Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta, a zarazem ćwiczenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Vetto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta, a zarazem ćwiczenia.

Mam 16 lat, 171 cm, 51.6 kg (ważone i mierzone u lekarza). Chciałbym się zapytać jaką dietę powinienem stosować i jakie ćwiczenia wykonywać aby mieć całkiem mocny zarys mięśni brzucha, klatki piersiowej jak i pleców. Ogólnie cały tułów mieć w miarę umięśniony, ćwiczenia domowe, gdyż nie lubię chodzić na siłownie. Posiadam drążek do podciągania, hantelki 4kg. Mam nadzieje, że dostane jakieś dobre rady ;)


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, a zarazem ćwiczenia.

Witaj ;)

Musisz stosować dietę na masę ( z nadwyzką kaloryczną )

Jeśli chcesz robić ćwiczenia w warunkach domowych na brzuch to polecam ci kupić matę albo od kogoś pożyczyć ( w ramach bezpieczeństwa)

Ćwiczenia na brzuch : scyzoryki , rowerek , unoszenie nóg ( plecy przylegają do ziemi) , deska

Co do klatki to możesz robić pompki ; najlepiej na klatę wchodzą szerokie z własnych obserwacji ale np możesz robić również pompki na podwyższeniu ( w sensie takim , że nogi masz w wyższym punkcie) , pompki diamentowe

Co do drążka to drążek jest niezastąpionym ćwiczeniem na plecy , szeroki nachwyt działa całkiem sprawnie , nachwyt najbardziej buduje plecy.

Co do hantli to byś arnoldki robił przydałyby się na barki ;)

Nie zapominaj o nogach , zwykłe przysiady, przysiady z wyskokiem są już całkiem okej a jeśli masz hantle to możesz wykroki również robić ;)

 

Pamiętaj , że odrazu nie wykształcą Ci się mięśnie do tego potrzeba czasu , ważna się częstotliwość ( w sensie reguralność treningów)

Nie zapominaj o regeneracji .


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Vetto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, a zarazem ćwiczenia.

Dziękuje za dobrą poradę, jeszcze tak zapytać.

Czy brzuszki są dobre na brzuch? Robię je tygodnia i coś tam pokazuje, lecz wcześniej miałem jakieś mięśnie brzucha.

 

Dodatkowo mam bardzo dobrą przemianę materii, ciężko jest mi przytyć.


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, a zarazem ćwiczenia.

Słuchaj według mnie zwykłe brzuszki są złe!

 brzuch słabo angażują, jeśli chcesz je robić poszukaj różnych sposobów bo one zazwyczaj są dobrze działające na twoje mięsnie ( z hantlami możesz je wykonywać jeśli zwykłe wydają się za proste)

Nie polecam osobiście brzuszków, masz dostęp do drążka możesz jako ćwiczenie na brzuch robić unoszenie nóg w zwisie,

Nie będę owijał w bawełne jesteś chudy , dobra przemianę materii masz tak możesz myśleć ale to nie musi być prawda.

Musisz uważać co jesz , pamiętaj to co jest szybkie z kartoników puszek czy niewiadomo czego w większej mierze jest po prostu niezdrowe.

Przede wszystkim musisz przybrać na masie, ale o ćwiczeniach nie wolno zapominać

Najlepiej jakbyś pił wodę , gdyż inne napoje zawierają zwykle dużo cukrów czego zbytnio nie lubimy

Owoce są zbawieniem !

Jakbyś cokolwiek więcej chciał wiedzieć pytaj

Pamiętaj przed tobą długa droga i ona nie będzie łatwa ;)


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Vetto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, a zarazem ćwiczenia.

Dzięki za rade, posłucham się ich i wezmę to do serca!

 

Wierze, że mi się uda! :2place:


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024