Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze odżywek/suplementów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Maders
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w doborze odżywek/suplementów

Witam, na siłownię uczęszczam jakieś 3-4 tygodnie, wcześniej ćwiczyłem w domu. Zachęciłem się z tego powodu, iż miałem operację więzadeł, no i w sumie nic poza rowerem i siłownią nie mogę robić (wcześniej grałem w piłkę). Jako, że w piłkę nie mogę grać jeszcze przez przynajmniej 6 miesięcy to powiedziałem sobie, że spróbuję wyrzeźbić swoją sylwetkę. Mam siłownię w piwnicy, mam tam podstawowe przyrządy do ćwiczenia klaty, nóg, brzucha i ramion. Chodzę na siłownie 4 razy w tygodniu, zawsze robię ten sam trening. Ważę 78 kg przy 188 cm.

 

Przejdźmy do sedna - czy w moim przypadku udogodnieniem byłoby, abym zaczął brać odżywki lub suplementy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze odżywek/suplementów

jeżeli nie widzisz już rezultatów a masz dopiętą diete to możesz zacząć od kreatyny 

 

ale jeśli jeszcze zaliczasz progres i ciągle pracujesz nad dietą to wg mnie powinno się jeszcze chwileczkę zaczekać :)


nol9.jpg

www.massagepeter.se


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze odżywek/suplementów

@Maders - chcesz powiedzieć, że nie ćwiczysz pleców ?

Największy nacisk powinno się kłaść na trening nóg i pleców, w dalszej kolejności klatki, barków, ramion, przedramion.

 

Osobiście na Twoim miejscu dopiąłbym dietę na ostatni guzik (trzeba dużo i dobrze jeść), do tego co jakiś czas (6 - 8 tygodni) modyfikowałbym swój plan treningowy, do tego minimum 7 - 8 godzin snu na dobę i wtedy po kilku miesiącach możesz myśleć o suplementach i odżywkach jeśli nadal nie będzie zadowalających efektów.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maders
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze odżywek/suplementów

Sorry, że po takim czasie, ale przestałem ćwiczyć i ponownie zacząłem jakieś 3 tygodnie temu, nadal bez żadnych odżywek.

 

Co do nóg, to nie ćwiczę, bo regularnie biegam, a z plecami mam taki problem, że przy jakimkolwiek ćwiczeniu ich dotyczącym przez kolejne dni zmagam się z ogromny bólem..

 

Od stycznia planuję zacząć brać monohydrant - co Wy na to?

 

e: no i tak jak wyżej pisałem, miałem przerwe spowodowaną kontuzją, a następnie operacją, w dwa miesiące przybrałem 6 kg..


Użytkownik Maders edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze odżywek/suplementów

Skoro dopiero 3 tygodnie stażu, to póki co lepiej będzie dopilnować diety i treningów. Suplementami i tak nie nadrobisz straconego przez kontuzję czasu więc możesz je na chwilę obecną odstawić. Za wyjątkiem witamin, które zawsze pomogą naszemu organizmowi.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze odżywek/suplementów

 

Co do nóg, to nie ćwiczę, bo regularnie biegam

Nawet choćbyś biegał interwałowo, albo robił nawet same sprinty, to nigdy nie rozbuduje to Twoich nóg w takim stopniu jak siłownia, a co dopiero mówić o mizernych efektach biegania aerobowego w kwestii rozbudowy mięśni nóg.

W sportach siłowych (kulturystyka, strongman, trójbój) duże udo zaczyna się:

Dla osoby :

1,6 m od 60 cm,
1,7 - 60-65 cm,
1,8 - 65-70 cm,
1,9 - 70-80 cm,

 

Oczywiście mowa tutaj o ODTŁUSZCZONEJ MASIE, bo nie sztuka mieć 80 cm obwodu uda - z czego większość będzie stanowił tłuszcz!

 

Jeśli masz zdrowe kolana i ogólnie jesteś zdrowy, to nie widzę żadnych przeciwwskazań do tego abyś trenował nogi na siłowni - co więcej na nogi i plecy powinno być w skali tygodnia więcej serii niż na ramiona, klatkę, czy barki.

 

Wpisz sobie w wyszukiwarce Google hasło:

 

Nie trenujesz nóg - pozostaniesz słaby. Dlaczego aeroby nie wystarczą do budowy ud

 

pierwszy wynik od góry (forum Body-Factory), to będzie to co trzeba.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024