
laboratoryjnego mieli negatywny
bilans nitrogenu przez ponad 72h
przy 3,3g białka/kg. Ci osobnicy
osiągnęli dodatni bilans nitrogenu
dopiero po zwiększeniu ilości białka
do 4,4g/kg!
Dodatkowo niektórzy mieli wysoki
poziom nietolerancji węglowodanów
(co znaczy że ich ciało nie umie
odpowiednio metabolizować
węglowodanów) i dla tych osób
zaleciłem 5g białka / kg. Normalnie
trenująca osoba o wadze 90kg suchej
masy jadłaby przynajmniej 300g
białka, a jeżeli ma problemy z
węglowodanami to ok 450g białka na
dzień.
Wierzcie lub nie, częste dawki białka
są najefektywniejsze w
stabilizowaniu poziomu cukru we
krwi, bardziej niż leki.
2. Posiłki jedz często, mniejsze ale
obfite w składniki odżywcze
Powinieneś jeść białko 5-7 x
dziennie. Białko jak mówiłem
wcześniej stabilizuje poziom cukry
we krwi. Zmniejsza napady głodu,
osłabienie, rozdrażnienie, bóle głowy,
mięśni, pocenie się i inne symptomy
związane z niskim poziomem cukru
we krwi.
Częste jedzenie zapobiega obżeraniu
się przy mniejszej ilości posiłków i
zmniejsza odkładanie się tłuszczu w
organizmie. Również trawienie jest o
wiele łatwiejsze. Częste jedzenie
również przyspiesza metabolizm.
3. Wchłaniaj, wchłaniaj, wchłaniaj
U większości osób produkcja
przyjaznych bakterii i enzymów jest
na dostatecznym poziomie. Jednak u
wielu osób zwiększył się bilans
nitrogenu gdy używali różnych
enzymów trawiennych. Może to być
związane z zażywanymi lekami,
rodzajem jedzenia lub genetyką.
Dla optymalnego trawienia białek,
zanim trafi ono do jelit możesz
spróbować probiotyków, betainy HCL
i pepsyn. Niektóre ziołowe środki
również mogą pomóc jak np. korzeń
goryczki (gentian root), ziarna kopru
(fennel seeds) i kardamon
(cardamom). Moi koledzy z chin
polecają coś zwanego Conodopsis
root lub inaczej Tang Shen aby
zwiększyć wykorzystanie białka.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

To jak wyjaśnisz to, że ja i wszystkie osoby, które znam są w stanie budować z powodzeniem mięśnie już przy dawkach białka rzędu 1,8 - 2,5 g na kg masy ciała ?

 

Większa ilość białka jak widać nie jest potrzebna - przynajmniej dla osoby trenującej amatorsko i nie będącej na dopingu.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Ww gosc jest dla autorytetem
sprawdź w gogle kim jest
Charles Poligoin
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Wcale, nie twierdze że nie urośniesz na, mniejszej ilości. bialka, ale Ty nie twierdz że na dużej ilości nie urośniesz,
człowiek pierwotny jadal 10kg mięsa, na dzien. i posiadał, o niebo, bardziej umiesnione cialo, od wspolczesnych kulturystow,
węglowodanów, nie jadal tyle co obecnie sie je
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
a co do dopingu i białka też to nie jest takie oczewiste!
zauważ że natural, sporą część białka ( aminokwasow) zuzyje. do produkcij. Hormonów, czego nie da się o koksujacych, z wiadomych względów powiedziec, poczytaj sobie o diecie iron guru Vince Gironday, lub Eugena Sandawa Tluszczci Białko, i jako naturale mieli sylwetki. przed którymi wspulczesne koksy kryją sie!
co do str, Bf, i Knifa, znam to i szanuje gościa, ale nie zgadzam się z niektórymi jego wypowiedziami, w stylu Bcaa, nie dziala? bo na niego nie dzisla, no przy tonach koksu, jakie on je to niema sie co dziwić, że nie odczowa działania supli.
  • 0

Kojot99
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

A wiec podliczyłem te białka tłuszcze itd. wszystko ok tylko za dłuzo tłuszczu :///

a jeszcze jedno pytanko ciczenia rozciagajace sciegna np by podniesc wyzej noge itp ile razy w tygodniu ?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

Stań prosto, wyciąg ramiona proste w łokciach przed siebie i wykonuj wymachy wyprostowanymi w kolanie nogami (raz prawą raz w lewą) w górę starając się sięgnąć stopą jak najwyżej.

Zrób 10 powtórzeń na prawą stronę i 10 powtórzeń na lewą stronę - polecam unosić nogi naprzemiennie.

Osobiście takie i inne ćwiczenia rozciągające robiłem 3 razy w tygodniu i właściwie z tygodnia na tydzień widziałem efekty i byłem coraz bardziej rozciągnięty.

 

Ćwiczenia rozciągające należy generalnie robić tylko po treningu - wyjątkiem od tej reguły jest tzw. rozciąganie dynamiczne, które możesz robić przed treningiem, ja te wymachy nóg robiłem zawsze przed treningiem skakania na skakance, natomiast PO skakance było zawsze u mnie rozciąganie STATYCZNE.

 

a co do dopingu i białka też to nie jest takie oczewiste!
zauważ że natural, sporą część białka ( aminokwasow) zuzyje. do produkcij. Hormonów, czego nie da się o koksujacych, z wiadomych względów powiedziec, poczytaj sobie o diecie iron guru Vince Gironday, lub Eugena Sandawa Tluszczci Białko, i jako naturale mieli sylwetki. przed którymi wspulczesne koksy kryją sie!
co do str, Bf, i Knifa, znam to i szanuje gościa, ale nie zgadzam się z niektórymi jego wypowiedziami, w stylu Bcaa, nie dziala? bo na niego nie dzisla, no przy tonach koksu, jakie on je to niema sie co dziwić, że nie odczowa działania supli.

Eugene Sandow jak na XIX wiek miał rewelacyjną sylwetkę tak samo jak Vince Gironda.

Myślałem, że pisząc iż "człowiek pierwotny jadal 10kg mięsa, na dzien. i posiadał, o niebo, bardziej umiesnione cialo, od wspolczesnych kulturystow,
węglowodanów, nie jadal tyle co obecnie sie je" miałeś na myśli to, że człowiek pierwotny był potężniej zbudowany niż współcześni kulturyści - z tąd moje zdziwienie, bo chociaż zdarzały się takie genetyczne wyjątki jak Louis Cyr -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednak normalni, zwykli ludzie w żadnych czasach raczej nie osiągali takich wymiarów jak dzisiejsi kulturyści.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
dieta paleo nic ująć nic dodać a ty dalej brawo bij koksa z bf.. stanę predzej czy puzniej a już po was upłynie.... czas
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

Powiem to dla Twojej informacji - nigdy nie koksowałem i nie mam na dzień dzisiejszy takich zamiarów.

Co więcej uważam, że kulturyści przed 60 latami XX wieku wyglądali świetnie, a wymienić można np. Vince'a Girondę, Steva Reevesa, czy Johna Grimka i oczywiście Eugena Sandowa.

Bardzo dobre wyglądali również kulturyści w latach 60 i 70 XX wieku i maksymalnie do końca lat 80 XX wieku (ci niestety już nie byli naturalni - doping był w użyciu już od początku lat 60).

Natomiast to co się dzieje w kulturystyce ekstremalnej od początku lat 90 XX wieku aż do teraz jest dla mnie jakimś nieporozumieniem.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia
Z tym człowiekiem pierwotnym miałem, na myśli raczej to, że był sprawniejszy, szybszy, silniejszy,
posiadali znacznie mniejszy stopień, Bf od dzisiejszych ludzi..
dzisiejsi, kulturysci to kalecy, w porównaniu z tamtymi ludźmi..
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka i cwiczenia

Z tym człowiekiem pierwotnym miałem, na myśli raczej to, że był sprawniejszy, szybszy, silniejszy,
posiadali znacznie mniejszy stopień, Bf od dzisiejszych ludzi..
dzisiejsi, kulturysci to kalecy, w porównaniu z tamtymi ludźmi..

Tutaj się w pełni zgodzę - w dzisiejszych czasach przeciętny facet posiada ponad 15 - 20 % tkanki tłuszczowej w organiźmie (gdyby zmierzyć mu fałdomierzem lub metodą DXA/DEXA), a powinien 10 - 15 %.

Człowiek pierwotny był sprawniejszy i szybszy, bo po pierwsze więcej chodził niż współczesny człowiek, a po drugie więcej biegał - i jedno i drugie było spowodowane mniejszą dostępnością pożywienia.

Co więcej człowiek pierwotny jadł o wiele mniej węglowodanów i między innymi dlatego otyłość w dawnych czasach była rzadkością, a dziś jest czymś powszechnym.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024