Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna, a białko i węglowodany.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Wanor
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna, a białko i węglowodany.

Witam sytuacja wygląda tak, że brałem kiedyś kreatynę i przerwałem trening wraz z suplementacją z powodów zdrowotnych i wracam znowu do ćwiczeń, ale z 0.5kg paczki kreatyny została mi może 1/3. Chciałbym dokończyć opakowanie i zaprzestać brania kreatyny na rzecz białka/węglowodanów. I stąd mam pytanie, czy ma to jakikolwiek sens, jak powinienem dawkować tą ostatnią część kreatyny, czy w ogóle ma sens faza nasycenia oraz co jest lepszym wyborem dla osób, które mają problemy z budowaniem masy białko czy węglowodany a może oba. Dodam że mam17lat ważę 61kg.


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna, a białko i węglowodany.
W takim przypadku proponuję brać 6 gr przed i 6 gr po treningu.
Żadnej fazy nasycenia tylko w dni treningowe

nol9.jpg

www.massagepeter.se


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna, a białko i węglowodany.

Kreatynę stosuj bez fazy nasycenia natomiast jeśli chodzi o dawkowanie, to:

JAK BRAĆ MONOHYDRAT?


Zwyczajnie, przez 6-8 tygodni:

* 5 g rano (łyżeczka od herbaty), po treningu kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Drugi wariant dawkowania:

* 5 g przed treningiem (łyżeczka od herbaty), po tr. kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Po 2 tygodniach suplementacji można wejść na mniejszą dzienną dawkę kreatyny 5-7 g (a nawet 3-5 g dziennie).

Później (po zakończeniu 6-8 tygodniowego cyklu) koniecznie ~ 1.5 - 2 miesiące przerwy w braniu jakichkolwiek produktów zawierających jakąkolwiek kreatynę (im dłuższa przerwa, tym lepiej; jest to związane z nasyceniem mięśni przez kreatynę).

UWAGA: większa dzienna ilość kreatyny wcale nie musi przełożyć się na efekty, a małe, dzienne dawki pozwalają na kilkumiesięczną, ciągłą suplementację (wtedy bierzesz 0,03 g na kilogram masy ciała - co daje dla 100 kg osoby 3 g kreatyny dziennie).

Odnośnie odżywek/produktów białkowych czy też węglowodanowych - najlepiej jest łączyć oba rodzaje produktów, czyli potreningowo, po 30 - 60 minutach od zakończenia treningu wypić albo:

 

odżywkę białkową (WPC/WPI) + odżywkę węglowodanową (carbo/vitargo) albo

 

2w1, czyli tzw. gainera/bulka z tym, że nie każdy gainer jest dobry.

 

W jakiś czas po tym pełnowartościowy posiłek.

 

Ewentualnie zamiast brać odżywki białkowe + odżywki węglowodanowe, albo odżywki typu gainer/bulk korzystniej jest po przyjściu z treningu zjeść normalny, pełnowartościowy posiłek.

 

W skrócie, do obliczenia ilości węglowodanów i białka dostarczanego tuż po treningu możesz posłużyć się wzorem:

0.4 - 0.6 g węglowodanów + 0.3 g białka na każdy kilogram masy ciała


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024